X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Готовність до дорослого життя

Завантажити презентацію

Готовність до дорослого життя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Готовність до дорослого життя Виконала учениця 9-Б класу Сліпченко Карина

Слайд 2

Стати дорослим означає: взяти на себе відповідальність за своє матеріальне забезпечення; духовний розвиток; здоров'я; відповідати за свої вчинки та їхні наслідки перед суспільством; створити родину; мати власних дітей і нести за них духовну й матеріальну відповідальність. 1.Доросле життя Підліток ще не є самостійним членом суспільства. За його здоров'я, розвиток, учинки, які він робить, несуть відповідальність його батьки. Батьки зобов'язані до певного віку : забезпечувати дитину матеріально; дати їй освіту; сприяти в отриманні тієї чи іншої професії; розвивати її духовно, морально, інтелектуально; піклуватися про її здоров'я.

Слайд 3

Зріла людина вміє спілкуватися з іншими людьми й співпрацювати з ними Соціально зріла особистість уміє: брати на себе відповідальність за свої почуття, думки, а головне — вчинки (зріла людина не перекладає свою провину на когось іншого, не шукає причин своїх невдач в інших людях); тверезо оцінювати ситуацію, що виникла, й свої можливості, здатність виносити уроки зі своїх невдач; повноцінно спілкуватися з іншими людьми, співпрацювати з ними. Зрілість — це найбільш тривалий період життя людини, в якому вона максимально реалізує свої духовні, інтелектуальні й фізичні здібності.

Слайд 4

2. Як підліток готується до дорослого життя По-перше, підготовка до дорослого життя пов'язана з тим, що організм підлітка росте, розвивається, відбуваються відповідні зміни його фізіологічних систем. По-друге, підготовка до дорослого життя пов'язана з психологічними зусиллями. Поступово підліток вчиться прогнозувати свою поведінку в різних життєвих ситуаціях, одержувати необхідну інформацію, аналізувати її, застосовувати для досягнення своїх цілей. По-третє, підготовка до дорослого життя передбачає набуття соціальних умінь, наприклад уміння знайти своє місце в класі, групі підлітків, уміння відповідати за свої вчинки, бути самостійним.

Слайд 5

Доросла людина прагне мати професію Доросла людина прагне забезпечити себе матеріально Дорослість передбачає, що людина створює родину, виховує своїх дітей

Слайд 6

Щоб стати дорослим, потрібно щоденно працювати над собою, учитися будувати стосунки з людьми, що живуть поруч із нами (рідні, близькі, знайомі, однолітки), замислюватися над тим, що ви даєте іншим людям. До соціальних умінь належать: відповідальність; уміння виконувати доручені завдання; уміння вчитися; уміння набувати знань, які потім знадобляться для майбутньої професії. Відповідальність, повага до людей і знання — це якості зрілої людини. Для соціально зрілої особистості характерний: саморозвиток, який проявляється в тому, що людина прагне стати кращою, набути нових якостей, які роблять її більш індивідуальною й привабливою для інших людей.

Слайд 7

Якщо ви жодного разу не відповіли «я сам», то до дорослості вам іще дуже далеко. Дорослість — це самостійність. Можна написати це слово так: самостійність, це означає, що я стою сам. Я не маю потреби в наказах і заборонах, командах та оцінках, ніхто не повинен думати за мене й відповідати за мої вчинки, за мене ніхто не повинен приймати рішення. Я все роблю сам. Щоб визначити ступінь своєї дорослості, спробуйте відповісти ось на ці запитання: Хто застилає ваше ліжко? Хто готує вам сніданок? Хто миє ваше взуття після дощу? Хто прасує вам одяг? Хто прибирає у вашій кімнаті? Хто стежить за вашими успіхами в навчанні? Хто визначає ваш режим дня? Хто відповідає за ваші вчинки?

Слайд 8

Для фізичного дорослішання особливо корисні в підлітковому віці: заняття фізкультурою, оскільки звичайна денна активність рідко може забезпечити достатнє фізичне навантаження; загартовування, що підвищує стійкість організму до дії несприятливих чинників навколишнього середовища; повноцінне раціональне харчування — теж необхідний чинник нормального дозрівання.

Слайд 9

Зрілість — це найбільш тривалий період життя людини, під час якого вона максимально реалізує свої духовні, інтелектуальні й фізичні здібності. Дорослою є та людина, яка має навички, що дозволяють їй вільно жити в суспільстві, в якому вона виросла. Підготовка до дорослого життя пов'язана з фізіологічним, психологічним та соціальним дорослішанням. Дорослішання відбувається успішно, якщо підліток веде здоровий спосіб життя.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)