X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва

Завантажити презентацію

Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва. Періодичному закону майбутнє не загрожує руйнуванням, а тільки надбудову і розвиток обіцяє. Д. І. Менделєєв

Слайд 2

Епіграф уроку: “Розмова й слова потрібні, але вони лише початок, уся суть життя у справах…” Д. І. Менделєєв

Слайд 3

Мета: -удосконалити знання про структуру періодичної системи, малі та великі періоди, групи та підгрупи; Звернути увагу на головні закономірності періодичної системи; формувати уявлення про періодичну зміну властивостей хімічних елементів , виходячи з їх положення в періодичній системі;

Слайд 4

Хімічний диктант 1.До групи лужних металів належать такі елементи: Літій,Рубідій, Цезій, Кальцій, Францій. 2. Натрій і Калій мають металічний блиск. 3.Натрій і Калій активно реагують з водою за звичайних умов.

Слайд 5

Хімічний диктант 4. У сполуках Натрій і Калій завжди двовалентні. 5.Натрій гідроксид і калій гідроксид нерозчинні у воді. 6. Метали Натрій і Калій м’які, легко ріжуться ножем. 7. Натрій і Калій тугоплавкі.

Слайд 6

Хімічний диктант 8. Лужні метали погано проводять електричний стум і тепло. 9.Усі лужні метали мають однакову густину, а також однакові значення температур плавлення та кипіння. 10.Розчини гідроксидів калію і натрію змінюють забарвлення індикаторів. 11.Оксиди лужних металічних елементів мають основний характер.

Слайд 7

Хімічний диктант 12.Для лужних металів характерна молекулярна будова. 13. Галогенами є Хлор, Оксиген, Флуор, Сульфур, Бром. 14.У сполуках з Гідрогеном галогени мають валентність один. 15.Галогени є неактивними металами.

Слайд 8

Це цікаво: Періодична система система – великий будинок хімічних елементів, який був побудований в 1869 році Д. І. Менделєєвим.

Слайд 9

Чим нас дивує таблиця Менделєєва? Перш за все тим, що її періоди, її поверхи, сплановані дуже нерівномірно. Це цікаво:

Слайд 10

Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва:

Слайд 11

Причуда архитектора? На першому поверсі, першому періоді таблиці, всього дві квартири. На другому і третьому – по вісім. Четвертий и пятий побудовані по готельному типу: вісімнадцять кімнат на кожному. На шостому і сьомому кімнаток ще більше – по 32. Чи зустрічали ви коли-небудь подібну будівлю ?

Слайд 12

Загадкові сусіди Лужноземельні метали Перехідні метали Лужні метали

Слайд 13

Метали і неметали Галогени Благородні гази

Слайд 14

Чотирнадцать близнюків Актиноїди Лантаноїди

Слайд 15

ГРА «Хто кмітливіший?» Складіть назви елементів із літер: «с», «р», «д», «н», «в», «з», «т», «л», «к», «х», «ь». Голосні букви можна додавати будь-які.

Слайд 16

2. Конкурс «Хто швидше?» Хто назве більше елементів, назви яких починаються на букву «А»?

Слайд 17

Зі слова о больше?» «ПРОТАКТИНіЙ» складіть якомога більше назв хімічних елементів.

Слайд 18

Дайте відповідь на запитання: 1) Які хімічні елементи названі на честь вчених? 2) Які елементи названі на честь планет ?

Слайд 19

Дайте відповіді на запитання: Які елементи названі в честь країн та континентів? Які елементи названо в честь міст?

Слайд 20

Домашнє завдання Опрацювати параграф №21. Вправа 12. C.113-114- робочий зошит. Творче завдання. Підготувати повідомлення про відкриття радіоактивності. Повідомлення про відкриття надважких елементів та їх властивості.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія