X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Магнітотерапія. УВЧ-терапія. Мікрохвильова терапія. Фотолікування.

Завантажити презентацію

Магнітотерапія. УВЧ-терапія. Мікрохвильова терапія. Фотолікування.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Магнітотерапія. УВЧ-терапія. Мікрохвильова терапія. Фотолікування.

Слайд 2

Магнітотерапія - метод, заснований на дії на організм людини магнітними полями з лікувально-профілактичними цілями.

Слайд 3

Магнітна терапія вчора і сьогодні Історія використання магнітів з лікувальною метою налічує не одну тисячу років. Завдяки магнітній терапії організм стає день від дня міцніше і таким чином менш сприйнятливим до цілого ряду хвороб. Сучасна медицина і магнітна терапія можуть працювати рука в руку - ці методи не є взаємовиключними. Стимуляція кровообігу сприяє поліпшенню постачання кліток киснем і живильними речовинами, звичайно за умови наявності в крові необхідної кількості таких речовин - вітамінів, мінеральних мікроелементів, білків. Токсини швидше виводяться з організму, що сприяє процесам відновлення і зміцнення здоров'я. Магнітна терапія застосовувалася в лікувальній меті в Китаї ще в 20-м столітті дпро н.е. Існує легенда, що Клеопатра для збереження своєї молодості і здоров'я носила магнітний браслет. Магнітну терапію застосовували великий німецький медик Парацельс, особистий лікар англійської королеви Єлизавети I Уїльям Джілберт і знаменитий лікар 18 століть Франц Месмер для лікування болю, подагри, нервових розладів і колік. Великий Моцарт був настільки вражений лікувальним успіхом Месмера, що включив опис цілющої дії магнітів в свою оперу "Cosi fan tutti" (Деспіна співає: "це магніт, месмеров камінь, який відбувся з Німеччини і став настільки знаменитий у Франції").

Слайд 4

З настанням ери сучасної медицини (аспірин, антибіотики), цей натуральний метод спочатку був покинутий. Магнітна терапія була "знов відкрита" в 1950-х роках в Росії і в Японії. Космічні дослідження показали, що відбувається, коли людський організм навіть на короткий час оказивется в зоні дії магнітного поля Землі: учені виявили, що у Російських космонавтів послеповернення з польотів розвивався значний остеопороз і наступала важка депресія. Ці явища вдавалося істотним чином запобігти шляхом створення іськуственного магнітного поля усередині космічних кораблів і в скафандрах. Сьогодні п'ять мільйонів американців - включаючи Біла клінтон і Сера Ентоні Хопкинса, є переконаними прихильниками магнітної терапії.

Слайд 5

Синдром дефіциту магнітного поля Магнітне поле Землі - магнітна сила, що впливає на все живе, - значно знизилася протягом останніх 500 років і в даний час складає лише 0,5 гауса. Доктор Накагава (Токіо) опублікував статтю в 1976г. з описом хворобливого стану, який він назвав "синдромом дефіциту магнітного поля". Симптоми включали напругу в м'язах плечей, болі в хребті, головні болі, фіброміалгию, порушення сну, розлади травлення і кровообігу, а також загальну слабкість. Ін. Накагава опитав думки 11 648 користувачів засобів магнітної терапії (магнітні пластири, намиста і пояси): понад 90% оцінили магнітну терапію як ефективний засіб і лише 10% - як неефективне. Ніяких побічних дій відміченийо не було. Наше життя, що протікає в будівлях з металу і бетону, в автомобілях, поїздах, літаках - також знижує ефект магнітного поля Землі.

Слайд 6

Магнітотерапія і енергетика людини Як Вам відомо, у магніта є два полюси - північний і південний. За допомогою певного накладення магніта, можна ослабляти або підсилювати проходження енергії, що приводить до поліпшення енергетичного стану організму. Єдина необхідна умова - це правильна аплікація магнітів на меридіанах або на місцях дії. Ціль лікування магнітами - гармонізація потоку енергії в меридіанах і чакрах тіла. Надмірність в меридіанах і чакрах виникає при надмірній силі потоку енергії в них, яку організм не може самостійно компенсувати. Такий стан енергетичної системи, як і протилежне - недостатність - може викликати розвиток хвороби. Дія на енергетичну систему здійснюєсятонізацією або гальмуванням меридіанів і чакр тіла магнітами. Магнітотерапія надає дію як на фізичне, так і на психо-емоциональноє стан людини. Це пов'язано з тим, що енергетична система констроліруєт решта всіх систем тіла.

Слайд 7

Відмічається висока чутливість центральної нервової системи до дії магнітів. Магнітні поля усувають хронічний біль, сприяють прискоренню кровотоку, надають судинорозширювальну дію, впливають на згортаючу систему крові. Застосування з лікувальною метою магнітних полів надає протинабрякле, протизапальне, протівозудноє, обезбалівающєє і протиалергічна дія. Магнітні поля позитивно впливають на роботу серця. Вони впливають на його функції: зменшується потреба міокарду в кисні і збільшується коронарний кровотік. При лікуванні рястяжек зв'язок, переломів кісток і опіків і розрізів (ран) магнітотерапія не тільки сприяє відновленню, але і дозволяє добитися більш бистрого результату з меншою кількістю рубців. При травмах магнітне лікування скорочує час процесу загоєння в два і більше разів. Слідує також відзначити, що магнітні поля роблять позитивний вплив в лікуванні ряду гінекологічних, отоларингологічних, стоматологічних, очних хвороб.

Слайд 8

УВЧ-терапія Метод заснований на двох механізмах дії - осцілляторном і тепловому. Обмеженість місцевого впливу поля УВЧ дозволяє застосовувати його навіть у маленьких дітей при запаленні середнього вуха або запалення придаткових пазух носа. Ефективність лікування УВЧ пояснюється значним збільшенням захисних сил організму, поліпшенням кровообігу, збільшенням числа лейкоцитів.

Слайд 9

Високий лікувальний ефект УВЧ терапія дає при флегмона (гнійне запалення підшкірної клітковини), фурункулах, карбункулах, панариціїв (гнійне запалення нігтьового ложа), лімфаденітах (запаленні лімфатичних залоз), гнійне запалення кісткового мозку - остеомієліту, абсцесах (гнійника ) внутрішніх органів (наприклад, абсцесах легені), запальних захворюваннях опорно-рухового апарату (артрити, артрози).

Слайд 10

Знеболюючий та протизапальний ефект це лікування дає при хворобах периферичної нервової системи, травмах і нагноєннях. Нещодавно з'явився новий фізіотерапевтичний фактор-імпульсна електричне поле УВЧ. Метод ефективний при терапії захворювань нервової системи та внутрішніх органів: гіпертонічної хвороби, порушення обміну речовин, больовому синдромі.

Слайд 11

Мікрохвильова резонансна терапія Мікрохвильова резонансна терапія - потік сформованих електромагнітних коливань, основною точкою прикладання яких є мембрана - клітинна оболонка.

Слайд 12

Механізм дії ІМРТ: Стабілізація електромагнітного потенціалу міжклітинного простору та електромагнітного заряду мембрани; Підтримання гомеостазу внутрішнього середовища клітини шляхом регуляції процесів осмосу, дифузії та К-Nа "насосу"; Блокує вихід лізосомальних ферментів з клітини, пригнічує анаеробні цикли та усуває розвиток гіпоксії; Підвищує утилізацію О2 клітинами та тканинами через активацію фермента - перенощика цитохром оксидази (ЦОСО); Підвищує процеси регенерації - "відтворення" клітин що стимулює процеси постійного "оновлення" тканин; Посилює адаптивні можливості клітин та тканин шляхом накопичення в них енергетичного субстрату - молекул АТФ; Пригнічує всі фази запалення шляхом блокування синтезу основних медіаторів запалення (блокує цикл арахідонової кислоти).

Слайд 13

Результат лікування МРТ: протиболевий; протинабряковий; дисенсибілізуючий; покращує трофіку тканин; покращує регенерацію клітин; Стабілізує комплекс: еритроцит - судинна стінка - нейрон - мембрани навколишніх клітин

Слайд 14

Лікування мікрохвильовою резонансною терапією триває в заданому режимі протягом 10 днів. За необхідністю слідуючий курс можна повторювати через 21 день. Всього (протягом 12 місяців ) 3-4 десятиденних курсів з 1-2 місячною перервою. Періодичність, кратність та режим лікування проводиться за індивідуальною програмою з урахуванням хвороби, стадії її перебігу та ступеня важкості.

Слайд 15

Фотолікування (світлолікування) Світлолікування, фототерапія (від «фото-»... та грец. therapeia — лікування) — вживання з лікувальною метою оптичного випромінювання (інфрачервоного, видимого і ультрафіолетового), розділ фізіотерапії. При світлолікуванні використовують і природне випромінювання Сонця — сонцелікування.

Слайд 16

Фізіологічний вплив Дія світлової енергії на організм людини визначається: інтенсивністю (потужністю джерела і відстанню до опромінюваної поверхні), тривалістю опромінювання, глибиною проникнення електромагнітних хвиль. Глибина проникнення залежить від довжини світлової хвилі. Вона найбільша в інфрачервоного і видимого проміння й найменша — в ультрафіолетових. Почервоніння шкіри — еритема — може з'явитися через декілька хвилин після початку опромінювання (інфрачервоне проміння) або після прихованого (латентного) періоду — 2—8 години (ультрафіолетове проміння). Ступінь реакції шкіри залежить від її чутливості на різних ділянках тіла до різного випромінювання, від віку, пори року та інших чинників. Ступінь реакції може змінюватися при деяких патологічних станах, прийомі лікарських речовин. Через 3—4 доби на місці опромінювання з'являється загар.

Слайд 17

Застосування Ультрафіолетове опромінювання (місцеве або загальне) застосовують для: компенсації ультрафіолетової недостатності; підвищення опірності до різних інфекцій (наприклад, грипу); як болезаспокійливий і протизапальний засіб при захворюваннях суглобів, периферичної нервової (неврити, невралгії, радикуліти), м'язової (міозити), дихальної (бронхіти, плеврити) систем; при шкірних, гінекологічних захворюваннях; порушеннях обміну речовин; деяких формах туберкульозу.

Слайд 18

Обладнання Для світлолікування застосовують калоричні (теплові) та люмінесцентні штучні джерела світла. У калоричних джерел (лампи розжарювання, випромінювачі інфрачервоного й видимого проміння, загальні і місцеві електросвітлові ванни, лампи Мініна, інфрачервоного проміння) кількість і склад випромінюваної енергії залежать від ступеня нагрівання випромінюючого тіла. До люмінесцентних джерел (випромінювання обумовлено електричними, хімічними і іншими процесами) відносять: ртутно-кварцеві, люмінесцентні еритемні та дугові бактерицидні лампи.

Слайд 19

Крім видимих променів, сонце випускає також і промені, не видимі для ока. Щоб у цьому переконатися, треба поряд з червоною смужкою спектра на продовженні його видимій частині помістити чутливий термометр, який виявить наявність теплових невидимих променів, так званих інфрачервоних; поруч з фіолетовими променями у спектрі на продовженні його видимій частині є ультрафіолетові промені, майже не діють на термометр, але мають переважно хімічним дією 1 (від них, наприклад, чорніє фотографічна пластинка). Без сонця життя на землі була б неможлива. Під впливом сонячних променів збільшується вміст у крові гемоглобіну і червоних кров'яних тілець, підвищується обмін речовин, світло діє на психіку, вселяє бадьорість. Шкіра під впливом світла спочатку червоніє (гіперемія), а при 1 Власне кажучи, всі промені спектру виявляють як хімічна, так і теплове дію, та інфрачервоні промені і прилегла частина видимого спектру (червоні, помаранчеві та жовті) роблять переважно тепловий дію, і ці промені використовуються там, де потрібна вплив теплом. Промені ж ультрафіолетові та прилегла частина видимого спектру (фіолетові, сині, зелені) мають переважно хімічним дією і, крім того, дратують клітини організму. тривалому освітленні в ній відкладається в більшому проти норми кількості барвник - пігмент (див. ч. I, § 199), утворюючи засмагу.

Слайд 20

світлових процедур відзначимо насамперед световоздушние ванни і сонячні ванни. Световоздушние ванни, як найбільш ніжну процедуру, призначають хворим, не звикли до сонця, а також для підготовки до сонячних ванн. Їх приймають влітку в злегка притінках в санаторіях, а також на пляжі перед заходом сонця, причому хворі або лежать на кріслах або на землі, або роблять гімнастичні вправи. Тривалість таких ванн - до 1 години.

Слайд 21

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина