X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життєвий і творчий шлях Володимира Кириловича Винниченка, його багатогранна діяльність. Рання творчість. Висока оцінка збірки “Краса і сила” І.Франком та М.Коцюбинським.

Завантажити презентацію

Життєвий і творчий шлях Володимира Кириловича Винниченка, його багатогранна діяльність. Рання творчість. Висока оцінка збірки “Краса і сила” І.Франком та М.Коцюбинським.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життєвий і творчий шлях Дмитра Івановича Менделєєва Підготувала учениця 9-В класу Сидорчук Наталія

Слайд 2

План Деякі біографічні дані з життя хіміка Наукові праці Дослідження Пророцтва хіміка Менделєєв і Періодичний закон “ Майстер чемоданних справ “ Несподівана думка Тріумф

Слайд 3

Деякі біографічні дані з життя хіміка Дмитро Іванович Менделєєв (1834-1907) - великий росіянин учений-енциклопедист, хімік, фізик, технолог, геолог і навіть метеоролог. Російський учений, член - кореспондент Петербурзької АН (з 1876 р.). Народився в Тобольську . Закінчив Головний педагогічний інститут у Петербурзі (1855 р.). У 1855-1856 р. - учитель гімназії при Ришельевскому ліцеї в Одесі. У 1857-1890 р. викладав у Петербурзькому університеті (з 1865 р. - професор), одночасно в 1863-1872 р. - професор Петербурзького технологічного інституту. У 1859-1861 р. знаходився в науковому відрядженні в Гейдельберзі . У 1890 р. залишив університет через конфлікт із міністром освіти.

Слайд 4

Слайд 5

Дослідження

Слайд 6

Пророцтва хіміка Пророчив (1870 р.) існування, обчислив атомні маси й описав властивості трьох ще не відкритих елементів : "экаалюминия" (відкритий у 1875 р. і названий галієм), "экабора" (відкритий у 1879 р. і названий скандієм) і "экасилиция" (відкритий у 1885 р. і названий германієм). Потім пророчив існування ще восьми елементів, у тому числі "двителлура" - полонію (відкритий у 1898 р.), "экаиода" - астату (відкритий у 1942-1943 р.), "двимарганца" - технецію (відкритий у 1937 р.), "экацезия" - Франція (відкрита в 1939 р.).

Слайд 7

Менделєєв і Періодичний закон Узимку 1867-68 року Менделєєв почав писати підручник "Основи хімії" і відразу стикнувся з труднощами систематизації фактичного матеріалу. До середини лютого 1869 року, обмірковуючи структуру підручника, він поступово прийшов до висновку, що властивості простих речовин (а це є форма існування хімічних елементів у вільному стані) і атомні маси елементів зв'язує якась закономірність. Менделєєв багато чого не знав про спроби його попередників розташувати хімічні елементи по зростанню їхніх атомних мас і про виникаючим при цьому казусах. Наприклад, він не мав майже ніяк інформації про роботи Шанкуртуа, Ньюлендса і Мейера.

Слайд 8

“ Майстер чемоданних справ “ Улюбленим заняттям на дозвіллі в Менделєєва протягом багатьох літ було виготовлення валіз і рамок для портретів. Припаси для цих робіт він закуповував у Гостином дворі . Один раз, вибираючи потрібний товар, Менделєєв почув за спиною питання одного з покупців: - "Хто цей поважний пан?" - "Таких людей знати треба, - з повагою в голосі відповів прикажчик. - Це майстер чемоданних справ Менделєєв".

Слайд 9

Несподівана думка Менделєєв перекладав картки з одного горизонтального ряду в інший , керуючись значеннями атомної маси і властивостями простих речовин … Увечері 1 березня 1869 року він набіло переписав складену їм таблицю і за назвою "Досвід системи елементів, заснованої на їхній атомній вазі і хімічній подібності" послав неї в друкарню, зробивши позначки для складачів і поставивши дату "17 лютого 1869 року" (це по старому стилі ). Так був відкритий Періодичний закон

Слайд 10

Тріумф У 1905 році Менделєєв написав: "Очевидно, періодичному законові майбутнє не грозить руйнуванням, а тільки надбудови і розвиток обіцяє, хоча як русского мене хотіли затерти, особливо німці". Відкриття Періодичного закону прискорило розвиток хімії і відкриття нових хімічних елементів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія