X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВІРУСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Завантажити презентацію

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВІРУСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВІРУСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Слайд 2

ЗМІСТ ГРИП СИМПТОМИ ХВОРОБИ ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ЗАСТУДА ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ВІТРЯНА ВІСПА СИМПТОМИ ХВОРОБИ ЛІКУВАННЯ

Слайд 3

ГРИП Грип — гостре інфекційне вірусне захворювання дихальних шляхів. Найчастіше поширюється у вигляді епідемій. Захворюваність грипом переважає взимку. Входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Періодично розповсюджується у вигляді епідемій та пандемій. У наш час виявлено більш ніж 2000 варіантів вірусу грипу У XX сторіччі людство пережило три пандемії грипу. Внаслідок найгіршої з них – епідемії іспанського грипу - 1918-го року загинули від 50 до 100 мільйонів людей. Внаслідок пандемій 1957 і 1968 рр. загинули від одного до двох мільйонів людей. Сьогодні ситуація є такою, що звичайний вірус сезонного грипу спричиняє до 500 тисяч смертей щороку. Лише в Сполучених Штатах близько 36тис смертей.

Слайд 4

СИМПТОМИ головний біль біль у м'язах біль у горлі підвищення температури тіла кашель нежить закладання носа

Слайд 5

ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляє, що проти грипу можуть бути застосовані наступні ліки Таміфлю,Реленза. Вони можуть полегшити стан хворого i скоротити тривалість захворювання. Проте, клінічні дані щодо їхньої ефективності достатньо обмежені. Крім того ці препарати мають багато побічних дій Найкращим препаратом для лікування лікарі вважають Анаферон та Анаферон дитячий. В якості профілактики застосовують -інтерферон; -раціональне харчування; -прогулянки на свіжому повітрі; -достатня кількість сну; -чергування праці та відпочинку; -щоденне вологе прибирання; -носіння маски, де є вогнище інфекції.

Слайд 6

ЗАСТУДА Гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), устарівше ГРЗ (гостре респіраторне захворювання), КВДШ (катар верхніх дихальних шляхів), в простолюдді засту да — поширене вірусне захворювання верхніх дихальних шляхів. Основні симптоми ГРВІ — нежить, кашель, чхання, головний біль, біль в горлі, втома. ГРВІ є найпоширенішим інфекційним захворюванням у розвинених країнах, в середньому за рік дорослий хворіє ГРВІ не рідше 2−3 разів, дитина — 6−10 разів на рік

Слайд 7

ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА Переважна більшість хворих ГРВІ лікуються вдома. Госпіталізувати слід хворих з ускладненями та дітей молодшого віку з вираженої інтоксикацією та температурою. Антибіотики призначають при ускладненях (пневмонії). Лікування проводиться симптоматичними засобами. Рекомендується аскорбінова кислота, антигістамінні препарати, при трахеїтах - гаряче молоко з медом, з содою, гірчичники, ніжні ванни. При початкових проявах несправжнього крупу - гірчичники на ділянку трахеї, гарячі компреси на ділянку шиї, зволоження повітря у приміщенні. Для профілактики застосовують виявлення та ізоляцію хворих (у домашніх умовах). Регулярне провітрювання приміщень, вологе прибирання, оксолінову мазь, інші профілактичні препарати.

Слайд 8

ВІТРЯНА ВІСПА (Вітрянка) Вітряна віспа, вітря нка — гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним шляхом передачі. Характеризується лихоманкою, висипанням із доброякісним протіканням. Збудник вітряної віспи знаходиться переважно у вмісті пухирців, що утворюються на шкірі та слизових оболонках. Вірус вітряної віспи нестійкий до зовнішнього середовища — він швидко гине під впливом сонячного світла, нагріванні, ультрафіолетовому опроміненні. Поза організмом, на відкритому повітрі вірус гине приблизно за 10 хвилин. Збудник вітряної віспи відноситься до вірусів групи герпеса третього типу.

Слайд 9

СИМПТОМИ Тривалість інкубаційного періоду - від 11 до 21 дня. Зрідка спостерігається короткочасний період передвісників, що триває добу; у цей період на шкірі виникає висип, що зникає через декілька годин. Часто хвороба розпочинається гостро - з підвищення температури до 38-39°C, потім на різних ділянках тіла, переважно на шкірі тулуба, з'являється доволі рясний висип у вигляді круглих рожевих плям діаметром 1-3 мм; такий же висип виникає на слизових носоглотки та зіва. Потім це висипання перетворюється на пухирці. Вже на другий день багато пухирців лопаються та утворюючі сухі темно-бурі кірки. На протязі 6-7 днів можуть спостерігатися повторні висипи нових пухирців. У переважній більшості випадків вітряна віспа закінчується повним одужанням.

Слайд 10

ЛІКУВАННЯ Необхідно слідкувати за чистотою постілі та білизни. Пухирці, що відкрилися, змащують тампоном, змоченим 1% спиртовим розчином метиленового синього; для зменшення свербіжу відповідні ділянки шкіри змащують 5% спиртовим розчином ментолу. При тяжких формах вводять гамма-глобулін (3-6 мл в/м). У випадках вітрянкового крупу може потребуватися змащення звичайним розчином брильянтового зеленого 1% (зеленка).

Слайд 11

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ! Підготувала учениця 7-В класу КОЛОМІЄЦЬ ВЕРОНІКА

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Медицина