"Ґотфрід Лейбніц у сфері математики і філософії"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Біографія Означення “Унікальний геній” застосовано до Лейбніца без перебільшення. Як дипломат, історик, філософ і математик він залишив в кожній з цих галузей свій неповторний слід. Народився в Німеччині, в сім’ї професора філософії Лейпцигського університету. З раннього віку Лейбніц дихав атмосферою науки та політики.
У 20 років Лейбніц був уже доктором права, при цьому не прийняв пропозиції керувати кафедрою, тому що не цікавився педагогічною діяльністю. Проте він із задоволенням присвячував себе політиці під час своїх числених поїздок у столиці різних європейських держав, де знайомився з видатними політичними та науковими діячами. Наприклад, Лейбніц неодноразово зустрічався з Петром І і консультувався з ним з питань розповсюдження просвіти в Росії та плану створення Академії наук у Петербурзі, причому Петро І присвоїв йому звання радника юстиції російської служби.
Цікаві факти 1708 р. - спалахнула давно тліюча безглузда пріоритетна суперечка з Ньютоном. 1716 р. - смерть Лейбніца. За його труною йшов лише його особистий секретар. Лейбніц став першим цивільним лицем Німеччини, якому було споруджено пам'ятник. На честь Лейбніца отримали назву: кратер і найвищий гірський ланцюг на Місяці, університет в Ганновері.
Лейбніц, незалежно від Ньютона, створив математичний аналіз - диференціальне та інтегральне числення. Вводить показникову функцію в загальному вигляді. Лейбніц створив комбінаторику як науку. Він обгрунтував необхідність регулярно міряти у хворих температуру тіла. Задовго до Зигмунда Фрейда навів докази існування підсвідомості людини.
* У 1686 році Лейбніц дає підрозділ дійсних чисел на алгебраїчні і трансцендентні. * В1693 році Лейбніц розглядає питання про можливості розв'язання лінійних систем; його результат фактично вводить поняття визначника. Але це відкриття не викликало тоді інтересу, і лінійна алгебра виникла тільки через півстоліття. * У 1695 - Лейбніц вводить показову функцію в самому загальному вигляді: uv. * У 1702 - спільно з Іоганном Бернуллі відкрив прийом розкладання раціональних дробів на суму найпростіших. * Лейбніц також описав двійкову систему числення з цифрами 0 і 1, на якій заснована сучасна комп'ютерна техніка. * У фізиці Лейбніц ввів поняття «живої сили» (кінетичної енергії)
Винаходи У 1673 році, після знайомства з Християном Гюйгенсом, Лейбніц створив механічний калькулятор (арифмометр), що виконує додавання, віднімання, множення і ділення чисел. Машина була продемонстрована у Французькій академії наук і Лондонському Королівському суспільстві.
Лейбніц підказав Дені Папену конструкцію парової машини (циліндр і поршень). Серед інших його винаходів можна відзначити: пристрій використання енергії вітру при відведенні води з шахт, креслення підводного човна.
Свої колосальні знання з математики Лейбніц здобував самостійно. Він відрізнявся винятковою здібністю швидко “входити” у задачу і розв’язувати її найбільш загальним способом. Він міг працювати де завгодно, у будь-який час і за будь-яких умов. Він писав і міркував безустанно. Здається неймовірним, що одна людська голова могла породити стільки думок, що містяться на паперах.
Лейбніц першим порушив вікову традицію писати наукові праці лише латинською мовою. За пропозицією Лейбніца в 1700р. була заснована Берлінська академія наук, де він став першим президентом. Лейбніц створив власну наукову школу, в яку входили брати Бернуллі, Лопіталь та інші математики.
5 марок 1966 р. - німецька пам'ятна монета, присвячена 250-річчю смерті Готфріда Вільгельма Лейбніца.
Схожі презентації
Категорії