X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"ВІЛ. Профілактика ВІЛ"

Завантажити презентацію

"ВІЛ. Профілактика ВІЛ"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: «ВІЛ. Профілактика ВІЛ.» Підготував: учень 10 класу Пивовар Олексій

Слайд 2

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Слайд 3

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини СНІД – синдром набутого імунодефіциту

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Міжнародні документи,що регулюють права ВІЛ-інфікованих: Європейська конвенція з прав людини. Конвенція про права дитини. Декларація про прихильність справі боротьби з ВІЛ/СНІДом. Резолюція Комісії ООН з прав людини «Про захист прав людини в контексті ВІЛ та СНІД». Концепція системи ООН «Профілактика поширення ВІЛ-інфекції серед людей, які зловживають наркотиками».

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

В Україні понад 162591 офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих Понад 2% населення – ВІЛ-інфіковані. - а якщо Х 20

Слайд 10

Статистика ВІЛ-інфікованих в світі: Число людей, які живуть з ВІЛ/СНІД – 40 млн. Число нових випадків ВІЛ-інфекції у 2001 р. – 5 млн. Число випадків смерті від ВІЛ/СНІД у 2001 р. – 5 млн. Загальна кількість людей, що померли віл СНІД – 25 млн. За даними UNAIDS на кінець 2001 р.

Слайд 11

Вікова та статева структура: від 15 до 39 років, як серед чоловіків так і серед жінок 85%

Слайд 12

Шляхи зараженя ВІЛ-інфекцією: всі види сексуального контакту ( оральний, ректальний, вагінальний - через сперму, вагінальні виділення ); через кров (нестерильні шприци, інструменти, переливання неперевіреної донорської крові, пересадці донорських органів,при косметичних маніпуляціях:пірсингу, татуажу, манікюру, педикюру); під час пологів від інфікованої матері до дитини (30%); через материнське грудне молоко.

Слайд 13

схема білкова оболонка глікопротеїд оболонка РНК ядро з ревертазою

Слайд 14

Основний шлях поширення ВІЛ пов’язаний з ін’єкційним вживанням наркотиків (68%)

Слайд 15

рукопотискання Обійми Через їжу Через спільний посуд ВІЛ не передається:

Слайд 16

Спільний унітаз Контакти по роботі Предмети побуту Спільний душ ВІЛ не передається:

Слайд 17

Через телефон При кашлі і чханні В басейні При заняттях спортом ВІЛ не передається:

Слайд 18

В офісах За чашкою чаю При розмові Під час медогляду ВІЛ не передається:

Слайд 19

Що означає Червона стрічка? Цей символ антиСНІДівського руху створив художник Франк Мур у квітні 1991 року (він помер від СНІДу через 3 роки).

Слайд 20

Американськими вченими отримано кінцеві докази того, що першоджерелом вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), що викликає СНІД, були шимпанзе, що жили на волі. Завдяки проведенню генетичного аналізу калу приматів, вчені змогли відслідкувати окремих заражених шимпанзе

Слайд 21

На сьогодні не існує вакцини для профілактики СНІДу і недостатньо ефективні методи лікарської терапії цього захворювання Основна проблема створення лікарських препаратів проти СНІДу полягає у високій властивлості ВІЛ змінювати свою структуру

Слайд 22

Вперше в науковій літературі з’явилось повідомлення, що в США виявлені хворі з ураженням іммунної системи, котре супроводжується рядом побічних захворювань Першовідкривачами вірусу стали Люк Монтаньє (Франція) и Роберт Галло (США). В 1983 році (тільки через два роки післе виявлення перших випадків хвороби) у лімфатичних вузлах хворого СНІДом був виявлений вірус — збудник СНІДу

Слайд 23

Середня тривалість життя ВІЛ-інфікованої людини становить приблизно 12 років, однак сучасні препарати збільшують цю цифру в 2-3 рази. Сучасні препарати для лікування СНІДу діють всередині клітини, не дозволяючи ВІЛ размножуватись.

Слайд 24

ПЕРЕДАЄТЬСЯ… Статевим шляхом Через укуси комах При пологах З материнським молоком При рукостисканні Через спільне викорситання одноразового шприца Повітряно-капельным шляхом Через побутовий контакт Через піт або сльозы При попаданні в кров (донорське вливання) При створенні татуювань і пірсингу Під час вагітності Повітряно-капельным шляхом

Слайд 25

МАТИ І ДИТИНA За даними Вссвітньої організації охорони здоров’я, ризик передачі ВІЛ-инфекції від матері дитині становить 20–45%. При проведенні відповідного лікування цей ризик можна знизити до 1-2%.

Слайд 26

СТАТЕВІ СТОСУНКИ За останні два роки число людей, які заразилися ВІЛ статевим шляхом, збільшилось майже в два рази. На сьогоднішній день 45% заражень відбувається через незахищений секс.

Слайд 27

НАРКОМАНІЯ Від загальної кількості ВІЛ-інфікованих, наркомани складають 88% В Україні 450 тисяч молодих людей з подвійним діагнозом – ВІЛ - наркоманія… 52% заражень ВІЛ відбувається «через шприц»…

Слайд 28

Отже, є 3 шляхи зараження ВІЛ/СНІД:

Слайд 29

1. Через кров (при використанні нестерильних шприців, при переливанні крові)

Слайд 30

2. При статевих контактах з ВІЛ-інфікованою людиною

Слайд 31

3. Від ВІЛ-інфікованої матері до дитини (під час вагітності, пологів, кормління)

Слайд 32

ОЗНАКИ СНІДу втрачає вагу; людина відчуває постійну втому; довго може триматися висока температура; підвищена пітливість; частий пронос; спостерігаються сухий кашель і задишка; легкі інфекції, наприклад, простуда протікають набагато серйозніше і тривають значно довше звичайного; у хворих СНІДом можуть початися пневмонія, коліт, герпес, грибкова інфекція в порожнині рота, горлі, стравоході і прямій кишці; хворі СНІДом більш уразливі відносно раку.

Слайд 33

Статистика… Сьогодні число ВІЛ-інфікованих у світі перевищує 30 млн., а померло від цієї хвороби — 6 млн. людей. Щоденно ВІЛ заражається більше 6 000 людей, що дає змогу говорити про пандемію СНІДу.

Слайд 34

Україна за темпами розвитку епідемії ВІЛ-інфекції займає 2-е місто в Європі і 5-е — у світі. Україна за темпами росту захворювання наздоганяє навіть Африку За 2007 рік у нас зареєровано 9000 нових випадків інфікування ВІЛ. Це майже на 1,5 тисячі больше, ніж в минулому При сьогоднішніх темпах розвитку захворювання в 2014 році від СНІДу в Україні щоденно буде помирати 140 людей.

Слайд 35

Всесвітні акції

Слайд 36

Благодійні концерти

Слайд 37

Прикраси Соціальна реклама

Слайд 38

Пам’ятай! Небезпека поряд! Твоє життя залежить від твоїх обдуманих дій!

Слайд 39

Кінець

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина