Харчування при занятті спортом
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Сон — періодичний функціональний стан організму людини, який характеризується вимкненням свідомості й зниженням здатності нервової системи відповідати на зовнішні подразники.
Фази сну людини Дрімота. Ця перша фаза сну, під час якої дихання людини стає більш гучним і рідкісним, частота пульсу сповільнюється, кров’яний тиск знижується. У цей момент людина перебуває на межі сну і бадьорості.
Поверхневий сон. Ця фаза сну часто супроводжується «снами-думками», які не мають зорових образів і нагадують думки, що заважають заснути. Люди часто вважають їх причиною безсоння, думаючи, що вони всю ніч не зімкнули очей, провівши в роздумах. Насправді ж найімовірніше те, що людина кілька годин проспала, перебуваючи в стані першої і другої фаз. Однак цього недостатньо для повноцінного відпочинку і вранці сновидець буде відчувати почуття розбитості і втоми.
Глибокий сон. Коли людина занурюється в цю фазу сну, дихання ще більше сповільнюється і стає неритмічним, при цьому частішає пульс і піднімається тиск. Кров в деяких відділах мозку починає посилено циркулювати, обмін речовин активізується і організм відновлюється.
Парадоксальний сон. Цю фазу ще називають фазою швидкого руху очей. Цей період був відкритий в 1953 році. Під час нього людина бачить сни. ЇЇ очні яблука роблять швидкі рухи, а ось інші м’язи максимально розслаблені. Протягом цієї стадії енцефалограма головного мозку показує ритми, близькі до ритмів людина, яка не спить. Виходить, що на фоні різкого падіння тонусу м’язів мозковий кровообіг посилюється, починається коливання кров’яного тиску і серцевого ритму. Французький невролог М. Жуве назвав такий сон парадоксальним, або «неспання, звернене всередину». 4
Прозорі і допрозорі сни Буває нібито, що людина прокидається, і з нею відбуваються неймовірні події, завдяки яким, вона розуміє, що це все лише сон. Таких псевдопробуджень під час сну може бути декілька. Іноді непросто відрізнити реальність від сну. Прозорі сни ще називають просвітленими. У сплячого є доступ до пам’яті реального життя, він може адекватно оцінювати ситуацію і приймати свідомі рішення. В останні роки стало популярним вміння управляти сюжетами власного сну. Багато людей спеціально розвивають такі здібності, вважаючи, що зумівши подолати перешкоди уві сні, вони доб’ються більшого успіху в реальному житті.
Основна функція сну Основна функція сну — це відновлення фізичних та психічних сил, яке дозволяє максимально адаптуватися до зміни умов зовнішнього і внутрішнього середовищ. Сон становить собою чергування різних функціональних станів головного мозку, а не є «відпочинком» для головного мозку, як вважали раніше. Під час сну перебудовується мозкова діяльність, яка потрібна для переробки і консолідації інформації, що потрапила в період неспання, переведення її із проміжної в довготривалу пам'ять. Активність нейронів у різних відділах кори великого мозку і глибинних структурах мозку під час сну лишається практично такою ж, як і при неспанні.
Під час сну виробляється мелатонін, який, в свою чергу, стимулює вироблення колагену. Це білок, який запобігає появі зморшок, тонізує і живить шкіру, впливає на її регенерацію. Зараз вважається, що мелатонін виробляється в стадії глибокого сну, тому уривчастий відпочинок або вживання снодійного не дає бажаного ефекту.
Схожі презентації
Категорії