X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Засоби забезпечення дисципліни і законності в державному управлінні

Завантажити презентацію

Засоби забезпечення дисципліни і законності в державному управлінні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“ Засоби забезпечення дисципліни і законності в державному управлінні”

Слайд 2

План: Поняття і система способів забезпечення законності. Контроль та його види. Висновок:

Слайд 3

1. Поняття і система способів забезпечення законності

Слайд 4

У загальнотеоретичному розумінні "законність" розглядається як специфічний державно-правовий режим, за допомогою якого забезпечується загальнообов'язковість юридичних норм у суспільстві і державі. Її суть полягає в обов'язковості виконання приписів правового характеру.

Слайд 5

Законність у сфері державного управління ґрунтується на таких принципах: Загальнообов'язковість законів для всіх без винятку. Єдність законності. Неприпустимість протиставлення Законності і доцільності . 6н6еш 33336

Слайд 6

Залежно від змісту, характеру, особливостей застосування, юридичних наслідків розрізняють такі способи забезпечення законності: а) контроль; б) нагляд; в) звернення до державних органів із заявами, пропозиціями, скаргами з питань забезпечення законності.

Слайд 7

Контроль та його види:

Слайд 8

Контроль є одним з найбільш поширених і дієвих способів забезпечення законності. Його сутність полягає в тому, що суб’єкт контролю здійснює облік і перевірку того, як контрольований об’єкт виконує покладені на нього завдання і реалізує свої функції.

Слайд 9

підзаконною, тобто контроль має здійснюватися тільки в рамках конкретних нормативних приписів; 2) систематичною, тобто нести регулярний характер; 3) своєчасною, тобто проводитися своєчасно, що значно підвищує його ефективність; 4) всебічною, тобто охоплювати найбільш важливі питання, поширюватися на всі служби і структури підконтрольних органів; 5) глибокою, тобто перевірці повинні підлягати не тільки ті підрозділи, які мають слабкі результати роботи, а й ті, що мають добрі результати. Ця вимога дозволяє виявляти і поширювати передовий досвід, попереджува- ти помилки та упущення; 6) об’єктивною, тобто виключати упередженість; 7) гласною, тобто її результати повинні бути відомі тим, хто підлягав контролю; До контрольної діяльності висувається цілий ряд вимог, згідно з якими вона повинна бути:

Слайд 10

Найчастіше пропонуються такі класифікації: а) залежно від місця суб’єкта (що здійснює контроль) в системі державного управління . б) залежно від належності суб’єкта до державних або громадських структур виділяють: 1) державний контроль; в) залежно від адміністративно-правової компетенції суб’єкта; г) залежно від управлінської стадії, на якій здіснюєть-ся контроль, виділяють: 1) попереджувальний контроль; д) залежно від спрямованості контролю виділяють 1) зовнішній контроль; 2) внутрішній контроль; е) залежно від призначення контролю

Слайд 11

Висновок: Збори мають право звертатися з пропозиціями до відповідної Ради, державних органів, органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій. Ці пропозиції повинні бути розглянуті в місячний термін. Про результати розгляду повинні бути поінформовані ініціатори зборів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство