СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ ПРИАЗОВСЬКОГО РАЙОНУ УКРАЇНИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. НАЯВНІ РЕСУРСИ ТА ПОТЕНЦІАЛ РАЙОНУ - площа – 2,0 тис. км2; - населення –30,68тис. чол.; бюджет – 9 736 тис. грн.; пріоритетні галузі: - переробна продукція; - сільське господарство; населені пункти – 52; Кількість селищних рад – 2 Кількість сільських рад - 23
2. БАЧЕННЯ, МІСІЯ, ПРІОРИТЕТИ РАЙОНУ Бачення: “Приазовський район – це інвестиційно-приваблива територія з високорозвиненим сільськогосподарським виробництвом та належними умовами для життя та культурного розвитку населення” Місія: “Прозора політика влади на всіх рівнях, високорозвинене сільськогосподарське виробництво з екологічно чистими технологіями, наявність рекреаційних ресурсів, розвинута соціальна сфера, широкий якісний ринок послуг, створення сприятливих екологічних умов для життя населення, якісний рівень освіти і культури населення” Пріоритетні напрямки: Зелений туризм. Розвиток рекреаційного потенціалу району Переробка сільськогосподарської продукції. Використання природньо-відновлювальних джерел (соломи) для виробництва теплової енергії. Реформування житлово-комунального господарства. Розвиток аграрного сектору. Розвиток інфраструктури району (дороги, комунікації, газифікація). Збереження та відновлення пам’ятників культури та спадщини. Розвиток сільської місцевості. Розвиток сфери освіти та впровадження вищих навчальних закладів.
ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ: слабо розвинена інфраструктура прибережної зони; переробка сільськогосподарської продукції; відсутність водовідведення на території району; низький рівень оплати праці населення; реформування житлово-комунального господарства.
5. ЗНАКОВІ ОБ’ЄКТИ Пріоритетні напрямки розвитку, як розбудова іміджевих об'єктів району: Об’єкти рекреаційного призначення; Аграрний сектор; Історичні місця; Народні промисли; Відновлення традицій; Розвиток спорту.
ІДЕЇ, ЗАХОДИ, ПРОЕКТИ ДО ОПЕРАЦІЙНОГО ПЛАНУ ДІЙ Рекреаційний потенціал. Розвиток рекреаційного потенціалу району створює умови для притоку інвестицій в економіку району та розвиток інфраструктури прибережної зони та району вцілому.
Використання природно-відновлювальних джерел (соломи) для виробництва теплової енергії, шляхом всановлення на території району соломоспалюючих теплогенераторів. Безвідходне використання продукції рослинництва з метою зменшення витрат на придбання паливних матеріалів .
Розвиток аграрного сектору. Оскільки АПК є однією з найважливіших складових економічної системи, сталість його розвитку багато в чому визначає характер функціонування економіки держави в цілому. Отже, актуальність і доцільність дослідження проблем сталого розвитку аграрного сектора обумовлені значимістю зрівноваженого функціонування економічної, екологічної та соціальної системи .
Розвиток інфраструктури району (дороги, комунікації, газифікація). - транспортно-експлуатаційний стан доріг, мостів та дорожньої інфраструктури не забезпечує швидкого, комфортного, економічного та безпечного перевезення пасажирів і вантажів, а отже, прискореного соціально-економічного, екологічно збалансованого розвитку держави, підвищення конкурентоспроможності автомобільних шляхів щодо забезпечення транзитних перевезень і розвитку туризму; будівництво водоводу з метою забезпечення прибережної зони питною водою; будівництво очисних споруд та каналізаційної мережі на території районного центру, з метою збереження екологічної привабливості регіону; - одним із найбільш ефективних шляхів виходу з енергетичної кризи може бути розвиток технології газифікації .
Систематизація інформації щодо майбутнього проекту за напрямками Інформація, необхідна для розробки ТЕО: Фінансова: кредитування, оподаткування, страхування Економічна: аналіз економічного стану та розвитку галузі Ринкова: ринку, продаж, цін, темпів розвитку, можливої конкуренції Виробнича: технології, матеріали, сировина, кваліфікований персонал Галузева: соціальні, економічні та політичні умови розвитку
Подальші дії в 2008 році розробка комплексного плану дій по реалізації проекту; визначення конкретних строків поетапного виконання проекту та створення програм для його подальшого фінансування; цільове розподілення бюджетних коштів, спрямування установленого фінансування за пріоритетними напрямками; розрахунок прогнозних показників економічного та соціального ефекту від надходження інвестиційних коштів до регіону.
Схожі презентації
Категорії