Як забезпечується макроекономічна рівновага: три погляди на проблему
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Проблема макроекономічної рівноваги — одна з основних в економічній теорії і привертає до себе велику увагу економістів протягом XIX—XX ст.
Рівновага це збалансованість і пропорційність економічних процесів у масштабі всього народного господарства: сукупного попиту і сукупної пропозиції, виробництва і споживання.
Суть макроекономічної рівноваги Рівновага виступає як особливий, “ідеальний” випадок нормального стану, для якого характерними є: своя логіка взаємозв`язків і взаємозалежностей кількісних економічних параметрів (характеристик) свій специфічний спосіб відновлення стійкого рівноважного стану між наявними в суспільстві засобами і потребами.
Загальна макроекономічна рівновага - це збалансований розвиток усіх сфер економічної системи, одночасна відповідність на ринку в цілому.
Моделі макроекономічної рівноваги. класична, (Ф. Кене, Ж.Б. Сей, К. Маркс, Л Вальрас, В. Парето) кейнсіанську (Дж. М. Кейнс) Монетаристську (М. Фрідмен)
Класична модель ґрунтується на таких гіпотезах: 1) рівновага встановлюється в результаті взаємодії ринків ресурсів, товарів, грошей та інвестицій; 2) вихідним у встановленні рівноваги є ринок ресурсів; 3) на ринках ресурсів і товарів існує рівень цін, який врівноважує попит і пропозицію
Кейнсіанська модель загальної рівноваги основана на пріоритеті сукупного попиту, регулюючої ролі обсягу продажу, можливості забезпечити рівновагу за наявності безробіття й інфляції, спаду виробництва.
Монетариська модель Монетаристи пiддають критицi кейнсiанськi рецепти досягнення економiчної рiвноваги, насамперед за нагнiтання iнфляцiї i використання дефiцитного бюджету. На замiну кейнсiанськiй антициклiчнiй моделi монетаристи запропонували модель антиiнфляцiйну.
Практичне застосування ідей монетаризму Iдеї монетаризму були застосованi на практицi у 80-х роках в США, Великобританiї та iнших країнах, що принесло свої результати в стабiлiзацiї економiки; вони вiдомi пiд назвою «рейганомiки» i «тетчеризму»
Рівновага національного ринку визначається рівноважними: - ставкою номінального процента; - досягом випуску ВНП; - рівноважною зайнятістю; - рівноважною ставкою реальної зарплати.
Необхідність державногорегулювання економіки Така необхідність зумовлена її економічними функціями. Що це за функції? В принципі їх безліч.
Функції держави 1.Забезпечення правової бази 2.Захист конкуренції. 3.Перерозподіл доходу й багатства. 4.Стабілізація економіки, тобто контроль за рівнем зайнятості і інфляції. 9.Стабілізація економіки, яка забезпечує повну зайнятість і стабільний рівень цін.
Основні поняття Негативна екстерналія. Позитивна екстерналія Внутрішні ефекти (інтерналії) Довгострокова крива сукупної пропозиції Довгостроковий період Ефект багатства Ефект відсоткової ставки Ефект чистого експорту – Кейнсіанська модель сукупної пропозиції Класична модель сукупної пропозиції Короткостроковий період Короткострокова крива сукупної пропозиції
Схожі презентації
Категорії