X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія розвитку статистики

Завантажити презентацію

Історія розвитку статистики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія розвитку статистики Статистика - найточніша із усіх неточних наук. Гюстав Флобер

Слайд 2

Слово «статистика» походить від латинського status — стан справ. У науку термін «статистика» увів німецький учений Готфрид Ахенваль в 1746 році, запропонувавши замінити назва курсу «Державоведення», що викладався в університетах Німеччини, на «Статистику», поклавши тим самим початок розвитку статистики як науки й навчальної дисципліни.

Слайд 3

Статистичний облік вівся набагато раніше: проводилися переписи населення в Прадавньому Китаї, здійснювалося порівняння військового потенціалу держав, вівся облік майно громадян у Прадавньому Римі й т.п.

Слайд 4

Унікальну історичну цінність мають матеріали перепису козацького стану, здійсненого за наказом гетьмана України Богдана Хмельницького у 1649 році. Переписи всього чоловічого населення, так звані ревізії, проводились на Україні з 1782 до 1857 р.

Слайд 5

З першої половини ХІХ ст. осередками статистичних досліджень були губернські комітети і бюро, результати досліджень публікувались у спеціальних виданнях, здебільшого у формі щорічних пам’яткових книг. У середині ХІХ ст. було створено кафедри статистики у Київському та Харківському університетах

Слайд 6

Значних результатів у статистиці досягли видатні українські математики В.Я.Буняковський та М.П.Кравчук.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне