X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВИКОРИСТАННЯ СПИРТІВ

Завантажити презентацію

ВИКОРИСТАННЯ СПИРТІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВИКОРИСТАННЯ СПИРТІВ

Слайд 2

Спирти Спирти  - клас органічних сполук, похідні вуглеводнів, у молекулах яких один або кілька атомів водню заміщені гідроксильними групами. Спирти - похідні вуглеводнів, у молекулах яких один або кілька атомів водню заміщені гідроксильними групами (OH). Гідроксильну групу зв'язану з sp3-гібридизованим атомом вуглецю (карбону) називають спиртовою.

Слайд 3

Поширення в природі Спирти є досить поширеними сполуками у природі і виконують в живих організмах різноманітні функції. Ще більш поширеними сполуками є похідні спиртів, серед яких перш за все слід відзначити складні ефіри. Нижчі спирти та їх ефіри часто обумовлюють запах рослин і входять до складу так званих ефірних масел. Вищі спирти та їх ефіри входять до складу жирів, бджолиного воску, тощо.

Слайд 4

Серед всіх спиртів найбільше значення мають етанол та метанол

Слайд 5

Етанол

Слайд 6

Алкогольні напої Вони містять етиловий спирт. До них відносяться спирт, горілка, лікеро-горілчані вироби, ром, скроні, коньяки, виноградні і плодово-ягідні вина.

Слайд 7

Спирт для харчової промисловості Технологія: 1) одержання солоду; 2) приготовлений і зброджування солодкого затору; 3) перегонка зрілої бражки; 4) ректифікація зрілого спирту.

Слайд 8

Виробництво таких речовин: вибухових речовин парфумів нітроцелюлози та напівфабрикатів-спиртованих соків морсів настоїв пектину оцту спиртового лікарських засобів виноградних, плодових та інших виноматеріалів барвників синтетичного каучука есенцій фотоплівок пороху пластмаси

Слайд 9

Паливо Для ракетних двигунів, двигунів внутрішнього згоряння в чистому вигляді. Застосовується для вироблення високоякісного палива та компоненту бензинів - етил-трет-бутилового ефіру, більш незалежного від викопної органіки.

Слайд 10

Хімічна промисловість Служить сировиною для одержання багатьох хімічних речовин, таких, як ацетальдегід, діетиловий ефір, тетраетилсвинець, оцтова кислота, хлороформ, етилацетат, етилен та ін. Широко застосовується як розчинник. Є компонентом антифризу і склоомивачів. У побутовій хімії етанол застосовується в чистячих і миючих засобах. Є розчинником для репелентів.

Слайд 11

Медицина як антисептик як знезаражувач обробка операційного поля або в деяких методиках обробки рук хірурга; розчинник для лікарських засобів, для приготування настоянок, екстрактів з рослинної сировини та ін консервант настоянок і екстрактів піногасник при подачі кисню, штучної вентиляції легень в зігріваючому компресі для фізичної охолодження при лихоманці (для розтирання) антидот при отруєнні етиленгліколем і метиловим спиртом; можливе застосування як компонента парентерального харчування (у вигляді 5% розчину) в ослаблених хворих з урахуванням високої енергетичної цінності речовини компонент загальної анестезії в ситуації дефіциту медикаментозних засобів

Слайд 12

Парфумерія та косметика Є універсальним розчинником різних речовин і основним компонентом духів, одеколонів, аерозолів і т. п.

Слайд 13

Метанол

Слайд 14

Органічна хімія Як розчинник

Слайд 15

Газова промисловість Для боротьби з утворенням гідратів (з-за низької температури замерзання і хорошою розчинності).

Слайд 16

Органічний синтез Для випуску формальдегіду і формаліну, оцтової кислоти, ряду ефірів (наприклад, МТБЕ і ДМЕ), ізопрену та ін. Найбільша його кількість іде на виробництво формальдегіду, який використовується для виробництва фенолформальдегідних смол.

Слайд 17

Лакофарбова промисловість Значні кількості CH3OH використовують у лакофарбовій промисловості для виготовлення розчинників при виробництві лаків.

Слайд 18

Паливо Метанол використовується для заправки гончих мотоциклів та автомобілів. Метил-трет-бутиловий ефір (C5H12O) застосовується як добавка до моторних палив, що підвищує октанове число бензинів (антідетонатор).

Слайд 19

Парфумерія В якості денатуруючих добавкок до етанолу при виробництві парфумів

Слайд 20

Гліцерин використовується як консервант для рослинної сировини як косметичні препарати як зубну пасту як парфумерні та медичні мазі як гель для взуття у виробництві паперу, пластмаси, ліків, вибухівки у харчовій промисловості (хлібобулочні вироби, шоколад, морозиво і т.д. і т.п.)

Слайд 21

Підготували: Ванік Василь Панасюк Андрій Михалевич Максим Мартинюк Світлана

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія