X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вугрова хвороба (акне).

Завантажити презентацію

Вугрова хвороба (акне).

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вугрова хвороба (акне) Виконав: студент ІV курсу 2 групи медичного факультету № 1 Козинець Павло Іванович

Слайд 2

Вугрова хвороба (акне) це мультифакторне поліморфне хронічне захворювання сальних залоз. Епідеміологія: акне є одним із найпоширеніших хронічних захворювань шкіри. Згідно з даними біостатистики акне зустрічається у 80% осіб підліткового та юнацького віку. Досить високим є також рівень захворюваності на акне серед осіб зрілого та похилого віку.

Слайд 3

Етіологічні фактори: Зміна складу та порушення продукції шкірного сала Гормональні зміни Порушення кератинізації фолікулярного каналу Інтенсивана колонізація проток сальних залоз мікроорганізмами роду Propionibacterium acnes Розвиток запальної реакції у перифолікулярних ділянках Генетична схильність

Слайд 4

Класифікація вугрової хвороби За діагностичними ознаками еффлоресценцій За тяжкістю клінічних проявів Клінічна класифікація за G.Plewig та F.Kligman

Слайд 5

Типи акне в плані діагностики еффлоресценцій 1) незапальна форма – камедонні акне 2) запальна поверхнева форма – поверхневі папуло-пустульозні акне 3) глибокі запальні акне – індуративне акне, вузлувате акне 4) акне нетипової локалізації – акне спини, акне грудей, акне потилиці і т.д

Слайд 6

Види акне

Слайд 7

Слайд 8

Відкриті камедони – чорні цятки на шкірі, що виникають внаслідок скупчення секрету сальної залози і бруду, що закупорює пори.

Слайд 9

Закриті камедони (просянка) – закрита пора з сальним секретом, що не вийшов назовні.

Слайд 10

Поверхневі папуло-пустульозні акне

Слайд 11

Вузлові акне

Слайд 12

Індуративні акне – передостанній етап розвитку вугрів, що передбачає формування порожнини, заповненої гноєм.

Слайд 13

Скупчення індуративних та флегмонозних вугрів (один з різновидів acne conglobata)

Слайд 14

Акне спини

Слайд 15

Акне грудей

Слайд 16

За тяжкістю клінічних проявів виділяють такі типи акне Легкий перебіг при якому спостерігається до 20 камедонів, або до 15 запальних елементів, або всього до 30 елементів висипки на шкірі в ділянках ураження Середньо-тяжкий перебіг, для якого характерною є наявність 20-100 камедонів, або 15-50 запальних елементів, або всього 30-125 елементів висипки на уражених ділянках шкіри Тяжкий перебіг визначають при наявності 5 вузлів чи 5 кіст, або більше 100 камедонів, або більше 50 запальних елементів, або понад 125 елементів висипки

Слайд 17

Клінічна класифікація за G.Plewig та F.Kligman 1) Вугрі дитячого віку (childhood acne) 1. Вугрі новонароджених (acne neonatorum) 2. Вугрі дітей (acne infantum) 2) Юнацькі вугрі (acne juveniles або acne vulgares) 1. Камедони (acne comedonica) 2. Папуло-пустульозні вугрі (acne papulopustulosa) 3. Вузлувато-кістозні вугрі (acne nodulocystica) 4. Блискавичні вугрі (acne furminans) 3) Вугрі дорослих (acne adultorum) 1. Пізні вугрі (acne tarda) 2. Інверсійні вугрі (acne inversa) 3. Bodybuilding acne 4. Кулясті вугрі (acne conglobata) 4) Вугрі, викликані екзогенними чинниками (acne venenata) 5) Вугрі, викликані механічними чинниками (acne mechanica) 6) Акнеподібна висипка

Слайд 18

Вугрі дитячого віку

Слайд 19

Вугрі новонароджених Виникнення цих висипань пов'язано з явищами гормонального кризу або з надмірною секрецією тестостерону у внутрішньоутробному періоді. Висипка представлена переважно закритими комедонами на щоках, лобі, підборідді. Вони мають вигляд точкових папул (часто вони згруповані). Ці елементи висипки розкриваються спонтанно протягом 1-2 тиж., у більшості випадків без утворення рубців і тому НЕ потребують лікування.

Слайд 20

Вугрі дітей Ці вугрі можуть виникати на 3-6 міс. життя й прогресувати, спричиняючи іноді досить тяжкі ураження. Як правило, ці вугрі існуть до 5-річного віку. Відповідна висипка може бути пов'язана з вродженою гіперплазією наднирників або андроген-продукуючою пухлиною. У зав'язку з цим дитина вугровою висипкою потребує детального обстеження.

Слайд 21

Юнацькі вугрі

Слайд 22

Комедони Характеризується домінуванням в клінічній картині комедонів. Запальний компонент невиражений. Це ущільнені вузлики діаметром до 2 см. Ускладнення: пустули Реорганізація: тимчасова гіпопігментація Папулопустульозні Навколо відкритих або закритих комедонів виникають запалення різного ступеня вираженості. При легкій формі захворювання вугрі самі розкриваються без утворення рубця, а при складній – пошкоджуються структури дерми, що характеризується рубцевими змінами

Слайд 23

Рубцеві зміни шкіри після розкриття acne papulopustulosa

Слайд 24

Вузлувато-кістозні вугрі Характеризується утворенням глибоких інфільтратів та кістозних порожнин, заповнених гноєм, які можуть зливатися між собою. Наслідком такого стану є утворення рубців.

Слайд 25

Блискавичні вугрі Це тяжка форма вугрової хвороби, яка зустрічається нечасто. Захворювання Виникає переважно в юнаків у віці 13-18 років у формі папуло-пустульозної або вузлувато-кістозної форми висипки, і характеризується раптовим початком та утворенням виразково-некротичних елементів переважно на шкірі спини та грудей. Етіологія незясована, проте вважають що має значення токсико-алергічні механізми. Захворювання починається гостро з ↑ t⁰ тіла до 38⁰С, порушення загального стану, виникають артралгії, біль у животі, ↓ маса тіла. Загоєння супроводжується утворенням великої кількості рубців, в тому числі келоїдних.

Слайд 26

блискавичні акне

Слайд 27

блискавичні акне

Слайд 28

Вугрі дорослих

Слайд 29

Пізні вугрі Зустрічається у 20% жінок. Характеризується вугрями на підборідді за 2-7 днів до початку менструації. У таких жінок виникають папуло-пустульозні елементи висипки. Bodibuilding acne Ця форма вугрів пов'язана зі вживанням анаболічних стероїдів. Аналогічний ефект викликають ГКС при тривалому споживанні. Клінічно проявляється вузлувато-кістозними елементами висипки.

Слайд 30

Кулясті вугрі Це тяжка форма вугрової хвороби, що пов'язана з додатковою Y-хромосомою в чоловіків. Клінічно кулясті вугрі характеризуються поступовим утворенням численних вузлувато-кістозних елементів, які сполучаються між собою ходами. Вогнища можуть розміщуватись будь-де за винятком шкіри долонь та підошв. Більшість елементів релорганізують в болючі келоїдні рубці. Можливі рецидиви протягом усього життя.

Слайд 31

Кулясті вугрі

Слайд 32

Інверсійні вугрі Ця форма пов'язана з вторинним ураженням апокринових залоз. Ця форма виникає після періоду статевого дозрівання і часто поєднується зі складними формами акне, а також з ожирінням. Починається з виникнення болючих бугристих інфільтратів, які відкриваються на поверхню шкіри фістульозними отворами. Вміст інфільтратів гнійний або гнійно-геморагічний. Поступово формуються нориці з утворенням втягнених рубців. Перебіг захворювання хронічний зі схильністю до рецидивів.

Слайд 33

Діагностика Грунтується на анамнезі, перебігові та клінічній картині запального процесу.

Слайд 34

Лікування

Слайд 35

1) Антибіотики, спрямовані на пригнічення Propiniobacterium acnes (тетрацикліни (“Юнідокс Солютаб”) та макроліди (джозаміцини “Вільпрафен” або азаліди “Азимед”)). Рекомендований курс 3-6 міс. 2) У складних випадках приймають антимікотичні засоби, які мають дуже виражений ефект відносно P.acnes (“Акнетин”, що є найпотужнішим противугровим препаратом в світі, відомим на даний момент). “Акнетин” – єдиний препарат що впливає на всі ключові ланки патофізіології вугрової хвороби. Рекомендований курс 8мг 2 р./добу 3-6 міс.

Слайд 36

3) Гормональна терапія. (ВИКЛЮЧНО для жінок) Рекомендовано застосування комбінованого препарату “Діане-35”, що містить ципротену ацетат (прогестерон з антиандрогенною дією). Рекомендовано по 1 драже з 1-го по 25-й день менструального циклу протягом 4-6 міс. 4) Місцеві ретиноїти (“Скінорен” – препарат азелаїнової к-ти), що проявляють антикератинозувальні, комедолітичні, протизапальні та протимікробні властивості та не проявляють себосупресивної дії. Проте їх лікувальний ефект повільний і відносно слабкий.

Слайд 37

5) Еритроміцин-цинковий комплекс (лосьйон “Зинерит”), що виявляють бактеріостатичну дію стосовно м.о., що спричиняють вугрову висипку. Також він зменшує виділення секрету сальних залоз, має в'яжучу дію, поліпшує проникнення антибіотика в уражені ділянки шкіри. 6) Місцеві хімічні антисептики (тимол, хлоргекседин, іхтіол, молочна к-та). 7) Нежирні емоленти (гель для вмивання та очищувальний тонік “Фізіогель кліренс”). 8) Дієта. 9) Лікування супутніх хронічних захворювань ШКТ.

Слайд 38

дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина