X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кирило – Мефодіївське товариство (братство)

Завантажити презентацію

Кирило – Мефодіївське товариство (братство)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кирило – Мефодіївське товариство (братство) Київ січень 1846 – березень 1847 р.р.

Слайд 2

Засновники братства: Микола Костомаров Василь Білозерський Микола Гулак

Слайд 3

Члени братства: Пантелеймон Куліш Тарас Шевченко Опанас Маркович Іван Посяда Георгій Андрузький Микола Савич Олександр Навроцький Олександр Тулуб Дмитро Пильчиков

Слайд 4

Микола Костомаров (1817 – 1885) Історик, письменник, публіцист, археограф, фольклорист, етнограф. Один із засновників Кирило – Мефодіївського братства. Автор його програмних документів. У своїх працях відстоював ідею самостійності української нації, окремішність українського історичного процесу.

Слайд 5

Микола Гулак (1822 – 1899) Громадсько – політичний діяч, педагог, учений. На квартирі М. Гулака найчастіше відбувалися зустрічі братчиків. Разом з М. Костомаровим був ініціатором введення особливої символіки – перстнів із написами: “Св. Кирило і Мефодій”, а також печатки з девізом:”І зрозумієте істину, і істина визволить вас”

Слайд 6

Пантелеймон Куліш (1819 – 1897) Письменник, учений, педагог, громадський діяч. Крім літературно – художніх творів, Куліш видрукував першу навчальну книгу з української історії для дітей старшого шкільного віку. В доповіді шефа жандармів графа Орлова Миколі І зазначалося: “ Книги Куліша могли б так само впливати на малоросіян, як і вірші Шевченка”

Слайд 7

„Книга буття українського народу” Викладено програму товариства, 109 положень релігійно – повчального та історико – публіцистичного характеру. Показано основні події світової історії від давніх часів до середини ХІХ ст. Підкреслювалося, що історичне покликання України полягає в тому, щоб підняти інших слов'ян на боротьбу за національне відродження. Ставили завданням перебудову суспільства на засадах християнства.

Слайд 8

„Статут слов’янського товариства св. Кирила і Мефодія” “Головні ідеї” “Головні правила” 2 частини

Слайд 9

Течії серед кирило - мефодіївців 2 течії Помірковано - ліберальна Радикальна М. Костомаров, М. Маркевич, П. Куліш, В. Білозерський РЕФОРМИ Т. Шевченко, О. Навроцький, М. Гулак, І. Посяда РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПЕРЕВОРОТ

Слайд 10

Діяльність кирило - мефодіївців Проводили пропагандистську діяльність. Створювали в селах школи для народу. Розробляли проекти запровадження в Україні мережі початкових навчальних закладів. Складали шкільні підручники. Видавали книги та журнали. Збирали кошти на культурні потреби, на видання популярних книжок.

Слайд 11

Розправа царизму над членами товариства Кирило – Мефодіївське товариство проіснувало 14 місяців. За доносом провокатора студента Петрова було викрите і розгромлене жандармами. Членів товариства засудили до різних строків заслань, а Т. Шевченка віддали в солдати на 10 років із забороною писати й малювати.

Слайд 12

Тарас Шевченко (1814 – 1861) Народний поет, художник, мислитель. За своїми політичними переконаннями був революційним демократом, входив до складу Кирило – Мефодіївського братства. За свої твори був засланий із забороною писати і малювати в солдати в Оренбурзький окремий корпус.

Слайд 13

Історичне значення Це була перша політична організація української інтелігенції. Поява та діяльність товариства стала початком переходу від культурницького до політичного етапу боротьби за національний розвиток України. Кирило-мефодіївці зробили значний внесок у розвиток української національної ідеї.

Слайд 14

У програмних документах товариства вперше було здійснено спробу поєднати українську національну ідею із загальнолюдськими християнськими цінностями та ідеєю слов'янської єдності. Їхня діяльність продовжувала суспільну думку, спонукала до пошуків шляхів для вільного розвитку України, була взірцем і дороговказом для наступних поколінь українських борців за соціальне і національне визволення.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України