Око. Вади зору. Окуляри
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Око. Вади зору. Окуляри Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»
1. Що таке освітленість? 2. Назвіть одиниці сили світла та освітленості. 3. Від чого і як саме залежить освітленість? 4. Чому взимку сонячне світло так слабо гріє?
Розв’язування задач Задача 11.15. В ясний день сонячні промені падають під кутом до горизонту (див. рисунок). На якій ділянці поверхні землі вони створюють найбільшу освітленість? Задача 11.9. Щоб збільшити освітленість робочих місць учнів, у кабінеті з високою стелею подовжили підвіси ламп. Внаслідок цього висота ламп над підлогою зменшилася від 3,3 м до 2,8 м. У скільки разів збільшилась освітленість поверхні учнівських столів? Вважайте, що кожний стіл має висоту 80 см та освітлюється лампою, що висить над ним. Задача 11.10. Освітленість поверхні учнівського стола має бути не меншою, ніж 300 лк. Яка сила світла для цього необхідна, якщо висота лампи над поверхнею стола 2 м?
Наші очі – це головні «віконця», через які ми отримуємо інформацію про навколишній світ. На зір припадає 90 % такої інформації. А на слух та інші почуття — лише 10 %.
Світло в оці проходить через роговицю, зіницю, кришталик, склоподібне тіло та потрапляє на сітківку. Світлочутливі елементи сітківки під дією світла створюють нервові імпульси, які йдуть до мозку. Розмір зіниці змінюється рефлекторно, залежно від освітленості. Таким чином, її діаметр може змінюватися від 2 до 8 мм.
Зміною кривизни кришталика здійснюється акомодація, тобто око «наводиться на різкість». Відстань найкращого зору (d0)— найменша відстань, при якій око практично не напружене. Зазвичай вважають d0 = 25 см. Саме на такій відстані найкраще розміщувати книжку при читанні. Якими мають бути лінзи в таких окулярах, якщо треба фокусувати промені трохи далі? Якими мають бути лінзи в окулярах для далекозорих?
При короткозорості потрібні окуляри з розсіювальними лінзами, а при далекозорості — зі збиральними.
Узагальнення та закріплення вивченого матеріалу Задача 12.1. На якому «екрані» створює зображення наше око? Яке це зображення: дійсне чи уявне? Задача 12.4. Кришталик людського ока може змінювати свою кривизну. Для чого це потрібно? Задача 12.7. Яку ваду зору виправляють окуляри зі збиральними лінзами? Задача 12.11. Маша користується окулярами з оптичною силою +2 дптр. Яка фокусна відстань лінз у цих окулярах? Яку ваду зору вони виправляють? Задача 12.20. На якій відстані від очей треба розмістити плоске дзеркальце, щоб якнайкраще роздивитися своє обличчя без напруження очей?
Домашнє завдання Прочитати теоретичний матеріал за підручником; вивчити матеріал за конспектом; задачі 12.12, 12.13.
Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2010 Джерела: 1. Усі уроки фізики. 7 клас / Гельфгат І. М., Петракова М. О. — Х.: Вид. група. «Основа», 2007.— 144 с. 2. Уроки фізики в питаннях і завданнях. 7 клас / Мовчан А. О. — Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 144 с. — (Б-ка журн. «Фізика в школах України». Вип. 8 (56)). 3. Сайти: optika8.narod.ru.
Схожі презентації
Категорії