"Право на освіту в Україні"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Одним із важливих надбань людства, яке знайшло своє закріплення в міжнародно-правових актах, а також Конституції України, є право на освіту.
Знання і освіта, отримані в навч.закладах допомагають людям реалізувати здібності, бути конкурентоспроможними.
Основні принципи в освіті: Доступність; Гуманізм, демократизм; Зв’язок зі світовою та нац.історією, культурою; Науковість; Незалежність освіти від політичних партій та релігійних організацій; Безперервність і різноманітність.
Загальноосвітній навчальний заклад-установа, що забезпечує реалізацію права громадян на загальну середню освіту.
Найбільш розповсюдженим навч.закладом для здобуття середньої освіти є середня загальноосвітня школа I-IIIст.: I ступінь - початкова школа; II ступінь – основна школа; III ступінь – старша школа, як правило, з профільним спрямуванням.
Ліцей – загальноосвітній навч. заклад III ступеня з профільним навчанням допрофесійною підготовкою. Гімназія – загальноосвітній навч.заклад I-III ступенів з поглибленим вивч.окремих предметів відповідно до профілю.
Колегіум – загальноосвітній навч.заклад III ступеня філологічно-філосовського або культурно-естетичного профілів
Спец.школа (школа-інтернат) – загальноосвітній навч. заклад I-III ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів. Загальноосвітня школа-інтернат – загальноосвітній навч.заклад з частковим або повним утриманням за рахунок держави дітей, які потребують соц.допомоги.
Школа соц.реабілітації – загальноосвітній навч.заклад для дітей, які потребують особливих умов виховання (створюється окремо для хлопців і дівчат).
Позашкільний навчально-виховний заклад – навч.заклад для виховання дітей та задоволення їхніх потреб у додатковій освіті за інтересами (науковими, технічними, художньо-естетичними, спортивними тощо).
Професійно-технічний навч.заклад – навч.заклад для забезпечення потреб громадян у професійно-технічній повній загальній середній освіті.
Навчальний процес – це спільна діяльність учителів, дітей, батьків та ін.осіб по створенню умов та забезпеченню необхідного суспільству рівня освітніх знань, компетентностей та вихованості. У навч.процесі приймають участь насамперед учні, вчителі, а також батьки учнів.
Схожі презентації
Категорії