X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
характеристика самогубця

Завантажити презентацію

характеристика самогубця

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Характеристика стану людини яка стоїть на порозі самогубства

Слайд 2

«У кожного самогубця свій шлях: глибоко особистий, незбагненний і жахливий» (Кей Редфілд Джеймісон, психіатр).

Слайд 3

«ЖИТИ — значить страждати». Так написав незадовго до самогубства популярний японський письменник початку XX сторіччя Рюноске Акутагава. Однак до вищезгаданої фрази був такий вступ: «Звичайно, я не хочу вмирати, але...». Як і Акутагава, багато з тих, хто наклав на себе руки, бажали не смерті, а хотіли, за словами одного професора психіатрії, «покінчити з усім». Саме про це дуже часто говориться в передсмертних записках. Такі фрази, як «Я більше не можу цього витримувати» або «Навіщо жити далі?», свідчать про прагнення уникнути жорстоких реалій життя. Проте, як сказав один лікар, вчинити самогубство — це все одно, що «лікувати простуду ядерною бомбою». Хоч існує багато різних причин, через які люди вкорочують собі віку, певні події частіше за інші призводять до самогубства.

Слайд 4

Нерідко хлопці та дівчата піддаються відчаю і чинять самогубство через таке, що іншим здається лише дрібницею. Зазнавши душевного болю і не маючи змоги зарадити собі, вони вбачають у смерті спосіб помститися кривдникам. Хіроші Інамура, японський спеціаліст, який займається людьми, що збираються вчинити самогубство, написав: «Діти своєю смертю прагнуть покарати особу, яка завдає їм болю».

Слайд 5

Як показало недавнє дослідження у Великобританії, коли над дітьми знущаються, ймовірність самогубства зростає майже у сім разів. Вони зазнають справжніх страждань. Тринадцятирічний хлопець повісився і залишив записку, в якій назвав п’ять осіб, що знущалися над ним і вимагали гроші. Він написав: «Будь ласка, врятуйте інших дітей».

Слайд 6

Хтось намагається покінчити з життям, коли виникає конфлікт із законом або через неприємності в школі, коли стається розрив з коханою особою чи отримує поганий табель успішності, коли нервується через екзамени або тривожиться про майбутнє. Юнаків і дівчат, що отримують високі оцінки та схильні до максималізму, до спроби самогубства може призвести невдача, справжня чи уявна.

Слайд 7

Професор Джеймісон, яка сама колись намагалась позбавити себе життя, вважає так: «Здається, ми здатні терпіти і миритися з депресією, поки віримо у зміни на краще». Проте вона відчула, що, коли відчай наростає, здатність розуму стримувати пориви до самогубства поступово послаблюється. На думку пані Джеймісон, це як з гальмами: вони стираються, якщо на них постійно тиснути. Надзвичайно важливо розуміти це явище, адже депресія піддається лікуванню. Відчуття безпорадності можна усунути. Коли люди переборюють приховані чинники, то інакше переносять душевний біль і напруження, які так часто підштовхують накласти на себе руки.

Слайд 8

Існує думка про те, що прихованим чинником у багатьох випадках є генотип. Справді, гени впливають на те, який у нас характер, і дослідження показують, що у деяких родинах вкорочують собі віку частіше, ніж в інших. Однак Джеймісон стверджує: «Генетична схильність у жодному разі не означає, що самовбивство не можна відвернути».

Слайд 9

Прихованою причиною можуть бути хімічні процеси в мозку. Між мільярдами нейронів існує електрохімічний зв’язок. На кінчиках розгалужених нервових волокон є маленькі утвори — синапси, через які медіатори, тобто хімічні речовини, передають інформацію. Недостатній рівень одного з медіаторів, серотоніну, може зумовити біологічну схильність людини до самогубства. У книжці «У глибинах мозку» (англ.) говориться: «Коли рівень серотоніну низький... людина втрачає радість життя, послаблюється її зацікавленість власним існуванням і збільшується ризик виникнення депресії та прагнення самогубства».

Слайд 10

Але ніхто не приречений до самогубства. Мільйони людей дають собі раду з душевним болем і напругою. До бажання вбити себе призводить те, як реагує розум і серце на скрутне становище. Слід усунути не тільки безпосередні спонукальні чинники, але й приховані причини.

Слайд 11

Самотність — один з факторів, який призводить до депресії і самогубств. Юко Льонквіст, керівник вивчення проблеми самогубства у Фінляндії, вважає: «Чимало [з тих, хто вчинив самогубство] почували себе самотніми. У них була сила-силенна часу, але зовсім мало знайомих, з якими вони підтримували б контакти». Як зазначив з цього приводу психіатр Кеншіро Охара з медичного факультету університету в японському місті Хамамацу, хвиля самогубств серед японців середнього віку була зумовлена «ізольованістю».

Слайд 12

Як зрозуміти, що людина думає про суїцид Найкращий спосіб – запитати Люди часто думають, що пряме запитання на кшталт «У тебе бувають думки про самогубство?» Може нашкодити, тому що це підштовхне людини, і не думавшего про суїцид, до такої ідеї. Але насправді немає – дослідження це спростовують.  В реальності питання, звернений до тих, хто думає про суїцид, допомагає рятувати життя.

Слайд 13

Коли такі побоювання можуть виникнути? Суїцидальна поведінка, як правило, супроводжується депресією. У людини з такою поведінкою знижено увагу, йому складніше концентруватися і ясно мислити, він стає нерішучим, замкнутим, прагне до самоти. Порушуються контакти, в тому числі знижується і статевий потяг, але розвивається почуття власної неповноцінності, непотрібності. Потенційний суїцидент втрачає повагу до себе і інтерес до того, що раніше було йому дорогим. Ситуації, які раніше викликали у нього позитивні емоції, більше не приносять задоволення.

Слайд 14

Порушується звичний режим сну, настає безсоння або навпаки, підвищена сонливість, а разом з цим приходить і хронічна втома, млявість. Здається, ніби людині стає лінь навіть розмовляти – сповільнюються мову і рухи, втрачається апетит, а в слідстві цього можлива втрата або збільшення ваги. Що вже говорити про ефективність будь-якої його діяльності? Потенційний самогубець стає песимістично ставиться до майбутнього і до себе в ньому, він втрачає здатність адекватно реагувати на похвали і радіти подарункам, які дарує йому життя.

Слайд 15

Приходить гірка печаль, а іноді і сльози. Людина постійно думає про смерть, а іноді і відкрито висловлює рідним, близьким, коханим своє бажання покінчити життя самогубством. Втім через нерішучість більш вірогідні непрямі натяки. Суїцидент, наприклад, може з’явитися в колі друзів з мотузкою, краваткою, телефонним дротом або іншим предметом, що імітує петлю на шиї. Можлива гра з предметом, що нагадує пістолет або рушницю. Самогубець намагається застрелити себе з такого «іграшкового» зброї.

Слайд 16

Є ще такі насторожуючі ознаки, наприклад: • активно завершує справи, пише заповіт, роздає цінні речі; • збирає ліки або купує зброю; • починає більше пити; • спить занадто мало або занадто багато; • виглядає стурбованим і неспокійним; • ізолюється від близьких; • відчуває сильні перепади настрою.

Слайд 17

Іноді людина і сама, без питань від оточуючих, каже, що він подумує про суїцид; не бачить сенсу в житті; помре і всім буде тільки легше.  Навіть якщо людина згадує про це побіжно або начебто жартома, потрібно звернути увагу.

Слайд 18

Що ж можна зробити, без фундаментальних знань цієї проблеми? Поговоріть з ним про його почуття. Постарайтеся подивитися на світ його очима і зрозуміти, що саме пішло не так, чому життя здається йому нестерпним. Скажіть людині, що він вам потрібен, що ви будете поряд. Ні в якому разі не засуджуйте і не намагайтеся знецінити біль людини ( «так у тебе робота, двоє дітей, дружина – радій!»). Не ображайтеся ( «я так тебе люблю, а тобі плювати»).

Слайд 19

Потрібно впевнено і наполегливо сказати, що суїцид – це погане рішення і не потрібно цього робити. Спокійно, без звинувачень в егоїзмі пояснити, що самогубство тягне за собою не тільки горе близьких, а й інші самогубства – в тому числі дітей.  Дослідження показують, що якщо дитині на момент самогубства батька було менше 18 років, то його власний ризик зробити таку спробу збільшується в кілька разів. Приберіть з дому все, що можна використовувати для суїциду, – зброя, таблетки, гострі кухонні ножі. Якщо є така можливість, не залишайте людину наодинці, особливо вночі.

Слайд 20

Порадьте людині звернутися до лікаря, допоможіть йому знайти відповідного фахівця. Якщо ситуація критична, викликайте швидку. В цьому випадку людини, швидше за все, госпіталізують, навіть якщо він не хоче. Ще для екстреної допомоги є гарячі лінії. Нагадаємо, що вчені з Бінгемтонского університету в Нью-Йорку знайшли спосіб дізнатися, чи намагався людина хоча б раз накласти на себе руки. Фахівці вивчили для цього численні психологічні та медичні дані 73 матерів, зокрема їх особисте життя, звички і соціально-економічний статус, повідомляє Naked Science.

Слайд 21

Самогубство можна запобігти. Хоча багато самогубства відбуваються без подачі будь-яких попереджувальних сигналів, в поведінці більшості людей, налаштованих на суїцид, можна такі тривожні сигнали розпізнати. Запобігти самогубству близького тобі людини можливо, якщо знати, як розпізнати подібні ознаки, сприйняти їх всерйоз і знати, як на них реагувати

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Педагогіка