X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Антивірусні програмні засоби

Завантажити презентацію

Антивірусні програмні засоби

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Антивірусні програмні засоби

Слайд 2

ЗМІСТ Класифікація комп’ютерних вірусів(№24) Антивірусні програми(№25) Протидія комп’ютерним вірусам(№24) Для детальної інформації натисніть на розділ який вас цікавить

Слайд 3

Класифікація комп’ютерних вірусів

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Комп’ютерний вірус — спеціально написана невелика за розміром програма, тобто деяка сукупність виконуваного коду, призначена для заподіяння руйнівних дій. Вона може «приписувати» себе до інших програм «заражати» їх, створювати свої копії і вбудовувати їх у файли, системну ділянку комп'ютера тощо, а також виконувати різноманітні небажані дії.

Слайд 9

Файлові Убудовуються у виконувані файли (найбільш поширений тип вірусів), або створюють файли-двійники (компаньйон-віруси), або використовують особливості організації файлової системи (link віруси)

Слайд 10

Завантажувальні Записують себе або в завантажувальний сектор диска (bootceктop), або сектор, який містить системний завантажник вінчестера (Master Boot Record), або змінюють покажчик на активний bootceктop

Слайд 11

Файлово-завантажувальні Заражають як файли, так і завантажувальні сектори дисків.

Слайд 12

Мережні Поширюються комп'ютерними мережами.

Слайд 13

Безпечні віруси Вплив обмежується зменшенням вільної пам'яті на диску та графічними, звуковими й іншими ефектами.

Слайд 14

Небезпечні віруси Можуть призвести до серйозних збоїв у роботі комп’ютера.

Слайд 15

Дуже небезпечні В алгоритм роботи явно закладено дії, що можуть спричинити втрату програм, знищити дані тощо.

Слайд 16

Найпростіші віруси (паразитичні) Змінюють уміст файлів і секторів диска; їх можна достатньо легко виявити і знищити.

Слайд 17

Віруси-реплікатори Так називані хробаки, що поширюються комп'ютерними мережами.

Слайд 18

Віруси мутанти Містять алгоритми шифрування-розшифрування.

Слайд 19

Квазивірусні, або «троянські програми» Не спроможні до саморозповсюдження, проте дуже небезпечні, оскільки, маскуючись під корисну програму, руйнують завантажувальний сектор і файлову систему дисків.

Слайд 20

Резидентний вірус У разі інфікування комп'ютер залишає в оперативній пам'яті свою резидентну частину, що потім перехоплює обертання ОС до об'єктів зараження і вбудовується в них. Цей вид віруса міститься в пам'яті і є активним аж до вимикання комп'ютера або перезавантаження ОС.

Слайд 21

Нерезидентний вірус Зберігають активність обмежений час.

Слайд 22

Віруси невидимки - стелсвіруси Перехоплюють обертання ОС до уражених файлів і секторів дисків та підставляють замість свого тіла незаражені ділянки диска.

Слайд 23

Слайд 24

Антивірусні програми Антивірусні програми — програми для виявлення, видалення і захищення від комп'ютерних вірусів. Розроблювачі антивірусів змушені передбачати практично всі основні типи антивірусних програм, які стосовно нинішніх питань безпеки правильно було б назвати компонентами або складовими, ніж самостійними додатками.

Слайд 25

Шпаргалка по Symantec

Слайд 26

Види антивірусних програм Програми детектори або сканери Програми монітори Програми лікарі або фаги Програми ревізори Програми фільтри або “сторожі” Програми вакцини, або імунізатори

Слайд 27

Програми детектори або сканери Основний елемент будь-якого антивірусу здійснює пасивний захист. За запитом ко ристувача або заданим розпорядком провадить перевірку файлів у вибраній ділянці) системи. Шкідливі об'єкти виявляє шляхом пошуку й порівняння програмного коду вірусу. Приклади програмних кодів містяться в заздалегідь установлених сиг натурах (наборах, характерних послідовностей байтів для відомих вірусів).

Слайд 28

Програми детектори або сканери (продовження) Серед недоліків цих програм — беззахисність перед вірусами, що не мають постійного програмного коду й здатні видозмінюватися зі збереженням основних функцій. Також сканери не можуть протидіяти різновидам того самого вірусу, що вимагає від користувача постійного оновлення антивірусних баз. Та найбільш уразливе міс це - нездатність виявляти нові й невідомі віруси.

Слайд 29

Програми монітори У сукупності зі сканерами створюють базовий захист комп'ютера. На основі наявних сигнатур здійснюють перевірку поточних процесів у режимі реального часу. Виконують попередню перевірку при спробі перегляду або запуску файлу. Розрізняють файлові монітори, для поштових клієнтів, що використовують протоколи РОРЗ, ІМАР, NNTP і SMTP, і спеціальні монітори для окремих додатків. Основна їхня перевага - здатність виявляти віруси безпосередньо на ранній стадії активності.

Слайд 30

Програми лікарі або фаги 3находять заражені вірусами файли та «лікують» їх, тобто видаляють із файла тіло програми віруса, повертаючи файли до вихідного стану. Спочатку фаги знаходять і знищують віруси в оперативній пам'яті, і тільки потім переходять до «лікуван ня» файлів. Серед фагів виділяють поліфаги, тобто програми-лікарі, призначені для пошуку і знищення великої кількості вірусів. З огляду на те, що постійно з'являються нові віруси, програми-детектори і програми-доктори швидко застарівають, і потрібно регулярне відновлення їх версій.

Слайд 31

Програми ревізори Зберігають в окремій базі дані про стан критичних на певний момент для роботи ділянок системи. Згодом порівнюють поточні файли із зареєстрованими раніше, в такий спосіб виявляючи будь-які підозрілі зміни. Перевага — низькі апаратні вимоги і висока швидкість роботи.

Слайд 32

Програми ревізори (продовження) Ревізорові взагалі не потрібна антивірусна база, сприйняття й знаходження відбуваються тільки на рівні незмінності вихідних файлів. Це дозволяє ефективно відновлювати систему, пошкоджену діяльністю шкідливих модулів. Недолік полягає в неможливості оперативно реагувати на появу вірусу в системі. Під час перевірки також виключаються нові файли, що дозволяє вірусам, які заражають тільки заново створювані файли, залишитися.

Слайд 33

Програми фільтри або “сторожі” Являють собою невеличкі резидентні програми, призначені для виявлення підозрілих дій при роботі комп'ютера, характерних для вірусів (а саме: спроба корекції файлів із розширеннями СОМ і ЕХЕ; зміна атрибутів файлів; прямий запис на диск за абсолютною адресою; запис у завантажувальні сектори диска; завантаження резидентної програми).

Слайд 34

Програми фільтри або “сторожі” (продовження) При спробі програми зробити зазначені дії «сторож» по силає користувачу повідомлення і пропонує заборонити або дозволити відповідну дію. Програми-фільтри дуже корисні, оскільки здатні виявити вірус на початковій стадії існування його до розмноження. Проте вони не «лікують» файли і диски, для знищення вірусів потрібно застосувати інші програми, наприклад фаги.

Слайд 35

Програми вакцини, або імунізатори Імітують зараження файлів певними вірусами, внаслідок чого справжні віруси зіштовхуються зі своїми «побратимами» і припиняють спроби зараження. Сьогодні цей тип програм практично не використовується.

Слайд 36

Протидія комп’ютерним вірусам

Слайд 37

Профілактика вірусного зараження й зменшення передбачуваної шкоди від такого зараження Методика використання антивірусних програм, у тому числі знешкодження й видалення відомого вірусу.

Слайд 38

Установити на комп’ютері сучасні антивірусні програми й постійно оновлювати їх версії. Перед зчитуванням з дискет інформації, записаної на інших комп’ютерах, завжди перевіряти ці дискети на наявність вірусів; перенесені на свій комп’ютер файлів в архівіруваному вигляді перевіряти відразу після розархівування на жорсткому диску, обмежуючи ділянку перевірки тільки щойно записаними файлами; періодично перевіряти на наявність вірусів жорсткі диски комп’ютера, запускаючи антивірусні програми для тестування файлів, пам’яті й систематичних ділянок. Завжди захищати свої дискети від запису під час роботи на інших комп’ютерах, якщо на них не буде проводитись запис інформації. Дистрибутивні копії програмного забезпечення необхідно купувати в офіційних продавців. Періодично зберігати на зовнішньому носії файли, з якими ведеться робота

Слайд 39

Антивірусні програми

Слайд 40

Антивірусні програми

Слайд 41

Вікна антивірусних програм (Касперського та NOD32)

Слайд 42

КІНЕЦЬ ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ ПРЕЗЕНТАЦІЮ СТВОРИЛИ УЧНІ Сичева І. Мазний Б.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика