Які права і свободи має людина
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Акт законодавчого органу влади (парламенту), який має вищу юридичну силу щодо інших нормативно-правових актів. 2. Особлива форма суспільної свідомості; вид суспільних відносин, спосіб регуляції дій людини в суспільстві за допомогою норм. 3. Особа, яка не досягла 18-річного віку. 4. Сумлінне виконання особою діючих правил поведінки. 5. Особа, яка не має правового зв’язку з жодною державою. 6. Виражене за певних умов дозвіл або вимога здійснити або втриматися від здійснення якого-небудь учинку. 7. Здатність особи своїми вчинками набувати та реалізовувати права та обов’язки . 8. Припущення, яка визнається достовірним поки не буде доведено зворотне . 9. У світовій практиці спосіб отримання громадянства за народженням . 10. Форма життєдіяльності людей, що склалась історично й відокремилась від навколишньої природи . 11. Особа, яка перебуває у сталих юридичних зв'язках із конкретною державою, що знаходить вираження саме в наявності відповідного громадянства .
Після засвоєння змісту цієї теми ви зможете: пояснювати поняття “права і свободи людини”; характеризувати види прав і свобод людини і наводити приклади; називати міжнародні документи з прав людини і прав дитини та аналізувати зміст статей Загальної декларації прав людини, Конвенції ООН про права дитини; висловлювати власні судження про значення прав людини і дитини.
План уроку Що таке права і свободи людини Які основні права і свободи проголошує Загальна декларація прав людини Що закріплює Конвенція ООН про права дитини
Загальна декларація прав людини Зага льна деклара ція прав люди ни — рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийняте у 1948 році, яке є найбільш авторитетним джерелом міжнародних норм щодо прав людини. Загальна декларація разом з Міжнародними пактами про права людини іноді позначається як Міжнародний Білль про права людини.
Загальна декларація прав людини була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 з 40 голосами «за». Голосів «проти» не було, а 8 делегацій утрималися: Білоруська РСР, Чехословаччина, Польща, Українська РСР, Радянський Союз, Югославія, Південна Африка та Саудівська Аравія). За декларацію проголосували: Афганістан, Аргентина, Австралія, Бельгія, Болівія, Бразилія, Бірма, Канада, Чилі, Китай, Колумбія, Куба, Данія, Домініканська Республіка, Еквадор, Єгипет, Сальвадор, Ефіопія, Франція, Греція, Гватемала, Гаїті, Ісландія, Індія, Іран, Ірак, Ліван, Ліберія, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Нікарагуа, Норвегія, Пакистан, Панама, Парагвай, Перу, Філіппіни, Таїланд, Швеція, Сирія, Туреччина, Сполучене Королівство, Сполучені Штати Америки, Уругвай і Венесуела. Незважаючи на значну роль канадця Джона Гамфрі в підготовці Декларації, канадський уряд спочатку утримався при голосуванні за прийняття проекту, однак проголосував за остаточний варіант. 9 грудня громадянин світу Ґеррі Девіс та його «Рада солідарності» зібрала на Зимовому велодромі 20 тис. парижан. «Рада солідарності» закликала до створення світового уряду, внаслідок чого країни комуністичного блоку утрималися при голосуванні, а не проголосували «проти». Прийняття
Із Загальної декларації прав людини Стаття 1 Всі люди народжуються рівними і своїй гідності і правах. Вони наділені розумом і совістю і мають поступати по відношенню один до одного в дусі братерства. Стаття 2 Кожна людина повинна мати всі права і свободи незалежно від раси, кольору шкіри,статті, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища. Крім того, не повинно проводитися ніякого розрізнення на основі політичного, правового або міжнародного статусу країни або території, до якої людина належить… Стаття 7 Всі люди рівні перед законом і мають право, без будь-якої різниці, на рівний їх захист законом. Усі люди мають право на рівний захист від якої б то не було дискримінації, що порушує цю Декларацію, і від якого б то не було підбурювання до такої дискримінації. Стаття 30 Не може бути надано будь-якій державі, групі осіб або окремим особам права займатися будь-якою діяльністю або чинити дії, спрямовані на ліквідацію прав і свобод, викладених у цій Декларації.
Загальна декларація прав людини містить з0 статей, в яких визначено основні права і свободи людини: громадські (особисті) – право на життя, свободу, особисту недоторканність, свободу від тортур і рабства та ін.; політичні – свобода слова, право брати участь у державному житті, свобода мирних зборів тощо; економічні, соціальні та культурні – право на працю, на гідний рівень життя, освіту і свободу культурної діяльності та ін.
1989 р. — проголошення Декларації прав дитини. 10 листопада 1989 р. — прийнято Конвенція ООН з прав дитини. Відповідно до Конвенції дитиною вважається людська істота віком до 18 років. Права дитини — це певні специфічні можливості, які необхідні дітям для існування й досягнення зрілості. Задання • Назвіть особливі права, які, на ваш розсуд, повинні мати діти.
Хто може й повинен захистити права дитини: . Уповноважений з прав дитини Вчителі Сім’я Уповноважений з прав людини Держава
Рефлексія 1. Якщо вас попросять зобразити символ свободи, який предмет-символ виберете ви? 2. Якого кольору буде ваш символ? 3. Який символ, на вашу думку, відповідає поняттю «гідність»? 4. Який колір відповідає цьому поняттю? 5. Яким символом ви б зобразили поняття «рівність»? Якому кольору відповідає це поняття? 6. У вашому дитячому житті що вас найбільше лякає, турбує, від чого ви відмовляєтесь? 7. Як представити ваші побоювання у вигляді символу? Якого кольору він буде? 8. Які ви маєте сподівання? Що вам подобається? Якого кольору ваша надія?
Читати § 5 Знайдіть у матеріалах періодичної преси факти про позбавлення, захист і реалізацію прав людини. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Схожі презентації
Категорії