X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Що таке соціальна структура суспільства?»

Завантажити презентацію

«Що таке соціальна структура суспільства?»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«ЩО ТАКЕ СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА СУСПІЛЬСТВА?»

Слайд 2

ЗМІСТ  Поняття соціальної стуктури. З яких елементів формується соціальна структура суспільства?  Етносоціальна структура суспільства.

Слайд 3

Соціальна структура суспільства — це сукупність взаємозв'язаних і взаємодіючих між собою соціальних груп, спільностей та інститутів, пов'язаних між собою відносно сталими відносинами.

Слайд 4

СУТНІСТЬ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА НАЙБІЛЬШ ПОВНО ВИРАЖАЄТЬСЯ У ЇЇ ЗАГАЛЬНИХ РИСАХ, ДО ЯКИХ МОЖНА ВІДНЕСТИ: багатоманітність соціальних елементів; різний ступінь впливу кожного складового елемента соціальної структури суспільства на соціальні процеси і явища, відмінність їхніх соціальних ролей; наявність відносно стабільних зв'язків між складовими елементами соціальної структури суспільства;  взаємопроникність елементів, що забезпечує цілісність соціальної структури; багатофункціональність і стабільність.

Слайд 5

ОТЖЕ, ОСНОВНИМИ ПІДСТРУКТУРАМИ (ЕЛЕМЕНТАМИ) СУСПІЛЬСТВА Є: соціально-етнічна структура; соціально-демографічна структура; соціально-професійна структура; соціально-класова структура; соціально-територіальна структура.

Слайд 6

Слайд 7

В СУЧАСНІЙ СОЦІАЛЬНІЙ НАУЦІ СКЛАЛИСЯ ТАКІ ОСНОВНІ ПІДХОДИ ДО ПРАКТИКУВАННЯ ЕТНОСІВ: етнос, як соціально-історичне явище, що виникає під впливом системи суспільних чинників, проходять в своєму розвитку різні етапи; етнос, як природне явище, де сам етнос розглядається, як продукт природи та під впливом природних, географічних, економічних чинників на нього, соціально-психологічного феномену, де основна увага звертається на духовні, психологічні вияви етнічної спільноті, історичної долі представників певного етносу.

Слайд 8

СОЦІОЛОГІЯ ВИДІЛЯЄ ДВА ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ:  Соціальні інститути, безособова система ролей і статусів. Цей підхід властивий структурному функціоналізму.  Система класів, верств, професійних та інших груп. На таких засадах базується марксистський детерміністський підхід. 

Слайд 9

ВИСНОВКИ  Соціальна структура суспільства — ієрархічно упорядкована сукупність індивідів, соціальних груп, спільнот, організацій, інститутів, об'єднаних стійкими зв'язНайважливішими соціальними спільнотами вважають соціально-етнічні утворення, які виникають на ґрунті історико - географічного походження, культури, і демографічне пов'язані з соціально-біологічною природою людини. З часом з'являються спільноти, пов'язані з розподілом трудової діяльності, зі специфікою соціально-економічного стану, розвитком поселенських утворень.ками і відносинами. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Соціологія