X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Валентність хімічних елементів

Завантажити презентацію

Валентність хімічних елементів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Валентність хімічних елементів

Слайд 2

Повторення вивченого: 1) Що таке хімічна формула? 2) Що таке молекула? 3) Яку інформацію можна одержати про молекулу з хімічної формули? 4) Як скласти формулу хімічної сполуки? 5) Чому атоми хімічних елементів утворюють молекули в суворо визначеному співвідношенні?

Слайд 3

Атоми мають властивість, що визначає здатність атома певного хімічного елемента приєднувати певне число атомів інших елементів Ми будемо називати цю здатність валентністю. За одиницю валентності приймають валентність атома Гідрогену. Вона дорівнює 1.

Слайд 4

За правилом: сума одиниць валентностей атомів одного елемента дорівнює сумі одиниць валентностей іншого елемента. H2S - у Сульфуру в цій сполуці валентність ІІ; PH3 - у Фосфору валентність ІІІ; CH4 - у Карбону валентність IV.

Слайд 5

Для визначення валентності елементів скористаймося такими рекомендаціями: 1)для атомів елементів І, ІІ, ІІІ груп головної підгрупи валентність завжди дорівнює номеру групи; 2)для атомів елементів IV, V, VI, VII груп головної підгрупи найбільша валентність у сполуках з Оксигеном дорівнює номеру групи; 3)для атомів елементів IV, V, VI, VII груп головної підгрупи валентність у сполуках з Гідрогеном дорівнює 8 мінус номер групи; 4)для атомів елементів зі змінною валентністю валентність указується в дужках поряд з назвою або хімічним символом елемента; 5)валентність можна розрахувати за валентністю атома з відомою валентністю в бінарних сполуках.

Слайд 6

Повторення вивченого: 1)Розрахуйте валентність атомів у сполуках за валентністю атома Гідрогену. 2)Розрахуйте валентність атомів у сполуках з Оксигеном.

Слайд 7

Виберіть з переліку сполуки Оксигену з атомами хімічних елементів з валентністю: пара 1 — II; пара 2 — III; пара 3 — IV; пара 4 — V; пара 5 — I; пара 6 — VI; пара 7 — VII. Список сполук у всіх однаковий: Cr 2O3, K2O, FeО, Fe2O3, As2O5, Cl2O7, CrO3, Li2O, HgО, SiO2, P2O5, SO3, PbO2, Mn2O7.

Слайд 8

Правильні відповіді І ІІ ІІІ ІV V VI VII Li2O FeО Cr 2O3 SiO2 As2O5 SO3 Cl2O7 K2O HgО Fe2O3 PbO2 P2O5 CrO3 Mn2O7

Слайд 9

Домашнє завдання Прочитати параграф, відповісти на запитання. Визначити валентність атомів у сполуках: SnO2, BeО, AsH3, MnO2 , H2Se, Cu2O.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Хімія