X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Увага, діти на дорозі

Завантажити презентацію

Увага, діти на дорозі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Увага! Діти на дорозі! Мартинюк Тетяна Володимирівна, учениця 8-Б класу Житомирського екологічного ліцею №24

Слайд 2

Щодня в Україні 20 людей гинуть під колесами, 100 - зазнають травм. А це - більше ніж 7 000 загиблих і майже 37 000 поранених на рік.

Слайд 3

Експрес-інформація про порушення водіями Правил дорожнього руху, що виявлені працівниками Державтоінспекції від початку 2013 року Кількість ДТП з постраждалими -25505 (-31,3%), в яких загинуло - 3460 (-36,5%) осіб ;травмовано -31946 (-31,2%) Загальна кількість порушень ПДР – 4891371, (у т.ч. власниками автомобілів в престижних марок -972057 Керування транспортними засобами у нетверезому стані -270904 Порушення правил обгону -226679 Порушення правил проїзду перехресть -207399 Порушень швидкісного режиму -1859101 Порушення проїзду на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника -111034 Порушення правил проїзду тротуарами та пішохідними доріжками -104110

Слайд 4

Наслідки порушень правил дорожнього руху

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Анкета , запропонована для учнів 1.Для чого і коли запровадили правила дорожнього руху? Перші відомі спроби впорядкувати вуличний рух були зроблені ще в Стародавньому Римі Гаєм Юлієм Цезарем. За його указом в 50-х роках до н. е. на деяких вулицях міста було введено односторонній рух. Зі сходу до заходу сонця було заборонено проїзд приватних повозок та колісниць. Тоді ж було створено спеціальну службу надзора за виконанням цих правил , в неї набирали колишніх пожежних. Основними обов’язками таких регулювальників було попередження конфліктів й бійок між власниками транспортних засобів. Багато перехресть залишались нерегульованими. Знатні вельможі могли забеспечити собі проїзд по місту — вони висилали попереду своїх повозок скороходів, які розчищали вулиці для проїзду хозяїна.

Слайд 8

Які основні вимоги щодо розмітки вулиць? Існує два види дорожньої розмітки : горизонтальна дорожня розмітка та вертикальна дорожня розмітка. Горизонтальна дорожня розмітка на проїзній частині встановлює певні режими й порядок руху. Горизонтальна розмітка може бути як постійною, так і тимчасовою. Постоянна розмітка має білий колір, крім особливих ліній жовтого кольору, тимчасова дорожня розмітка - оранжевого колору. Одна з найбільш відомих – горизонтальна дорожня розмітка , покликана розділяти транспортні потоки, що рухаються у протилежних напрямках й позначати межі смуг руху в небезпечних місцях на дорогах. Вертикальна дорожня розмітка у вигляді чергування чорних й білих смуг на дорожніх спорудах й елементах обладнання доріг вказує їхні габарити й виступає як засіб зорового орієнтиру.

Слайд 9

Які бувають пішохідні переходи? Перехід дороги здійснюється через пішохідні переходи, які влаштовують біля перехресть. Перехрестя утворюється перетином або приляганням проїзних частин. Нерегульоване перехрестя – це перехрестя, на якому черговість руху визначають самі водії та пішоходи згідно з Правилами дорожнього руху. Нерегульовані перехрестя позначаються дорожніми знаками «Пішохідний перехід» та дорожньою розміткою «Зебра». За дорожньою розміткою визначається і ширина переходу – межі ділянки, якою можна переходити дорогу. Під час переходу перехрестя послідовність огляду проїжджих частин буде такою: 1. Подивитися ліворуч. 2. Подивитися прямо. 3. Подивитися праворуч.

Слайд 10

Як і де можна перейти вулицю, коли немає пішохідного переходу? У населених пунктах будівлі та зелені насадження, що розташовані поблизу дороги, створюють певні труднощі в оцінці дорожньої обстановки перед переходом вулиці. У випадку, коли частина вулиці закрита від спостереження якоюсь перешкодою, пішоходу необхідно діяти наступним чином: підійти до краю перешкоди, зупинитися, обережно визирнути з-за неї і визначити «що там?» – чи є автомобіль, який для неї небезпечний. Якщо безпечно, то здійснити перехід.

Слайд 11

Що означають кольори світлофору? Для регулювання дорожнього руху застосовують світлофори із сигналами зеленого, жовтого і червоного кольорів. Сигнали, як правило, мають форму кола і розташовані вертикально або горизонтально. Світлофори діляться на дві групи – транспортні і пішохідні. Вони можуть мати вертикальне або горизонтальне розташування сигналів. Установлена така послідовність розташування сигналів – зверху вниз або зліва направо: червоний, жовтий, зелений. У будь-якому випадку значення сигналів світлофора таке: червоний та жовтий – рух заборонено, зелений – рух дозволено. І слід пам’ятати, що існують світлофори для транспортних засобів, і окремі – для пішоходів.

Слайд 12

Як треба обходити трамвай або тролейбус і автобус? Завжди пам’ятати про те, що нерухомий транспорт слід обходити позаду, а трамвай – попереду. Виходячи на проїжджу частину з-поза нерухомого транспорту, завжди треба переконатися у відсутності машин, що наближаються.

Слайд 13

Як слід виходити з таксі чи авто на дорозі? Посадку (висадку) дозволяється здійснювати пасажирам після зупинки транспортного засобу лише з посадкового майданчика, а в разі відсутності такого майданчика - з тротуару чи узбіччя, а якщо це неможливо, то з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.

Слайд 14

Ваші дії як свідка ДПТ У разі дорожньо-транспортної пригоди пасажир причетного до пригоди транспортного засобу повинен подати можливу допомогу потерпілим, повідомити про пригоду орган чи підрозділ міліції і перебувати на місці до прибуття працівників міліції. В разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний: а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди; б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки; в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди; г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу;

Слайд 15

Виконання правил дорожнього руху – ваша безпека і збереження життя!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)