Ні – наркотикам! Обери життя
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Історія знайомства людини з наркотиками 2. Що таке наркоманія 3. Причини наркоманії 4. Наслідки наркоманії 5. Фотокартки, які свідчать про згубний вплив наркотиків на організм людини та дитини 6. Виступ лікаря - нарколога 7. Якщо вам пропонують наркотики, згадайте про це…
Дівчата й хлопці – слабаки. Під вплив частенько підпадають. Спочатку все це, наче, сміх, Та час летить, вони страждають. Наркотики страшна біда. І молодими помирають... А вороття нема... Шкода... Поглянь, яке чарівне небо Нас кличе в синю висоту! Яке життя довкіл прекрасне! Яке чарівне сонце ясне! І неповторна кожна мить! Й життя у кожного єдине. А ти у світі цім – Людина! І хай біда тебе мине. В хворобі щастя не буває. Лише в здоров΄ї щастя є! Здоров´я, лиш, дурний псує.
Історія знайомства людини з наркотиками На Близькому Сході 5 тис. до н.е. мав широку популярність «злак радості» (по всій видимості, опіумний мак) Близько 2700 р . до н.е. в Китаї вже використовували коноплі (у вигляді настою, як чай): імператор Шен Нунг наказував своїм підданим приймати її як ліки від подагри і неуважності. Люди кам'яного століття знали опіум, гашиш і кокаїн і використовували ці наркотики для зміни свідомості (в ході релігійних обрядів) і при підготовці до бою. На стінах похоронних комплексів індійців Центральної і Південної Америки є зображення людей, що жують листя коки (один із способів прийому кокаїну), що датуються серединою 3 тис. до нашої ери
Що таке наркоманія? Наркоманія (грецьке νάρκη "narkē" - сон, заціпеніння, і μ νία "Mania" - пристрасть, божевілля, потяг ) - хронічне захворювання, викликане вжитком наркотиків, це шкідлива звичка, хвороблива пристрасть до вжитку різними засобами (ковтання, вдихання, внутрішньовенна ін'єкція) наркотичних речовин, для того щоб впасти в одурманений стан. Такий стан можуть викликати, наприклад, наркотики - опій, морфій, героїн. НАРКОТИКИ – це речовини, які викликають токсичне отруєння, психологічну і фізичну залежність організму. Вживання наркотиків створює загрозу для здоров 'я людини, суспільства, призводить до скоєння правопорушень.
Причини Цікавість. Втрата життєвих орієнтирів, почуття самотності, сильне душевне потрясіння, бездуховність Невдоволення життям, яке виникає на ґрунті постійних конфліктів в сім’ї, в колективі, бідність, міжнаціональні конфлікти. Вплив оточення, друзів, компанії, Простота переходу від сигарет і алкоголю до найнебезпечніших наркотиків. Знання про шкоду наркоманії на рівні загальноприйнятого штампу: «Дуже шкідливо», і не знання того до якої міри це шкідливо. Недостатній рівень «заборонного» внутрішнього фактора ( в неповних сім’ях, за неправильного виховання). Кримінальна «романтика». Деяким підліткам подобається спілкуватися із старшими, які порушували закон , але загальновідомим є той факт, що найбільше наркоманів –– саме серед злочинців.
Чим шкідлива наркоманія? Чим вона страшна? По-перше, якщо хворий не буде лікуватися, не змінить свого способу життя, то його організм швидко почне руйнуватись. Під дією наркотиків згорають нервові клітини, різко знижуються захисні реакції організму, людина швидко піддається захворюванням. По-друге, наркомани не є повноцінними членами суспільства. Загальна деградація особистості починається в 15-20 разів швидше, ніж від алкоголю. Наркоман стає черствим, егоїстичним, дріб’язковим, дратівливим, йому байдужа доля близьких людей. Особливо згубно діють наркотики на підлітків і жіночий організм. По-третє, наркомани - потенційні злочинці. Будь-яким шляхом наркоман намагається отримати свою дозу наркотику. Час, енергія йдуть на те, щоб дістати сам препарат або гроші на його придбання. Для досягнення цієї мети вони йдуть на все: брехню, насильство, крадіжки і навіть на вбивство. В свою чергу і самі наркотики збуджують агресивність. Інколи, не маючи сили переносити „ наркотичний голод ”, наркомани намагаються покінчити із собою.
Наслідки наркоманії Занепад сил, гнилі зуби, передчасне облисіння, жовтувато – сіра шкіра, ранні зморшки на обличчі Погіршення пам'яті, розвиток шизофренії з маренням, галюцинаціями Розвиток таких хвороб, як цукровий діабет, вірусний гепатит, запалення вен, гнійникові та інші запалення шкіри
У дитини, народженої від матері – наркоманки, з перших годин життя виявляють ознаки наркоманії. Її організм вимагає тих наркотиків, які він отримував з кров’ю від матері. Позбавляючись наркотику після народження, вона реагує на це судомами та плачем. Часто ці діти народжуються з фізичною потворністю або фізичними відхиленнями
СНІД і наркотики Аналіз кількості ВІЛ інфікованих, офіційно зареєстрованих в Україні останніми роками, свідчить, що майже 90% нових випадків припадає на споживачів наркотиків
Україна входить в п'ятірку у світі за темпами поширення цієї хвороби. Зараз за офіційною статистикою, ВІЛ, СНІД інфікованих в Україні біля 200 тис. осіб. Абсолютна більшість інфікованих ВІЛ особи віком 20 – 39 років.
Ми хочемо сказати: якщо тобі будуть пропонувати наркотики згадай про це… Типова помилка в тому, що начебто наркоман може взяти себе в руки і припинити прийом наркотиків в будь-яку хвилину. Формула „Я попробую і кину ” – найпоширеніша пастка. Ні під яким видом, ні під якою пропозицією, ні через цікавість, сміливість чи з почуття товариськості - не вживайте наркотики! Пам’ятайте, що це не солодке заняття, не приємне проведення часу, а хвороба, яка майже не виліковується: страшна, виснажлива, руйнуюча!
Схожі презентації
Категорії