X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Металогосподарські товари

Завантажити презентацію

Металогосподарські товари

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Металогосподарські товари

Слайд 2

Слайд 3

Металогосподарські товари виготовляють цілком з металів і їх сплавів, а також з металів в комбінації з іншими матеріалами. За призначенням виділяють наступні групи металотоварів: металевий посуд; ножові вироби; столові прилади і приладдя; прилади, що полегшують домашню працю; інструменти; садово-городній інвентар; прилади для вікон і дверей; кріпильні вироби. Частка металогосподарських товарів в роздрібному товарообігу складає небагато більше 1,5%. Проте, розвитку їх виробництва приділяється велика увага, оскільки багато металогосподарських товарів є виробами повсякденного масового попиту.

Слайд 4

У розвитку асортименту металогосподарских товарів можна виділити наступні основні напрями: збільшення частки комплектних виробів-наборів посуду, інструментів, ножів і столових приладів, дверної арматури, кухонного приладдя; підвищення комфортності виробів; створення багатофункціональних виробів; розробка вузькоспеціалізованих виробів; розробка компактних конструкцій виробів, що складаються, комбінованих товарів і т. п.; підвищення естетичних достоїнств товарів шляхом різноманітнішого декорування, що гармонійно поєднується з формою і функцією товару і властивостями металу.  

Слайд 5

Метали і сплави для виробництва металогосподарських товарів Метали – хімічні елементи, що характеризуються в твердому стані внутрішньою кристалічною будовою. Метали мають характерний блиск, вони непрозорі, при деформаціях пластичні, мають значну теплопровідність і електропровідність. Метали і сплави, вживані для виготовлення металогосподарських товарів, підрозділяють на чорні і кольорові. До чорних відносять залізо і сплави на його основі чавун і сталь. Кольоровими вважається решта всіх металів (алюміній, цинк, нікель, хром, олово і ін.), і сплави на їх основі. Також до кольорових відносяться благородні (дорогоцінні) метали.

Слайд 6

Благородні (дорогоцінні) метали Благородні метали характеризуються красивим зовнішнім виглядом, корозійною стійкістю в звичайній атмосфері і в більшості кислот і лугів, високою температурою плавлення, здатністю прокатуватися в якнайтонші плівки і нитки. До дорогоцінних металів відносяться срібло, золото, платина і метали платинової групи – паладій, рутеній, родій, іридій, осмій. Для побутових ювелірних виробів використовують в основному срібло, золото, платину. Срібло – характеризується високими електро- і теплопровідністю, пластичністю, володіє стійкістю до дії води, соляної і органічних кислот, але розчиняється в азотній кислоті. Срібло використовують для захисно-декоративних покриттів, виготовлення ювелірних виробів, припоїв, світлочутливих матеріалів, контактів електроприладів і інших цілей.

Слайд 7

Золото – метал яскраво-жовтого кольору, з сильним блиском, важкий, але при цьому м'який і пластичний. Золото характеризується високою хімічною міцністю до дії атмосфери, води при високих і низьких температурах, до кислот, лугів, проте розчиняється в царській горілці (суміш соляної і азотної кислот), бромистій і хлорній воді. Ювелірні вироби виготовляють не з чистого золота, унаслідок його м'якості, а із сплавів золота з міддю, сріблом, паладієм (біле золото). Платина – білий метал з сіруватим відтінком, має високу щільність і температуру плавлення. Володіє високою твердістю, але меншою пластичністю. Для підвищення міцності її сплавляють з металами платинової групи: родієм, іридієм, паладієм, а також золотом, сріблом, міддю. У ювелірній справі застосовується платина 950 проби для виготовлення прикрас, а також як оправа діамантів, оскільки платина має однаковий з алмазом коефіцієнт лінійного розширення, при цьому діамант в оправі з платини має кращий блиск.

Слайд 8

Асортимент металогосподарських товарів Металевий посуд буває з чавуну, сталі, алюмінію і сплавів. Обробка посуду залежить від виду сировинного матеріалу. Так, сталева (з вуглецевої сталі) буває чорна, емальована, оцинкована, луджена і фарбована, а також з вуглецевої конструкційної і корозійностійкої (нержавіючої) сталі, полірована. За способом оброблення алюмінієвий посуд з листового матеріалу буває матовою, полірованою, анодованою і хромованою поверхнею. Поверхня посуду з мельхіору буває посріблена, нікельова на чи хромована. За призначенням металевий посуд групують у харчовий і нехарчовий, а харчовий поділяється на кухонний, столовий і для зберігання й перенесення харчових продуктів. За способом виготовлення металевий посуд одержують литтям (чавунний й алюмінієвий) і штампуванням (сталевий та алюмінієвий). Асортимент залежно від призначення: - кухонний: каструлі різних розмірів і форм, у тому числі з подвійним дном, качатниці і гусятниці, сковороди, чай ники, кавники, самовари, тази для варення, чуда-печі, скороварки (під тиском), казани і т.д.; - столовий: блюда, миски, тарілки, розноси, глечики, цукорниці, соусники, креманки; - для зберігання і перенесення: банки для сипучих речовин, судки, відра, бідони, цебри, ковші тощо; - нехарчовий: посуд для прання - тази, рукомийники, дитячі ванни, корита, банки для води, відра для сміття, каністри, лійки тощо.  

Слайд 9

Ножові вироби, столові прилади і приладдя До ножових виробів відносять ножі і ножиці різного призначення. По конструкції вони бувають цілісно металевими і комбінованими (складеними). За призначенням ножі класифікуються на: - столові; - буфетні; - кабінетні; - господарські; - ремісничо-промислові; - складні.

Слайд 10

Інструментальні товари За призначенням інструментальні товари класифікують на: - деревообробні; - металообробні; - монтажні; - розмічальні для вимірювань; - садово-городні.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)