X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Періодична система хімічних елементів

Завантажити презентацію

Періодична система хімічних елементів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Сьогодні ми на уроці продовжимо знайомство з ... А ось з чим - відповідь у загадці: У тридесятім царстві, В усім відомім государстві Були собі сім братів І вісім сестер. Кожна мала по дві дочки, А брати - по два синочки. Якщо хімію ти знаєш, Умить загадку відгадаєш.

Слайд 3

(Господарство -Періодична система хімічних елементів, брати -періоди, сестри -групи, дочки -підгрупи, синочки -ряди)

Слайд 4

Слайд 5

Періодична система Періодична система-класифікація хімічних елементів, розроблена на основі періодичного закону.

Слайд 6

Період — сукупність елементів, що починається лужним металом та закінчується благородним газом (особливий випадок — перший період, що складається з двох газоподібних елементів — Н та Не). У 2 і 3 періодах — по 8 елементів, у 4 і 5 — по 18, у 6- 32.

Слайд 7

Групи Вертикальні стовпці — групи елементів з подібними хімічними властивостями. Розрізняють головні і побічні підгрупи.

Слайд 8

Розрізняють родини Лужні метали Галогени Благородні гази

Слайд 9

Чотирнадцять близнюків Актиноїди Лантаноїди

Слайд 10

Хімічний елемент – це сукупність атомів з однаковим зарядом ядра.

Слайд 11

Слайд 12

Першою експериментально обгрунтованої моделлю будови атома була планетарна модель Ернеста Резерфорда, створити яку йому допоміг спеціально проведений досвід. Потік α - частинок, випромінюваних радіоактивним джерелом через вузьку щілину спрямовується на тонку золоту фольгу. Реєстрація α - частинок проводилася за допомогою флюоресцентного екрана. У відсутності фольги α - частки рухалися вузьким пучком, викликаючи на екрані яскравий спалах.

Слайд 13

Коли на їх шляху поміщали фольгу, то відбувалося в основному їх слабке розсіювання. Проте, було виявлено, що окремі α - частинки можуть відскакувати від фольги, викликаючи світіння додаткових екранів, поміщених в різних ділянках простору до основного екрану.

Слайд 14

Слайд 15

МОЛЕКУЛА АТОМ ЯДРО (+) Електрони (-) Протони Нейтрони (+) (0, немає заряду)

Слайд 16

Склад ядра Ядро : протони, нейтрони.

Слайд 17

Стан електронів у атомі Навколо ярда рухаються електрони (e-), що утворюють електронну оболонку, розміри якої визначають розміри самого атома. Заряд e-за величиною дорівнює заряду +p, але протилежний за знаком.

Слайд 18

Відзначимо собі, що порядковий номер елемента, це не просто номер один за одним, а він має фізичний сенс. H №1 1е 1р P №15 15е 15р W №74 74е 74р F №27 27е 27р АТОМ НЕ МАЄ ЗАРЯДУ –ВІН ЭЛЕКТРОНЕЙТРАЛЬНИЙ.

Слайд 19

Загальна назва протонів (p) і нейтронів (n0) - нуклони. Нуклони мають такі характеристики: маса заряд P 1 +1 N 1 0 Mасса атома складається із суми мас протонів і нейтронів. Ar = m p+ + m n

Слайд 20

Ar –масове число Z –число протонів = порядковому номеру елемента N n º=Ar-p+ Знаючи порядковий номер елемента можна довідатися кількість протонів, електронів, нейтронів. P -фосфор, Z=15, e- = p+ =15, Ar =31, 31-15=16, nº =15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія