X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Леся Українка. Життєпис. Громадянська лірика

Завантажити презентацію

Леся Українка. Життєпис. Громадянська лірика

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку. Леся Українка. Життєпис. Громадянська лірика Епіграф. Я честь віддам титану Прометею, Що не творив своїх людей рабами, Що просвітив не словом, а вогнем, Боровся не в покорі, а завзято. Л.Українка Девіз. … Я в серці маю те, що не вмирає. Л. Українка

Слайд 2

Мати: Олена Петрівна Косач-Драгоманова (Олена Пчілка)

Слайд 3

Батько: Петро Антонович Косач

Слайд 4

Михайло Петрович Косач-старший брат Лариси Косач

Слайд 5

Михайло Петрович Драгоманов (1841-1895) Це український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, фольклорист, громадський діяч. Один із організаторів "Старої громади" у Києві. Доцент Київського університету (1870-1876). Після звільнення за політичну неблагонадійність емігрував до Женеви, де очолював осередок української політичної еміграції (1876-1889). Професор Софійського університету (1889–1895). Брат Олени Пчілки, дядько Лесі Українки.

Слайд 6

Ісидора Петрівна Косач- молодша сестра Лариси Петрівни Косач

Слайд 7

Ольга та Микола Косачі-молодші брат і сестра

Слайд 8

Оксана Косач- молодша сестра

Слайд 9

Сергій Мержинський І все ж геніальна поетеса була жінкою, яка пізнала красу кохання й тягар смерті. У 1901 році шлях її проліг до Белорусії. Там помирав від сухот чоловік, якого кохала Леся. Його звали Сергій Мержинський. Знову настовала ніч. Утомлена жінка сиділа біля постелі помираючого. Він, як завжди, нервувався. Він кожний день чекав листа, від коханою жінки. І сьогодні вона знову буде його читати, ковтаючи сльози. Леся кохала, а він – ні. Леся ставала багатшою цією любов’ю, вона ніби дихала нею. Вона знала, що це найбільше, найяскравіше кохання в її житті. Було боляче, але вона жила.

Слайд 10

Климент Васильович Квітка - чоловік Лариси Косач

Слайд 11

ЛЕСЯ УКРАЇНКА Вірш “Contra spem spero”

Слайд 12

ЛЕСЯ УКРАЇНКА Вірш “І все – таки до тебе думка лине”

Слайд 13

Леся Українка

Слайд 14

ЛЕСЯ УКРАЇНКА Вірш “І ти колись боролась, мов Ізраїль”

Слайд 15

Поезія Лесі Українки

Слайд 16

Леся Українка

Слайд 17

Домашнє завдання 1. Упорядкувати конспект з теми. 2. Вміти виразно читати, аналізувати поезії; вірш “Соntra spem spero…!” вивчити напам’ять. 3. Написати лист до Лесі Українки: лист – захоплення, лист – подяку, лист – дискусію.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика