X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЩО ТАКЕ КОНСТИТУЦІЯ ?

Завантажити презентацію

ЩО ТАКЕ КОНСТИТУЦІЯ ?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ. ЕМОЦІЙНИЙ НАСТРІЙ В школі справу хоч яку Починаєм по дзвінку. Тож хвилини не втрачаєм, Все нове запам’ятаєм. Всі готові до уроку? Гаразд. За виразом обличчя бачу, що у вас чудовий настрій. Я дуже хотіла б, щоб гарний настрій не залишав вас упродовж усього уроку.

Слайд 2

ЩО ТАКЕ КОНСТИТУЦІЯ ?

Слайд 3

Після цього уроку ви зможете: пояснювати, що таке конституція чим вона відрізняється від інших законів країни; розповідати яку роль відіграють конституції в житті держави; виробити власне ставлення щодо важливості конституції нашої країни.

Слайд 4

План уроку 1.Що таке Конституція 2.Яким є зміст Конституції 3.Як Конституція врегульовує життя громадян України

Слайд 5

Поміркуйте : Чи можна конституційний процес в Україні вважати довершеним? ?

Слайд 6

Конституційні традиції України Конституція Пилипа Орлика, 1710 р.; Березневі статті Богдана Хмельницького, 1654 р.; IV Універсал Центральної Ради, 1918 р. Конституція УНР, 1918 р.; Декларація про державний суверенітет, 16 липня 1990р.; Акт проголошення незалежності України, 24 серпня 1991р.

Слайд 7

Конституція – це Основний Закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян. Слово “конституція” латинського походження як значна частина слів, пов’язаних зі сферою державного управління. У стародавньому Римі це слово позначало акти імператора, які слід було неухильно виконувати. Крім юридичного значення це слово може позначати будову, фізіологічні та анатомічні особливості живого організму.

Слайд 8

В основі цих всіх значень лежить латинське слово “constitution” – устрій, будова. До його складу входить префікс “con-”, що має значення разом і дієслово “statuero” – постановляти, вирішувати (початково – ставити, споруджувати). Цікаво, що слово конституція в українській мові має своїх родичів: споріднені слова “константа” – стала, незмінна величина, “констатація” – встановлення незаперечним існування якогось факту, явища, а також чоловіче ім’я Костянтин.

Слайд 9

Прийняття Конституції України 1996 року

Слайд 10

28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Відтоді цей день в Україні відзначається як державне свято. Основні розділи Конституції визначають загальні засади функціонування української держави, основні права, свободи та обов’язки людини і громадянина, завдання та функції діяльності Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів та інших органів виконавчої влади, засади здійснення правосуддя, територіальний устрій держави.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Прочитайте вголос статті Конституції України Виділіть основний зміст кожної з прочитаних статей одним-двома реченнями (про що йдеться у статті) й запишіть ці речення у вигляді короткого плану. Обов'язково позначте з якого розділу (назва) ці статті. 1 група 1,2,3,5,7,8,10,20 2 група 21 – 28 3 група 29 - 36 4 група 37 - 44 5 група 45 – 54 6 група 55 – 68 7 група 69 – 71, 75 – 77 8 група 113,121,124,129,132,134,140,147

Слайд 14

Відповідь на проблемне питання

Слайд 15

Домашнє завдання Читати § 5 Оберіть один із розділів Конституції України. Перегляньте вміщені в ньому статті. Зобразіть на окремому аркуші невеличким малюнком (піктограмою), не використовуючи слів та цифр.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство