X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Що таке закон

Завантажити презентацію

Що таке закон

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Що таке закон

Слайд 2

Після засвоєння цієї теми ви зможете: Називати ознаки закону й описувати процедуру його прийняття; Розрізняти закон і підзаконний акт; Аналізувати ситуацію, що регулюється підзаконним актом, пояснюючи його застосування; Висловлювати судження щодо необхідності й важливості дотримання приписів законів.

Слайд 3

План уроку 1.Що таке закон та як він народжується 2.Як підзаконні акти врегульовують життя громади 3.Де і як знайти юридичний документ

Слайд 4

У своєму житті ви, напевно, не один раз чули слово закон. У виступах політиків звучить: «Закон має бути однаковим для всіх». Міліціонер у детективному фільмі звертається до порушника: «Ви порушили закон». Як ви розумієте цей термін? Пригадайте, які закони вам відомі з курсу історії.

Слайд 5

Закон — це офіційний письмовий документ, нормативний акт, який має вищу юридичну силу, приймається законодавчим органом держави чи референдумом. Він може прийматися тільки спеціальним органом держави, який має назву законодавчого органу (в Україні це Верховна Рада України), або ж загальнонародним голосуванням (його називають референдумом). Третя ознака закону — те, що він приймається в особливому порядку. Дотримання цього порядку обов'язкове, відхилення від нього може потягнути за собою нечинність закону. Ще одна ознака закону — його вища юридична сила, він «сильніший», аніж інші правила, інші правові акти, про які йтиметься нижче.

Слайд 6

Процедуру розроблення і прийняття законів називають законодавчим процесом, який має кілька етапів. Порядок прийняття законів України визначає Конституція України. Прочитайте ст. 91, 93, 94 Конституції України та визначте і тадії законодавчого процесу. Конституція України Стаття 91. Верховна Рада України приймає закони, постанови та інші акти більшістю від її конституційного складу (...). Стаття 93. Право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України, народним депутам України та Кабінету Міністрів України. Стаття 94. Закон підписує Голова Верховної Ради України і невідкладно направляє  його Президентові України. Президент України протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду. У разі, якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений.

Слайд 7

Основні стадії законодавчого процесу  І. Законодавча ініціатива

Слайд 8

II. Обговорення законопроекту у Верховній Раді України III. Прийняття законопроекту Верховною Радою України (у кількох читаннях) — не менше 226 голосів депутатів

Слайд 9

IV. Підписання закону Президентом України V. Обнародування закону

Слайд 10

Фізхвилинка

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Підзаконний нормативно-правовий акт – це документ компетентного органу держави, що приймається відповідно до закону, на його основі та для його виконання. Разом із законами підзаконні акти є джерелами права – документи, з яких ми черпаємо знання змісту правових норм.

Слайд 16

Якщо потрібна інформація щодо нормативно-правових актів,пам’ятайте: Усі нормативно-правові акти публікуються у пресі: в офіційних виданнях “Голос України”, “Відомості Верховної Ради України”, “Вісник Конституційного суду України” та інші; Тексти законів, указів, постанов, рішень ви можете знайти в Інтернет-сторінках тих чи тих органів державної влади та органів місцеого самоврядування. Наприклад, на офіційному сайті Верховної ради України www.rada.gov.ua вміщено чинні закони, ті, що вже втратили силу, акти Президента, Кабінету Міністрів України.

Слайд 17

Подумайте і дайте відповідь: Що таке закон? Що таке підзаконний акт? Що називається джерелом права? Що таке вища юридична сила закону? Де і як знайти нормативно-правові акти?

Слайд 18

Домашнє завдання Читати § 4 Напишіть невеличке есе про роль законів і підзаконних актів у житті людини і суспільстві.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство