X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Повторимо правила дорожнього руху

Завантажити презентацію

Повторимо правила дорожнього руху

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Будь обережним на дорозі! Повторимо правила дорожнього руху 6 клас.

Слайд 2

Ми з вами щодня перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху. Переходимо дорогу – ми пішоходи, рухаємося міським транспортом – пасажири, а якщо маємо власний транспорт, то час від часу стаємо водіями (або ваші батьки). Для виконання цих ролей ми повинні знати правила дорожнього руху, та засоби його регулювання.

Слайд 3

Усі мають пам’ятати, Що на дорозі не варто жартувати. У грі повторимо ми правила дорожні І будемо завжди всі обережні.

Слайд 4

* Нормативний документ, який встановлює порядок дорожнього руху на всій території України… правила дорожнього руху

Слайд 5

* Частина дороги, призначена для руху пішоходів через проїжджу частину… пішохідний перехід * Особа, яка керує транспортним засобом… водій

Слайд 6

* Написи та лінії на проїжджій частині… дорожня розмітка * Пристрій для регулювання руху в певних напрямках… світлофор

Слайд 7

* Для введення обмежень в русі застосовують … заборонні дорожні знаки

Слайд 8

* Пішохідний світлофор, на відміну від звичайного, має тільки … два сигнали червоний та зелений

Слайд 9

* Загальною ознакою попереджувальних дорожніх знаків є … трикутник з червоною облямівкою та білим фоном

Слайд 10

* Працівник ДАІ, який регулює дорожній рух… регулювальник

Слайд 11

* Транспорт, який стоїть обходити тільки… позаду

Слайд 12

* Учасниками дорожнього руху є: водій, пішохід та… пасажир

Слайд 13

* За розташуванням розрізняють два види світлофорів, а саме: горизонтальні та вертикальні

Слайд 14

* Особа, яка перебуває у транспорті, проте, не керує ним… пасажир

Слайд 15

Ми не можемо уявити свого життя без транспорту, без доріг, світлофорів, пішохідних переходів. Відстані між районами, установами, магазинами такі значні, що подолати їх можна тільки за допомогою транспорту. Отже, транспорт - наш вірний друг! Але, забуваючи про власну безпеку, нехтуючи правилами дорожнього руху, люди можуть стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Адже транспорт може бути не тільки корисним, а й небезпечним, якщо не знаєш правил дорожнього руху.

Слайд 16

Перехід дороги. Види переходів. Пішоходи повинні переходити проїжджу часину вулиці по пішохідних переходах. Переходи бувають наземні, підземні, надземні. Наземні - це ділянка проїжджої частини. Надземні - це перехід над проїжджою частиною.

Слайд 17

Перехід дороги. Види переходів. Підземні - перехід під проїжджою частиною. Якщо в зоні нема переходу, дозволяється переходити дорогу під прямим кутом у місцях, де дорогу добре видно в обидва боки. Якщо є світлофор, треба керуватися його сигналами. Переходячи вулицю, треба подивитись ліворуч, а потім, дійшовши до середини, - праворуч.

Слайд 18

Особливості руху пішоходів за складних дорожніх умов Коли туман, опади, ожеледь, то виникають складні дорожні умови.

Слайд 19

Так, на слизькій чи мокрій дорозі значно погіршується гальмовий шлях транспортного засобу, це може призвести до наїзду на пішоходів. Окрім того, пішоходів може засліпити світло фар автомобілів. Щоб уникнути травмування, необхідно: переходити тільки тоді, коли впевнений, що транспорт знаходиться на достатній відстані; не можна переходити дорогу в місцях, де вона має круті повороти;

Слайд 20

у темний час потурбуватися, щоб виділити себе на проїжджій частині чи узбіччі (блискучі предмети, предмети білого кольору). При переході дороги в умовах недостатньої видимості необхідно оцінити дорожню ситуацію ліворуч і праворуч. І тільки переконавшись у безпеці, переходити дорогу.

Слайд 21

Правила для велосипедистів

Слайд 22

Правила для велосипедистів Під час їзди на велосипеді не варто дуже сильно триматися за кермо, дивитись треба не на колесо, а метрів на 5-6 уперед.

Слайд 23

Рухатись по дорозі на велосипеді дозволяється особам, які досягли 14-річного віку. Велосипеди мають бути обладнані звуковим сигналом і світловідбивачами. Для руху затемна - включити ліхтар (фару). Водії велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам руху.

Слайд 24

Велосипедистам забороняється: керувати велосипедом з несправним гальмом; рухатись по дорогах для автомобілів, якщо поруч є велосипедна доріжка; рухатись по тротуарах і пішохідних дорогах (крім дітей до 7-и років під наглядом дорослих); під час руху триматися за інший транспортний засіб;

Слайд 25

Велосипедистам забороняється: їздити, не тримаючись за кермо, знімати ноги з педалей; буксирувати велосипеди; перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7-и років на додатковому сидінні).

Слайд 26

Правила для мотоциклістів До управління мотоциклом допускаються особи, які досягли 16-річного віку й мають посвідчення на право управління мотоциклом. Особі, яка навчається управлінню мотоциклом, повинно виповнитись не менше 14-и років. Перевозити пасажирів на мотоциклі дозволяється тільки в колясці й на задньому сидінні мотоцикла. Не дозволяється перевозити дітей, які не досягли 12-ти років.

Слайд 27

Перед виїздом перевірити гальма, звукову та світлову сигналізацію. Дотримуватись правил дорожнього руху. Не влаштовувати гонки на швидкість, бути уважними. Водії мотоциклів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним. При русі затемна необхідно включати фари, стежити, щоби світловідбиваючі деталі були чистими.

Слайд 28

Знижувати швидкість на дорозі, укритій піском, льодом чи снігом, на спуску, якщо незрозуміла поведінка іншого водія. Не буксувати інших та не їздити самим на буксирі. Назавжди забути слово «проскочити»!

Слайд 29

виходячи на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; допускати самостійний перехід, без нагляду дорослих; Пам’ятайте:

Слайд 30

Слайд 31

Пам’ятайте: переходити проїзну частину поза пішохідним переходом забороняється; затримуватись і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху.

Слайд 32

Слайд 33

У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди він повинен надати можливу допомогу потерпілим, записати прізвище та адреси очевидців, повідомити орган чи підрозділ міліції про пригоду. Пам’ятайте:

Слайд 34

Пам’ятайте: Пішохід має право на перевагу під час переходу проїзної частини позначеними не регульованими пішохідними переходами (зебра та ін.), а також регульованими переходами за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора.

Слайд 35

Слайд 36

Жити у великому місті чи у маленькому містечку і не знати правил дорожнього руху неможливо. Щоб зберегти життя, уникнути неприємних ситуацій на дорозі, слід знати ці правила й завжди їх дотримуватись, а іноді навіть нагадувати про них вашим рідним.

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)