X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК З ФІЗИКИ «НОБЕЛІВСЬКІ ЛАУРЕАТИ В ОБЛАСТІ ФІЗИКИ З 2006 ПО 2010 РОКИ»

Завантажити презентацію

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК З ФІЗИКИ «НОБЕЛІВСЬКІ ЛАУРЕАТИ В ОБЛАСТІ ФІЗИКИ З 2006 ПО 2010 РОКИ»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МУКАЧІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ СФЕРИ ПОСЛУГ МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК З ФІЗИКИ «НОБЕЛІВСЬКІ ЛАУРЕАТИ В ОБЛАСТІ ФІЗИКИ З 2006 ПО 2010 РОКИ»

Слайд 2

НОБЕЛІВСЬКА ПРЕМІЯ Но белівська пре мія ― одна з найбільш престижних міжнародних премій. Заснована згідно з заповітом шведського підприємця, винахідника та філантропа Альфреда Бернарда Нобеля, який винайшов динаміт. Весь свій статок він призначив на фінансування міжнародної премії. Згідно з його волею, річний прибуток від цієї спадщини має ділитися на 5 рівних частин між особами, які найбільше прислужилися людству в різних галузях діяльності.

Слайд 3

Нобелівський лауреат в області фізики 2006 року Джон Матер Джон Матер (John C. Mather) є провідним науковцем і керівником кількох проектів у космічному центрі НАСА. Його наукові роботи стосуються  астрономічних досліджень в інфра-червоній ділянці спектру та космології. Народився у 1946 році, у 1968 р. закінчив Свортморський коледж, у 1974 р отримав ступінь доктора в Каліфорнійському університеті в Берклі. У 1988-1990 роках керував  дослідженнями спектру мікрохвильового фонового випромінювання за допомогою абсолютного спектрофотометра у далекій інфрачервоній області за який і отримав Нобелівську премію.

Слайд 4

Нобелівський лауреат в області фізики 2006 року Джордж Смут Джордж Смут є професором Каліфорнійського університету у Берклі. Він фахівець у галузі астрофізики і космології. Народився у 1945 році, у 1966 р. закінчив Масачусетський технологічний інститут, у 1974 р. там же отримав ступінь доктора в Каліфорнійському університеті в Берклі. На протязі 1988-1994 років керував роботами з дослідження анізотропії за які отримав Нобелівську премію.

Слайд 5

Відкриття анізотропії і чорнотільної структури енергетичного спектру космічного фонового випромінювання Метою проекту було грунтовне дослідження властивостей мікрохвильового випромінювання, яке доходить до нас від усіх ділянок зоряного неба і є „залишком” від ранніх етапів розвитку Всесвіту. Всесвіт утворився внаслідок Великого Вибуху 13,7 млрд років тому і на ранніх етапах розвитку був подібний до розжареного тіла, яке випромінює енергію всіх довжинах хвиль

Слайд 6

Нобелівський лауреат в області фізики 2007 року Петер Грюнберг Петер Андреас Грюнберг народився 18 травня 1939 в Пльзені, (нинішня Чехія) — німецький фізик, що спеціалізується у галузі фізики твердого тіла. Найбільш відомим його відкриттям є ефект гігантського магнетоопору (ЕГМО), за яке його було удостоєно Нобелівської премії 2007 року.

Слайд 7

Нобелівський лауреат в області фізики 2007 року Альбер Фер Альбер Фер народився 7 березня 1938, Каркассонн, Франція - французький вчений-фізик. Найвідомішим його відкриттям є ефект гігантського магнітоопору, за що він був удостоєний Нобелівської премії у 2007 році. У 1962 році закінчив Фер Вищу нормальну школу в Парижі, а в 1963 році він отримав ступінь магістра в Сорбонні. У 1970 році став доктором філософії в університеті Париж-Південь, в якому він і працював науковим співробітником. У 1988 році Фер виявив у шарі заліза і хрому ефект гігантського магнітоопору

Слайд 8

Відкриття ефекту гіганського магнітоопору Гігантський магнетоопір - явище значного зменшення в магнітному полі опору багатошарової структури, що складається із тонкого неферомагнітного шару, затиснутого між двома шарами феромагнетика. Гігантський магнетоопір спостерігається в тонкій плівці немагнітного матеріалу, затиснутого між шарами з феромагнетика, зазвичай немагнітним матеріалом служить хром, феромагнітним - залізо. Товщина плівки - 1-2 нм.. У магнітному полі напрямок магнітних моментів обох шарів співпадає.

Слайд 9

Нобелівський лауреат в області фізики 2008 року Йосіро Намбу Японський фізик ЙосіроНамбу, один із засновників квантової хромодинаміки, з 1971 р. проживає і працює в наукових установах США. Веде дослідження в галузі квантової електродинаміки, фізики елементарних частинок, квантової теорії поля і надпровідності. Займався розробкою кваркової моделі адронів і ввів квантове число "колір".

Слайд 10

Спонтанне порушення симетрії Спонтанне порушення симетрії — самодовільний перехід фізичної системи у стан із меншою симетрією, який, проте, відповідає меншому значенню термодинамічних потенціалів: енергії або вільної енергії Гельмгольца. Спонтанне порушення симетрії відбувається випадковим чином і зумовлене флуктуаціями. Це явище поширене в природі. При конденсації рідини, яка характеризується найвищою ізотропною симетрією, утворюєтьсякристал, в якому існують певні виділені напрямки відносно кристалічних осей.

Слайд 11

Нобелівський лауреат в області фізики 2008 року Макото Кобаясі Макото Кобаясі - японський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики 2008 року. Співавтор відомої статті з порушення CP-симетрії. Стаття «CP Violation in the Renormalizable Theory of Weak Interaction», написана спільно з Тосихиде Маскавою, на 2007 рік займає третє місце за кількістю цитувань серед статей з фізики високих енергій (і друге, якщо відкинути роботи за авторством колаборацій). У цій роботі була введена матриця Кабіббо - Кобаясі, - Маскави, що визначає параметри змішування кварків.

Слайд 12

Нобелівський лауреат в області фізики 2008 року Тосіхіде Маскава Тосіхіде Маскава - японський фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії з фізики 2008 року. Тосіхіде Маскава народився в місті Нагоя, Префектура Аїті. У 1962 році закінчив університет у Нагої і в 1967 році в тому ж університеті був удостоєний вченого звання доктора. В даний час Тосіхіде Маскава є професором Кіотського університету у відставці і професором приватного університету Кіото Санге (Kyoto Sangyo University).

Слайд 13

Встановлення походження симетрії, що передбачає існування в природі щонайменше трьох сімейств кварків Лауреати премії отримали дані, які дозволяють глибше зрозуміти те, що відбувається в найдрібніших куточках матерії. У результаті "Великого вибуху" виникли однакові кількості матерії й антиматерії, які повинні були б знищити один одного. Але, мабуть, мало місце симетричне розщеплення - невелике відхилення від ідеальної симетрії. Матерії ледь-ледь вдалося "здобути перемогу", і вона стала тим зерном, з якого виріс Всесвіт. Але що знаходиться за цим видом симетричного розщеплення, як і раніше становить велику загадку і є областю для активних досліджень вчених.

Слайд 14

Нобелівський лауреат в області фізики 2009 року Чарльз Куен Као Чарльз Куен Као - китайськкий, британський і американський інженер-фізик, автор ключових досліджень в галузі розробки та практичного застосування волоконно-оптичних технологій, які значно вплинули на розвиток індустрії телекомунікацій.  Као є членом Лондонського королівського товариства, Китайської академії наук, Європейської академії наук і мистецтв, тайванської Academia Sinica та інших наукових спільнот.  

Слайд 15

Відкриття оптичного волокна Оптоволокно  або оптичне волокно — це скляна або пластикова нитка, котрою переноситься світло у середині її фізичного тіла завдяки явищу повного внутрішнього віддзеркалення. Волоконна оптика — розділ прикладної науки і машинобудування, що описує такі волокна. Оптоволокна використовуються в оптоволоконному зв’язку, який дозволяє передавати цифрову інформацію на великі відстані і з вищою швидкістю передачі даних, ніж в електронних засобах зв’язку.

Слайд 16

Нобелівські лауреати в області фізики 2009 року Джордж Сміт та Віллард Бойл Джордж Е лвуд Сміт та Віллард Бойл — лауреати Нобелівської премії з фізики за 2009 рік за розробку оптичних напівпровідникових сенсорів — ПЗЗ-матриць.

Слайд 17

Винахід напівпровідникової схеми для отримання зображень - ПЗЗ-сенсора Цифрові камери працюють за рахунок передбаченого Ейнштейном фотоелектричного ефекту — поглинаючи енергію фотонів, речовини випускають електрони, які теоретично можна підрахувати. Чим більше електронів, тим яскравіше світло. Сам принцип роботи, як це часто буває, зовсім простий, але інженерна реалізація неймовірно важка. . Щоб побудувати працюючу матрицю, треба не лише створити крихітні фотоелектричні вічка — пікселі на фотографії, але і знімати з них інформацію, з кожного окремо і з великою швидкістю. Саме це завдання і вирішили Уїллард Бойл і Джордж Сміт.

Слайд 18

Нобелівський лауреат в області фізики 2010 року Андрій Гейм Андрі й Костянти нович Гейм – член Лондонського королівського товариства — вчений, відомий як один з першовідкривачів графену (хоча серед широкої аудиторії його експеримент з левітування жаби відоміший). Нобелівський лауреат 2010 року за експерименти з двовимірним матеріалом графеном (разом з Костею Новосьоловим). Інші відомі досягнення Гейма – винахід біометричної липкої стрічки, яка стала відомою як геконова стрічка та експерименти з левітацією, включно з «левітуванням жаби».

Слайд 19

Нобелівський лауреат в області фізики 2010 року Костянтин Новосьолов Костянтин Сергійович   Новосьолов — російський і британський фізик. Займається дослідженнями в областімезоскопічних і нанотехнологій. Лауреат Нобелівської премії з фізики 2010 року за основоположні експерименти з графеном (разом з Андрієм Геймом) . Наймолодший нобелівський лауреат з фізики за останні 37 років (з 1973 року) і єдиний лауреат, який народився після 1961 року.

Слайд 20

Графен Графен схожий за своєю будовою на окремий атомний шар у структурі графіту  — атоми вуглецю утворюють стільникову структуру з міжатомною віддаллю 142 нм. Без опори графен має тенденцію згортатися, але може бути стійким на підкладинці. Більше того, графен був отриманий також без підкладинки у вільному підвішеному стані, розтягнутий на опорах. Графен можна уявити у вигляді «розгорнутої» вуглецевої нанотрубки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука