X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гендерна соціалізація особистості

Завантажити презентацію

Гендерна соціалізація особистості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гендерна соціалізація особистості Виконала: учениця 11-Б класу Котик Сніжана

Слайд 2

Гендерні уявлення особистості формуються під впливом гендерних стереотипів - набору загальноприйнятих норм і суджень, що стосуються існуючого в суспільстві становища чоловіків і жінок, норм їхньої поведінки, мотивів і потреб. Гендерні стереотипи закріплюють існуючі гендерні розбіжності і стають завадою до змін у сфері гендерних відносин.

Слайд 3

Гендер – це набір соціально-статевих характеристик, що визначає поведінку людини в суспільстві, а також сприйняття цієї поведінки оточуючими.

Слайд 4

Засвоєння індивідом культурної схеми гендера відбувається через конструювання розходжень між статями. Соціалізація чоловіків і жінок формується в різних соціально-психологічних умовах. Гендерна соціалізація включає дві залежновзаємні частини: Освоєння прийнятих моделей чоловічого і жіночого поводження, відносин.норм,цінностей і стереотипів. Вплив соц.середовища на індивіда з метою прищеплення йому визначених суспільством правил і стандартів для чоловіків і жінок.

Слайд 5

Засвоюються, насамперед, колективні, загальнозначущі норми. Вони стають частиною особистості і підсвідомо нею керують. Уся інформація, що пов'язана із диференційованим поводженням, відбивається у свідомості людини у вигляді гендерних схем. Основні агенти соціалізації - соціальні групи і контексти: родина, однолітки, засоби масової інформації, робота, клуби за інтересами, церква.

Слайд 6

Механізм здійснення гендерної соціалізації є: диференціальне посилення, коли прийнятна статево-рольова поведінка заохочується, а неприйнятна – карається соціальним засудженням; диференціальне наслідування, коли людина обирає статево-рольові моделі в близьких їй групах – родині, серед однолітків, у школі – і починає наслідувати прийняту там поведінку.

Слайд 7

При формуванні статевої ролі та статевої свідомості суспільство орієнтується на соціально-статеві (гендерні) стандарти фемінність – маскулінність.

Слайд 8

Фемінність Фемінність – це сукупність характеристик, пов`язаних із жіночою статтю, або характерні форми поведінки, які очікуються від жінки в певному суспільстві, або соціальне вираження позицій, внутрішньо притаманних жінці.

Слайд 9

Маскулінність Маскулінність – це система властивостей особистості, що традиційно вважаються чоловічими. Вони передбачають відповідність власній статевій приналежності, прийняття статево-рольових стереотипів, дотримання чоловічних норм, вироблення типових для чоловічої статі форм поведінки, способів самореалізації.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Соціологія