X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Що таке Конституція?

Завантажити презентацію

Що таке Конституція?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЩО ТАКЕ КОНСТИТУЦІЯ ? КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Слайд 2

Після цього уроку ви зможете: пояснювати, що таке конституція чим вона відрізняється від інших законів країни; розповідати яку роль відіграють конституції в житті держави; виробити власне ставлення щодо важливості конституції нашої країни.

Слайд 3

Критерії оцінювання виконання домашнього завдання (виступ, есе, плакат) ПОЗИЦІЯ позиція ясно сформульована позиція коротко сформульована позиція сформульована доступно для розуміння аудиторії ПОЯСНЕННЯ у поясненні є посилання на суспільні цінності, законодавство, міжнародні документи пояснення підтримує заявлену позицію пояснення є переконливе ПРИКЛАД приклад викликає загальний інтерес у прикладі є посилання на джерела (газети, думки експертів, особистий досвід) Приклад дає достатню, але не надлишкову кількість деталей НАСЛІДКИ (ВИСНОВКИ) коротко повторена суть позиції підбиті підсумки запропоновані конкретні дії для вирішення проблеми ДОДАТКОВІ КРИТЕРІЇ спроможність виявити одну або більше протилежних позицій\ спроможність навести аргументи на підтримку протилежної позиції спроможність пояснити позицію протилежну власній

Слайд 4

Конституція – це Основний Закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян. Слово “конституція” латинського походження як значна частина слів, пов’язаних зі сферою державного управління. У стародавньому Римі це слово позначало акти імператора, які слід було неухильно виконувати. Крім юридичного значення це слово може позначати будову, фізіологічні та анатомічні особливості живого організму.

Слайд 5

В основі цих всіх значень лежить латинське слово “constitution” – устрій, будова. До його складу входить префікс “con-”, що має значення разом і дієслово “statuero” – постановляти, вирішувати (початково – ставити, споруджувати). Цікаво, що слово конституція в українській мові має своїх родичів: споріднені слова “константа” – стала, незмінна величина, “констатація” – встановлення незаперечним існування якогось факту, явища, а також чоловіче ім’я Костянтин.

Слайд 6

28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Відтоді цей день в Україні відзначається як державне свято. Основні розділи Конституції визначають загальні засади функціонування української держави, основні права, свободи та обов’язки людини і громадянина, завдання та функції діяльності Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів та інших органів виконавчої влади, засади здійснення правосуддя, територіальний устрій держави. Цікаво, що першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших в Європі та світі. Адже конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, конституцію Франції та Польщі – 1791 року, конституцію Російської імперії – 1905 року.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Прочитайте вголос статті Конституції України Виділіть основний зміст кожної з прочитаних статей одним-двома реченнями (про що йдеться у статті) й запишіть ці речення у вигляді короткого плану. Обов'язково позначте з якого розділу (назва) ці статті.

Слайд 10

Дайте відповідь на запитання Як структура Конституції України підтверджує, що наша держава обрала демократичний шлях розвитку ? Що нового дізналися ви про Конституцію України ? Які з статей ви вважаєте найбільш важливими для себе ? Чому ? Чому Конституція є важливим нормативно-правовим актом для нашої країни ?

Слайд 11

Домашнє завдання Порівняйте Кодекс законів ліцею і Конституцію України за розділами. Які ще розділи ви вважали би за потрібне ввести до Кодексу законів ліцею ? Чому ? Продумайте свою аргументацію. Якщо Кодекс законів ліцею не потребує доповнень, аргументуйте чому.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство