X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Періодичний закон і система хімічних елементів Д.І.Менделєєва. Будова атома

Завантажити презентацію

Періодичний закон і система хімічних елементів Д.І.Менделєєва. Будова атома

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Періодичний закон і система хімічних елементів Д.І.Менделєєва. Будова атома.

Слайд 2

Дмитро Іванович Менделєєв Пригадайте: Яку дату вважають “Днем народження” періодичного закону? Що було взято вченим за основу при створенні періодичного закону? Сформулюйте визначення періодичного закону.

Слайд 3

Слайд 4

Відповіді на запитання хімічного диктанту Період Малі періоди Металічні властивості послаблюються Групи Головна і побічна підгрупи Металічні властивості посилюються За номером групи Від 8 слід відняти номер групи

Слайд 5

Будова атома. Склад атомних ядер. Ви зможете: зрозуміти зміст понять: радіоактивність, випромінювання, протонне та нуклонне числа; дізнатися про: короткі відомості з історії розвитку наукових знань про будову атомів хімічних елементів, про фізичний зміст періодичного закону; вдосконалити навички: визначати елементарний склад атомів хімічних елементів відповідно до їх положення в періодичній системі.

Слайд 6

Атом Пригадайте: Яке визначення атома ви знаєте з уроків фізики, хімії, природознавства? Яке походження має слово “атом”? Що було відомо про будову атома за часи Д.М.Менделєєва?

Слайд 7

Антуан Анрі Беккерель У 1896 році під час одного зі своїх чисельних дослідів французький фізик Антуан Беккерель загорнув кристали сульфата ураніл-калію K2(UO2)(SO4)2 в чорний світлонепроникаючий папір і поклав на фотоплівку. Після проявки на ній з’явилися силуети кристалів. Так була відкрита здатність сполук урану випромінювати іонізуючі промені, які засвітлюють в темряві фотоплівку та спричиняють світіння речовин в темряві.

Слайд 8

П’єр Кюрі і Марія Склодовська-Кюрі Фанатично віддані своїй справі вчені, не маючи навіть лабораторії, працюючи в невеличкому сараї на вулиці Ломон в Парижі з 1898 по 1902 роки переробили понад 8 тонн уранової руди, щоб добути одну соту грама нової речовини — Радію. У 1903 році за відкриття радіоактивності подружжя отримало Нобелівську премію з фізики. Пізніше був відкритий новий елемент названий на честь батьківщини Марії - Полонієм. У 1911 році, вже після смерті чоловіка, Марія Кюрі здобула Нобелівську премію вдруге – за відкриття нових хімічних елементів: Полонію та Радію.

Слайд 9

Джозеф Джон Томсон Американський вчений Джозеф Томсон у 1906 році також отримав Нобелівську премію за відкриття електрона, існування якого передбачив ще у 1897 році. Але модель атома, запропонована вченим у 1903 році, в якій «електрони, наче родзинки в кексі, рівномірно розподіляються в позитивно зарядженій субстанції», не була досконалою.

Слайд 10

Ернест Резерфорд Ернест Резерфорд вважається найбільшим фізиком-експериментатором двадцятого сторіччя. Він є людиною, яка поклала початок ядерній фізиці. Крім свого величезного теоретичного значення, його відкриття отримали широкий спектр застосування, включаючи, ядерну зброю, атомні електростанції, радіоактивні обчислення і дослідження радіації. Вплив праць Резерфорда на світ величезний. Воно продовжує рости і, схоже, ще збільшиться в майбутньому. У 1908 р. ученого нагородили Нобелівською премією за дослідження різних видів радіоактивності.

Слайд 11

Планетарна модель атома запропонована Резерфордом у 1909-1911 роках Атом Ядро Електрони

Слайд 12

Будова атомних ядер У 1920 році Резерфорд ввів поняття про позитивно заряджену частинку у складі ядра атома - протон У 1932 році Джеймс Чедвік виявив в ядрі атома нейтральну частинку - нейтрон

Слайд 13

Генрі Мозлі У 1910-1914 працював в лабораторії Е. Резерфорда в Манчестерському університеті, в 1914 р. повернувся до Оксфордського університету. У 1913 в серії блискучих експериментів встановив залежність між частотою спектральних ліній характеристичного рентгенівського випромінювання і атомним номером випромінюючого елемента. Це фундаментальне відкриття мало величезне значення для встановлення фізичного сенсу періодичної системи елементів і атомного номера, і для підтвердження правильності концепції планетарного атома.

Слайд 14

Алгоритм визначення елементарного складу атомів Відносна атомна маса хімічного елемента – нуклонне число (масове число) Порядковий номер хімічного елемента – протонне число Заряд ядра атома співпадає з порядковим номером хімічного елемента (протонним числом) і обумовлений числом протонів Число електронів = числу протонів, оскільки атом – електронейтральна частинка Щоб обчислити число нейтронів, слід відняти від нуклонного числа кількість протонів

Слайд 15

Самостійна робота Назва, символ № періоду № групи заряд ядра нукл. число число p число e число n прот. число Нітроген Кальцій Цинк Сульфур Арсен Ферум

Слайд 16

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія