Цікаве про сучасну освіту
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
********** З 1 вересня йдуть в школу діти ще 122 країн – вся Америка і Європа. 1 січня навчальний рік починається в 43 країнах. У 16 країнах він починається в березні, а в 10 – в серпні. ********** У Японії навчальний рік триває з 1 квітня по 1 березня. Діти відпочивають всього один місяць. Один місяць відпочивають також в Індонезії (у січні) та в Індії (у квітні). У Норвегії та Мозамбіку канікули тривають 2 місяці. У Аргентині, Еквадорі, Панамі, Сіднеї учні відпочивають аж 4 місяці. ********** У різних країнах існують різні системи оцінки знань учнів. Якщо в Росії, Угорщині і Югославії 5 – найвища оцінка, а 1 – найнижча, то в Чехії все навпаки. У школах Голландії та Румунії ставлять оцінки від 1 до 10. У Франції в ліцеях введена 20-бальна шкала оцінювання.
В якій школі навчається найбільше дітей? На 2003/2004 навчальний рік у міську школу Монтессорі в Лукань (Індія) було записано рекордну кількість учнів - 27 911. У Сіднеї відкрита перша в світі школа англійської мови для папуг та інших птахів, що говорять. Їх навчають вимовляти вітання, жарти і навіть вірші. Найстаріший із нині діючих університетів – це Мусульманський університет Карауїн, заснований в 859 р. н. е.. в марокканському місті Фес.
Найстаршим доктором наук стала Елізабет Ейчелбаум (США). Вона отримала диплом доктора у віці 90 років 58 днів. Найдовше вчитися примудрився Роберт Кронін з Великобританії. Він почав вивчати біологію в Прінстонському університеті 9 лютого1948 р., а закінчити 30 травня 2000 р., таким чином провчившись 52 роки. На момент отримання диплома йому було 72 рік 272 дня. Населення України відноситься до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення вища за середньоєвропейський рівень. За даними перепису населення 2001 року, в Україні за 12 років кількість осіб, що отримали повну вищу освіту збільшилася на 34,9%.
У Бразилії до школи віддають не тільки дітей, але й …гусей. У спеціальній школі понад 1000 ґелґотунів учаться захищати своїх господарів і охороняти господарство. Тож, потрапивши до цієї країни, можна побачити поважного сеньйора з гусаком на повідку. Гусак захистить його не гірше вівчарки чи добермана: і засичить страшно, і дзьобом ущипне боляче, і крилами зіб’є нападника з ніг. Найбільший перерву до першої зустрічі випускників влаштували колишні учні дитячого саду і школи міс Бланш Міллер в Західній Вірджинії (США). Вони вперше зустрілися через 70 років після закінчення школи. Правда, на зустріч прийшли не всі: 45% випускників до моменту зустрічі вже померли.
Найбільша зустріч випускників відбулася на 100-річному ювілеї школи в Німеччині. На зустрічі зібралося 2521 випускник. Найдовший урок тривав з 15 по 17 квітня 2003 року в державній вищій школі Лейдлі (Квінсленд, Австралія). Професор Марі Барроуз читав лекцію з біології класу з 26 учнів 54 години поспіль. Найбільший в історії професорський гонорар отримав доктор Роланд Дант в Чикаго, шт. Іллінойс, США, за прочитаний студентам 1-2 червня 1986 р. 2-денний курс лекцій з гіпнотерапії. Йому заплатили 3080000 дол
Найдорожчим навчальним курсом вважається курс у Міжнародній школі юних леді та джентльменів Айвлоа Спенсера (Великобританія). Місячні курси в цій школі коштують від 77 500 фунтів стерлінгів і вище. Студенти живуть в кращих готелях Лондона, відвідують балет і оперу і беруть уроки етикету. Мало хто знає, що в Гавайському алфавіті лише 12 букв. В 1603 році в Японії за наказом імператора плавання стало обов’язковим шкільним предметом.
- Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів у хвилину (близько 12000 знаків). Звичайну книгу стандартного формату в 500 сторінок не можна роздавити, навіть якщо поставити на неї 15 вагонів, навантажених вугіллям. Загальна кількість всіх художніх, наукових та публіцистичних творів у світі становить приблизно 130 млн. Найдавнішою ж книгою на світі визнаний папірус Прісса, який був створений в 3350 році до нашої ери Найдорожча книга – Лестерський кодекс авторства самого Леонардо да Вінчі! Лестерський кодекс – це трактат, що присвячений «воді, землі та небесним тілам». Наразі власником кодексу є Білл Гейтс. Свого часу він придбав книгу за 24 млн доларів!
В середньому люди проводять за читанням 6,5 годин на тиждень. - Раніше в бібліотеках книги приковували до полиць ланцюгами. У минулому книги ставилися на полицю «навпаки»: корінцем до стіни і переднім обрізом назовні. - Більшість читачів втрачають інтерес до книги на 18 сторінці. Найдовший марафон командного читання вголос протривав 224 години і був завершений Мільтон Неном, сильвініт Карбоне, Карлосом Антоном, Едіт Діаз, Йоланда Баптісту і Наталі Дантаз в торговому центрі «Mac» в Пайсанду, Уругвай, 13-22 вересня 2007 року. -Бібліоклептоманом називають людину, що краде книги.
Польща Раніше у цій країні шкільне життя було таким, як і в нас, але тепер ми трохи різнимося. Навчальний рік тут закінчується 25 червня, а починається 1 вересня. Цікаво, що польські студенти мають у цьому сенсі значну перевагу над школярами, бо відпочивають аж до 1 жовтня.
Великобританія З англійцями у нас багато спільного. Школярі також закінчують навчання наприкінці травня. Щоправда, фіксованої дати немає – вчаться до понеділка останнього травневого тижня. А буде це 25 чи 30 число, залежить від фарту. Розпочинається навчання теж на початку вересня. Однак великодні й різдвяні канікули тривають аж по 14 днів.
Німеччина А ось тут немає єдиної системи. У кожній федеральній землі – свої правила. Наприклад, якщо в Гессені діти відпочивають з 23 червня по 1 серпня, то у Бремені їх відпускають з 10 липня по 20 серпня. Практичні німці зробили це для того, аби зменшити затори на автошляхах у південному напрямку й уникнути дефіциту квитків під час літніх канікул.
США Цікаво, що американські діти – найбільші фанати окремого від батьків відпочинку. Щороку в літніх таборах тут відпочиває 85% школярів тоді, як у нас лише 12%. У більшості американських дітей канікули тривають два з половиною місяці. У південних штатах діти йдуть відпочивати ще у травні, а сідають за парти на початку серпня. Причина у кліматі: травень, червень, серпень – дуже спекотні місяці на цій території.
Японія А ось порівняно з юними самураями ми виглядаємо цілковитими ледарями й неробами. Бо японський школяр може дозволити собі відпочинок, не довший трьох тижнів влітку й двох - взимку. І все! Жодних тобі святкових днів, тим паче – карантинів. Хтось навіть порахував: щоб опанувати програму японського школяра, зважаючи на три місяці відпочинку, довелося б вчитися не 11, а 17 років!
Франція Канікули на батьківщині мушкетерів тривають від кінця травня до початку серпня. Отже, школярі відпочивають лише два місяці. Не слід забувати і те, що у Франції (зрештою, як і в Нідерландах, Швейцарії, Австралії) діють обов’язкові навчальні програми для обдарованих дітей. А отже, їхній літній відпочинок стає коротшим.
Схожі презентації
Категорії