X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Їжа в творі енеїда"

Завантажити презентацію

"Їжа в творі енеїда"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презинтація на тему: “їжа в творі енеїда” Підготували учні 9 класу Ферій П. Міщенко Д. Колодійчик Ю. Вяткіна Т.

Слайд 2

бублики Бублик (крендель,, сушка) - кулінарний виріб, пшеничне тісто кільцем, зварене у воді (або оброблене гарячою парою), а потім запечене.

Слайд 3

брага Бражка – спиртовмісна маса, одержувана після бродіння сусла до його перегонки і ректифікації.

Слайд 4

вареники Варе ники (у Західній Україні «пироги ») — одна із самих специфічних українських національних страв. Суто українські начинки для вареників — картопля, вишні, сир, цибуля, вишкварки тощо. Готову страву подають зі сметаною чи олією зі смаженою цибулею. Вареники з вишнями, маком, яблуками і сливами і ін., - посипають цукром, або подають в ягідних сиропах, або в меді, або сметану подають окремо. Подають вареники гарячими.

Слайд 5

варенуха Варенуха — “Хлібне вино або наливка, варені з сухими плодами, медом і пряним корінням”

Слайд 6

Галушки — страва з вареного тіста у вигляді квадратиків або кульок. На відміну від вареників не мають начинки. Готують як окрему страву або варять суп з галушками. Колись були дуже популярною українською стравою, зрідка готують їх і зараз. Галушки

Слайд 7

горілка Горі лка (іноді в народі вживається слово горівка), казенка, оковита, паленка або палінка — традиційний український алкогольний напій.

Слайд 8

зубці Зубці — одна з найдавніших страв. Робили їх з ячного солоду — пророщених зерен ячменю, які потім варили у конопляному або маковому молоці.

Слайд 9

кваша Кваша — це страва з пшеничного або гречаного борошна та житнього солоду. Борошно запарювали окропом і ставили у тепле місце для вкисання, а потім кисло-солодке тісто варили . Влітку квашу їли з лісовими або садовими ягодами, взимку — з калиною, вареними сушеними грушами.

Слайд 10

Кисіль Кисіль — густий напій зварений на молоці чи на воді з додаванням фруктів, крохмалю, цукру, який подають на десерт.

Слайд 11

книш Книш- житній, рідше пшеничний хліб з борошна тонкого помелу. З готового розчинного тіста зліплювали кругленьку паляничку і, вмочивши в олію ложку, надрізали нею по краю хлібини

Слайд 12

Корж Корж — вид хліба, або печеного виробу, що має пласку форму та виготовляється з прісного тіста. Коржі печуть в печах, на вугіллі чи металевих листах. Це традиційний хліб середньоазіатських народів. У тісто можна додавати різноманітні компоненти: спеції, приправи, шкварки, сир, ягоди та фрукти.

Слайд 13

куліш Куліш — страва української кухні, зварена з пшоняних круп. Куліш легко готувати в домашніх і польових умовах. Звідси й інша його назва – польова каша. Смачним вважався густий куліш . У польових умовах куліш готували на обід, а вдома, зазвичай, на вечерю. Він і зараз є однією з улюблених народних страв.

Слайд 14

Лемішка –українська народна страва з гречаної муки. Готували за звичай козаки. У казан з підсоленою киплячою водою кухар засипав підсушене гречане борошно, постійно перемішуючи й розтираючи його дерев'яною лопаткою, щоб не утворювалися грудочки. Лемішка

Слайд 15

Локшина Локшина — харчовий продукт із прісного тіста у вигляді коротких паличок. Різновид макаронних виробів, кругла в перетині й тонша ніж спагетті.

Слайд 16

Макуха Макуха — побічний продукт після вичавлення олії пресуванням з насіння олійних культур. Вживається як добавка до корму для згодовування тваринам. Рибалки використовують макуху у якості приманки для риб. Лляна Ріпакова Соєва Соняшникова

Слайд 17

мед Мед — густа солодка маса, яку бджоли виробляють із нектару квітів. За походженням розрізняють квітковий (нектарний) і падевий мед. Квітковий мед бджоли виробляють з нектару квіток багатьох видів рослин. У більшості це суміш, яка утворюється при збиранні краплинок з кількох рівних медоносів, що одночасно цвітуть поблизу пасіки.

Слайд 18

медовуха Хмільний мед — алкогольний напій, виготовлений шляхом бродіння з натурального меду. Відомий в Україні з прадавніх часів, мед є (судячи зі згадок в давньогерманському та кельтському епосі) чи не найдавнішим алкогольним напоєм, відомим в Середній та Північній Європі.

Слайд 19

оселедець Оселедець(найпоширеніший з видів пресерви)— рід риби родина оселедцевих. Кількість представників цього роду колосальна, і вони відіграють надзвичайно важливу роль у рибному промислі. Лише деякі тропічні види (Clupea thrissa, Clupea venenosa та ін.) є вкрай отруйними, так що вживання їх у їжу небезпечно для життя.

Слайд 20

пампушки Пампушки (пампухи) — невеличкі булочки, круглі, пишні виготовлені із дріжджового тіста з житнього, пшеничного, гречаного чи змішаного пшенично-гречаного борошна, а також з солодкою начинкою, ягодами, маковою (або з варенням), посипані цукровою пудрою.

Слайд 21

пиво Пи во — алкогольний напій середньої міцності, який виготовляють ферментацією ячмінного, або кукурудзяного, або рисового солоду. Пиво характеризується специфічною гіркотою та ароматом, що надає йому хміль, а також здатністю до піноутворення. Процес виробництва пива називається броварством, інколи пивоварінням.

Слайд 22

пиріжок Пиріжок-кондитерський виріб невеликого розміру з солодкого здобного тіста, зазвичай з начинкою.

Слайд 23

путря Путрю готували з варених ячних круп з житнім солодом, квасом. її, як і лемішку, додатково ферментизували. Путрю готували переважно під час зимових постів (Пилипівка і Великий піст).

Слайд 24

Са ло — тваринний підшкірний жир, найчастіше свинячий. В Україні та багатьох інших країнах є частиною традиційної національної кухні. Са ло У минулому сало було дуже важливим елементом харчування завдяки своїй дуже високій харчовій цінності.

Слайд 25

сивуха Сивуха — міцний спиртний напій домашнього виробництва, що виготовляється шляхом перегонки браги через саморобні апарати.

Слайд 26

Сирівець Сирівець (хлібний квас) - один з найпоширеніших і найулюбеніших в Україні традиційних напоїв. У 18-20 ст. сирівець виготовляли у такий спосіб: підсмажений житній хліб заливали окропом, охоллджували до кімнатної температури, додавали шматок хлібного розчину або дріжджі, накривали й лишали на кілька днів у теплому місці, стежачи, щоб він не перекисав; перед вживанням квас відціджували; готовий квас розливали у пляшки, закорковували й зберігали у погребі. Деякі господині розчин заміняли запареним і охолодженим хмелем.

Слайд 27

Слив'янка В бутель з широкою шийкою насипають повністю дозрілі сливи, краще "угорку". Сливи заливають горілкою 50 °-й, закупорюють і ставлять у тепле місце на 6 тижнів. Після цього рідину зливають, а в бутель засипають цукор-пісок стільки, скільки дозволить ємність. Замість цукру сливи можна залити цукровим сиропом, приготовленим з розрахунку 400 г цукру на 1500 мл води. Через 14 днів сироп зливають і змішують з раніше злитою рідкою частиною, фільтрують, розливають в пляшки, закривають пробкою. Слив'янка дозріває через 6 місяців.

Слайд 28

шулики Шулики - є традиційною стравою української кухні під час медового спасу. У просіяне борошно кладуть яйця, розтерті з медом, додають соду, сіль, промитий мак, молоко, масло. Із всіх цих продуктів замішують круте тісто, розкачують його шаром в 2,5—3 мм, кладуть на лист, проколюють у кількох місцях виделкою і випікають у духовці до готовності. Промитий і добре розмочений мак розтирають у фарфоровій ступці, поступово додаючи кип'ячену воду до утворення макового молока, потім вливають у мак мед, безперервно розмішуючи, і розводять кип'яченою водою, Цією підливою заливають дрібно розламані шматочки випеченого шулика і добре перемішують.

Слайд 29

юшка Юшка — рідка страва типу супу, бульйону. Юшкою називалися м'ясні й рибні відвари, які слугували основою для більшості рідких страв. Юшку також називали такі відвари, вже заправлені картоплею, локшиною чи галушками.

Слайд 30

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська література