ВИРАЗКОВА ХВОРОБА ШЛУНКА І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Виразкова хвороба - – це хронічне з поліциклічним перебігом захворювання, основним проявом якого є виразка. шлунка чи дванадцятипалої кишки внаслідок розладу загальних і місцевих механізмів нервової та гормональної регуляції основних функцій гастродуоденальної системи, порушенням трофіки і розвитком протеолізу слизової оболонки, втягненням у процес інших органів і систем травлення, появою ускладнень, що загрожують життю хворого. Вона є важли-вою науковою та практичною проблемою.
Поширеність виразкової хвороби За даними вітчизняних учених, виразкову хворобу діагностують приблизно у 15 % дорослого населення. В Україні близько 5 млн чоловік з цією хворобою. В економічно розвинених державах близько 10-15 % населення протягом життя хворіє на виразкову хворобу. В багатьох країнах це найбільш розповсюджене захворювання. Чоловіки, особливо молодого віку, хворіють у 6-7 рази частіше, ніж жінки,
Класифікація І тип - виразки малої кривизни; II тип - комбіновані виразки шлунка і дванадцятипалої кишки; III тип - препілоричні виразки. За локалізацією виразки: 1. Шлунок: кардіальна частина, субкардіальна частина, мала кривизна, велика кривизна, тіло шлунка, передня стінка, задня стінка, антральна частина. 2. Дванадцятипала кишка: цибулина, постбульбарні, передньої, задньої, верхньої, нижньої стінок. 3. Поєднані виразки шлунка і ДПК. За наявністю ускладнень: 1. Виразка, ускладнена кровотечею (легкою, середньою, тяжкою, профузною, вкрай тяжкою). 2. Виразка, ускладнена перфорацією (відкритою, прикритою). 3. Пенетруюча і кальозна виразка. 4. Виразка, ускладнена рубцевими деформаціями шлунка і ДПК, стенозом воротаря (компенсований, субкомпенсований, декомпенсований). 5. Малігнізована виразка.
Прицільний знімок ніші по малій кривизні шлунка. Чітко видно конвергенцію складок слизової до ніші. Три-валість захворювання близько 8 років.
Ніша по малій кривизні шлунка при гострій виразці. Гострокінцева ніша з заглибленням біля її основи - запальним валом.
Принципи консервативної терапії Консервативне лікування виразкової хвороби завжди повинно бути комплексним, індивіду-ально диференційованим, з урахуванням етіології, патогенезу, локалізації виразки, характеру клінічних проявів, ступеня порушення функції гастродуоденальної системи, ускладнень, супровідних захворювань та інших факторів.
Принципи медикаментозної терапії Зменшення кількості надлишкової соляної кислоти і пепсину або їх нейтралізацію та абсорбцію. 2.Ліквідація Helicobacter pylori/ Посилення продукування захисного слизу та лужних секретів. Відновлення моторно-евакуаторної функції шлунка та ДПК. 5.Стимуляцію процесів регенерації клітинних елементів оболонки і зняття запальних та дистрофічних змін.
Результати медикаментозного лікування Після проведення медикаментозної терапії в комбінації з антисекреторними і антибактеріальними препаратами клініко-ендоскопічна ремісія й ерадикація НР настає у 95 % хворих.
Селективна проксимальна ваготомія. Ідентифікація переднього нерва Латарже і місця його розгалуження в антральному відділі (в ділянці "воронячої лапки").
Пневмоперитонеум при перфорації виразки шлунка - вільний газ у черевній порожнині, серподібне просвітлення під обома куполами діафрагми.
Лікування 1. При підозрі на перфоративну виразку шлунка або дванадцятипалої кишки хворого необхідно госпіталізувати в хірургічне відділення. 2. До встановлення остаточного діагнозу категорично заборонено вводити знеболювальні, спазмолітики, наркотичні препарати, давати пити хворому !!! 3. Методом вибору лікування перфоративної виразки є невідкладна операція.
Класифікація. Розрізняють три типи стенозу : І - стеноз пілоричного відділу; ІІ - стеноз цибулини ДПК; ІІІ - позацибулинний дуоденальний стеноз. За клінічним перебігом виділяють наступні стадії стенозу: І - компенсована; ІІ - субкомпенсована; ІІІ - декомпенсована.
Рубцево-виразкова деформація шлунка у вигляді кисету. Вкорочена мала кривизна, збільшена і опущена вниз велика кривизна. Високе розміщення пілоруса. Шлунок розширений, гіпотонічний, моторна функція знижена.
Тришарова ніша при пенетруючій виразці малої кривизни шлунка. В ніші три шари: повітря, рідина і барієва суміш. Прицільний знімок.
Ракова виразка по великій кривизні шлунка. Видно глибоку нішу, яка вписується в тінь шлунка. Знімок зроблений в лежачому положенні з невеликим поворотом вліво.
Схожі презентації
Категорії