X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Адміністративне право

Завантажити презентацію

Адміністративне право

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Адміністративне право

Слайд 2

Адміністративне право галузь права, регулююча суспільні відносини у сфері управлінської діяльності органів та посадових осіб щодо виконання публічних функцій держави та муніципальних утворень

Слайд 3

Предмет Адміністративного права 1. Управлінські відносини.Вони зустрічаються в сфері організації та функціонування органів, які здійснюють господарське, соціально-культурне, адміністративне та політичне будівництво.

Слайд 4

Предмет Адміністратиного права 2. Відносини, що виникають у зв'язку із забезпеченням правового захисту прав і свобод граждан.Речь йде про так званої адміністративної юстиції. Вона являє собою систему судових та інших органів, що розглядають суперечки між громадянами та виконавчої влади.

Слайд 5

Предмет Адміністративного права 3.Адміністративно-примусові відносини. Утворюються у сфері забезпечення громадської безпеки та громадського порядку

Слайд 6

Предмет адміністративного права 4. Відносини, які виникають при здійсненні громадськими організаціями делегованими їм державою спеціальних державно-владних полномочій.Для всіх зазначених відносини характерні є те, що вони виникають в галузі державного управління та місцевого самоврядування.

Слайд 7

Імперативний метод Встановлення певного порядку дій, припис до дії відповідних умов, належним чином оформлені в адміністративно-правовій нормі. (Метод розпоряджень). Недотримання такого порядку не тягне за собою юридичних наслідків, на досягнення яких орієнтується норма, проте за недотримання приписів може послідувати адміністративне покарання (стягнення). Новий Кодекс про адміністративні правопорушення встановлює, що адміністративні стягнення можуть бути накладені не пізніше 2 місяців. Перевищення терміну не дозволяє застосувати до особи заходів адміністративної відповідальності.

Слайд 8

диспозитивний метод Він проявляється в адміністративному праві при укладанні адміністративних договорів і при перерозподілі або делегування повноважень одних органів управління іншим.

Слайд 9

метод дозволу це надання вибору одного з варіантів належної поведінки або так зване управління по розсуд - це жорсткий варіант дозволу, що дає можливість прояву самостійності посадовими особами при вирішенні певних задач, але вони не вправі ухилитися від такого вибора.Напрімер: при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності до нього можуть бути застосовані різні адміністративні стягнення або він може бути звільнений від відповідальності.

Слайд 10

Адміністративне правопорушення (проступок) Це посягання на державний та громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління. Протиправне винна дія або бездіяльність, за яке законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

Слайд 11

Ознаки адміністративного правопорушення Діяння (дія або бездіяльність). Протиправність діяння. Прописано в адміністративному кодексі. Несе в собі риси суспільної небезпеки, тобто існує прямий зв'язок між даним діянням і настанням шкідливих наслідків.

Слайд 12

Види адміністративних правопорушень Порушення норм охорони праці, що завдають шкоди здоров'ю. Посягання на власність. Завдають шкоди природі, пам'яткам історії та культури. Досконалі на транспорті. Досконалі в галузі торгівлі та фінансів. Посягання на громадський порядок. Посягання на встановлений порядок управління.

Слайд 13

Суб'єкти адміністративного права індивідуальні суб'єкти: громадяни; іноземні громадяни та особи без громадянства; специфічні індивідуальні суб'єкти - державні службовці або посадові особи, які діють як офіційні представники державної влади; колективні суб'єкти - група людей, яка є організацією: державні організації: органи виконавчої влади; державні підприємства, установи та організації; недержавні організації: громадські об'єднання (партії, союзи, рухи і т.д.); комерційні організації, підприємства, установи; органи місцевого самоврядування, муніципальні підприємства, установи, організації.

Слайд 14

адміністративна відповідальність Є встановленої державою мірою відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення і застосовується з метою попередження нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Слайд 15

Види адміністратівніх покарань попередження адміністративний штраф Оплатне (тобто з відшкодуванням вартості) вилучення знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення Конфіскація знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення Позбавлення спеціального права, наданого фізичній особі адміністративний арешт Адміністративне видворення за межі РФ іноземного громадянина або особи без громадянства дискваліфікація

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство