X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Нетрадиційне лікування захворювань опорно-рухового апарату (хвороби кісток, переломи кісток)

Завантажити презентацію

Нетрадиційне лікування захворювань опорно-рухового апарату (хвороби кісток, переломи кісток)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Нетрадиційне лікування захворювань опорно-рухового апарату (хвороби кісток, переломи кісток) Проф.Кузів П.П.

Слайд 2

Основну масу тіла хворого, біля 75 % загальної ваги, складає опорно-руховий апарат, в який входять м’язи, кості, суглоби, сухожилля, зв’язки, хрящі. Опорно-руховий апарат надає тілу людини певну форму, завдяки чому вона може стояти прямо і рухатися. Кістковий скелет захищає від пошкодження головний і спинний мозок, серце, легені. В кістках накопичуються необхідні організму мінеральні речовини: кальцій і фосфор. Кості мають кістковий мозок, в якому утворюються клітини крові – еритроцити, лейкоцити, тромбоцити і ін.

Слайд 3

Остеомієліт являє собою інфекційне захворювання кісток. Інфекція проникає в кісткову тканину при пораненнях і пошкодженнях, а також із кровоносного русла, в яке вона попала, в свою чергу, із якого-небудь вогнища в іншу частину тіла. Симптоми: в місці ураження відмічається різкий біль, який посилюється при рухах, набряк, температура (симптоми запалення). Необхідне – традиційне лікування (антибіотики в ін.)

Слайд 4

Нетрадиційне лікування Хворе місце обкласти відвареною вівсяною соломою або робити на ці місця компреси з відваром вівсяної соломи. Висушені квіти або бруньки бузку (фіолетового кольору) насипати доверху в літрову банку, залити 30 ° спиртом і настояти 8-10 діб. Із настою робити компреси на хворе місце і приймати всередину по 30-40 крап. 2-3 р. в день. Взяти перетинки грецьких горіхів (із 2-3 кг горіхів), залити доверху 30 ° спиртом, поставити в темне місце на 2 тижні до утворення темно-горіхового настою, процідити і пити по 1 стол. л. 3 р. в день 20 днів. Курс можна повторити. Можна робити компреси на уражене місце.

Слайд 5

Перелом кістки Трави і збори Прикладати до місця перелому (закритого) компрес із кореня живокосту (окопник). З цією ціллю можна використати відвар або мазь на його основі: стертий в порошок або пропущений через м’ясорубку (якщо свіжий) корінь змішати в рівних частинах із смальцем (несоленим). Цю мазь можна втирати в хворе місце і робити з неї компреси. Змішати 20 г смоли ялини (живиці), 1 розтерту цибулину, 50 мл рослинного масла (бажано оливкового) і 15 г порошку мідного купоросу. Цю суміш гріти на слабкому вогні 25-30 хв, не доводячи до кипіння, і змазувати нею хворе місце. При переломах ребер і інших кісток: змішати 200 мл соку терену, 1-2 стол. л. подрібнених квітів і трави волошки. Приймати щоденно вранці натще по 1-2 стол. л. на протязі 8 днів. Взяти в рівних частинах квіти мати-і-мачухи, кульбаби, квіти бузка і корінь лопуха, заповнити сумішшю на ¾ об’єма пляшку і залити її спиртом (або горілкою). Використати як примочку.

Слайд 6

Міозит – запалення м’язів в результаті ураження інфекцією, інтоксикацією, травмою. Симптоми: в м’язах виникають болі, м’язева слабість, ущільнення м’язів.

Слайд 7

Трави і збори При болях в м’язах допомагають компреси із польового хвоща або втирати його в хворі місця у вигляді мазі: 1 част. порошка польового хвоща і 4 част. несоленого свиного жиру. Залити 1 стол. л. бруньок або листя верби склянкою кип’ятку, настояти 1 год і пити по 1-2 стол. л. 5-6 р. в день.

Слайд 8

Міопатія – відмирання закінчень нервових клітин, при якому відбувається порушення скоротливої здатності скелетних м’язів, а також прогресуюча атрофія м’язів і органів (дерматоміозит, вузелковий періартеріїт, склеродермія – колагенози і ін. захворювання).

Слайд 9

Нетрадиційне лікування Проводити щоденно масаж всього тіла і його частин. Масаж стимулює кровообіг, зменшує застій крові як в окремих м’язах, так і у всьому організмі. Фізичні вправи покращують обмінні процеси в організмі і збільшують силу і життєздатність м’язів. Приймати 1-2 р. в тиждень ванни з англійською сіллю (можна замінити морською сіллю, яка є в аптеках, або звичайною сіллю.) На 100 л води (1/2 об’єму звичайної ванни – стандартної) необхідно 1-2 кг солі. Можна приймати ножні ванни – контрастні. В одну ємкість взяти гарячу воду 37-38 °С, в другу – холодну – 20-22 °С. Окунати ноги то в гарячу, то в холодну воду по 30-40 сек 5-7 разів. Після процедури ноги повинні бути в теплі. Для ванн можна використати відвар на основі соломи, соснових гілочок, кореня лопуха, березових листків.

Слайд 10

Артрит – запалення суглобів. Симптоми: біль в суглобах, обмеження рухів, припухлість, почервоніння над суглобом, підвищення температури місцеве над суглобом (може бути підвищена температура тіла).

Слайд 11

Домашні середники Розігріти суглоби компресом із морської солі, потім втерти в них чисте піхтове масло (ялини).

Слайд 12

Трави і збори Залити 15-20 г подрібненої трави череди 1 скл. кип’ятку, настояти 30-40 хв. Натирати хворі суглоби. Залити 1 стол. ложку сухої подрібненої трави полину гіркого 1 скл. кип’ятку, настояти 2-3 год. Застосовувати для компресів. Залити 15 г кореневищ з коренем дегиля лікарського 1 скл. кип’ятку. Настояти 15 хв, процідити. Натирати хворі суглоби 3-4 р. в день. Змішати в рівних частинах траву багна, корінь лопуха, ягоди яловця, корінь пирію, шишки хмелю і траву чебрецю. Сумішшю заповнити пляшку, залити 30 ° спиртом. Настояти 10 днів в темному місці. Натирати суглоби. Залити 50 г кори черемхи склянкою 30 ° спирту. Настояти 2 тижні. Втирати в поперекову ділянку і хворі суглоби 2 р. в день. Залити 6 г сухих подрібнених коренів і трави кульбаби 1 скл. води, кип’ятити 10 хв, настояти 30 хв. Застосовувати для компресів. Змішати шишки хмелю і вазелин в співвідношенні 1:4. Натирати хворі суглоби.

Слайд 13

Лікувальні ванни Свіжозрубані гілки ялини залити кип’ятком, настояти. Коли вистигне до 37-38 °С, погрузити ноги і руки на 30 хв. Укутати і легти у постіль. Лікування повторювати через 2 дні. Курс лікування 5-7 ванн. Змішати корінь лопуха, траву вереска, траву кропиви, траву багна, листя брусниць. Залити кип’ятком, настояти, процідити. Добавити у ванну.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина