Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва. Періодичному закону майбутнє не загрожує руйнуванням, а тільки надбудову і розвиток обіцяє. Д. І. Менделєєв
Епіграф уроку: “Розмова й слова потрібні, але вони лише початок, уся суть життя у справах…” Д. І. Менделєєв
Мета: -удосконалити знання про структуру періодичної системи, малі та великі періоди, групи та підгрупи; Звернути увагу на головні закономірності періодичної системи; формувати уявлення про періодичну зміну властивостей хімічних елементів , виходячи з їх положення в періодичній системі;
Хімічний диктант 1.До групи лужних металів належать такі елементи: Літій,Рубідій, Цезій, Кальцій, Францій. 2. Натрій і Калій мають металічний блиск. 3.Натрій і Калій активно реагують з водою за звичайних умов.
Хімічний диктант 4. У сполуках Натрій і Калій завжди двовалентні. 5.Натрій гідроксид і калій гідроксид нерозчинні у воді. 6. Метали Натрій і Калій м’які, легко ріжуться ножем. 7. Натрій і Калій тугоплавкі.
Хімічний диктант 8. Лужні метали погано проводять електричний стум і тепло. 9.Усі лужні метали мають однакову густину, а також однакові значення температур плавлення та кипіння. 10.Розчини гідроксидів калію і натрію змінюють забарвлення індикаторів. 11.Оксиди лужних металічних елементів мають основний характер.
Хімічний диктант 12.Для лужних металів характерна молекулярна будова. 13. Галогенами є Хлор, Оксиген, Флуор, Сульфур, Бром. 14.У сполуках з Гідрогеном галогени мають валентність один. 15.Галогени є неактивними металами.
Це цікаво: Періодична система система – великий будинок хімічних елементів, який був побудований в 1869 році Д. І. Менделєєвим.
Чим нас дивує таблиця Менделєєва? Перш за все тим, що її періоди, її поверхи, сплановані дуже нерівномірно. Це цікаво:
Причуда архитектора? На першому поверсі, першому періоді таблиці, всього дві квартири. На другому і третьому – по вісім. Четвертий и пятий побудовані по готельному типу: вісімнадцять кімнат на кожному. На шостому і сьомому кімнаток ще більше – по 32. Чи зустрічали ви коли-небудь подібну будівлю ?
ГРА «Хто кмітливіший?» Складіть назви елементів із літер: «с», «р», «д», «н», «в», «з», «т», «л», «к», «х», «ь». Голосні букви можна додавати будь-які.
Дайте відповідь на запитання: 1) Які хімічні елементи названі на честь вчених? 2) Які елементи названі на честь планет ?
Дайте відповіді на запитання: Які елементи названі в честь країн та континентів? Які елементи названо в честь міст?
Домашнє завдання Опрацювати параграф №21. Вправа 12. C.113-114- робочий зошит. Творче завдання. Підготувати повідомлення про відкриття радіоактивності. Повідомлення про відкриття надважких елементів та їх властивості.
Схожі презентації
Категорії