Інфраструктура аграрного ринку
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Кому слід обирати дану дисципліну? ТИМ, ХТО ОБИРАЄ ПРОФЕСІЮ ЕКОНОМІСТА В АГРОПРОМИСЛОВИХ ФОРМУВАННЯХ; ТИХ, ХТО БАЖАЄ В МАЙБУТНЬОМУ ЗДІЙСНЮВАТИ ТОРГІВЕЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ АГРАРНИМИ ТОВАРАМИ; ТИМ, ХТО БАЖАЄ БУТИ КОМПЕТЕНТНИМ В УЧАСТІ В БІРЖОВИХ ТОРГАХ, ОРГАНІЗАЦІЇ ВИСТАВКОВОЇ І ЯРМАРКОВОХ ДІЯЛЬНОСТІ. На які питання Ви отримаєте відповіді при вивченні даної дисципліни? Які особливості функціонування аграрного ринку? Яка роль інфраструктури аграрного ринку? В чому полягає суть і цілі державного регулювання інфраструктури аграрного ринку? Які тенденції розвитку аграрного ринку та його інфраструктури в Україні та в світі?
Мета дисципліни – освоєння студентами принципів організації і механізму функціонування складових елементів інфраструктури аграрного ринку (біржі, агроторгові доми, оптова і роздрібна торгівля, інформаційне забезпечення учасників аграрного ринку, виставкова і ярмаркова діяльність тощо), їх взаємозв’язки, державне регулювання, вплив на розвиток сільського господарства і аграрного ринку.
Зміст дисципліни Тема 1. Аграрний ринок та його функціонування Тема 2. Сутність, складові і значення інфраструктури аграрного ринку Тема 3. Ефективність інфраструктури аграрного ринку Тема 4. Державна політика розвитку інфраструктури аграрного ринку Тема 5. Аграрні товарні біржі Тема 6. Оптова і роздрібна торгівля в системі інфраструктури аграрного ринку Тема 7. Агроторгові доми і сільськогосподарські маркетингові (збутові) кооперативи Тема 8. Аукціони, ярмарки і виставки як елементи інфраструктури аграрного ринку Тема 9. Інфраструктура транспортування і зберігання сільськогосподарської продукції Тема 10. Інформаційне забезпечення і консультаційна діяльність в інфраструктурі аграрного ринку Дисципліна пов’язана з такими дисциплінами підготовки бакалаврів: “Економіка та організація АПК”, “Маркетинг”, “Аграрна політика”.
ПРАКТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ Набуті під час вивчення дисципліни знання і уміння є необхідними для здійснення торгівельної діяльності на внутрішньому та міжнародному ринках аграрних товарів, участі у біржових торгах, організації виставкової і ярмаркової діяльності, управління торговими домами і сільськогосподарськими збутовими кооперативами, здійснення транспортно-експедиційної діяльності, а також при роботі в органах державної влади, які виконують регуляторні функції.
Після опанування даної дисципліни студент повинен знати суть аграрного ринку і його функціонування, поняття і види інфраструктури ринку, значення інфраструктури аграрного ринку, суть і цілі державного регулювання інфраструктури ринку, функціонування біржової торгівлі аграрною продукцією, особливості і порядок створення агроторгових домів, види і функції оптової і роздрібної торгівлі аграрною продукцією, правила торгівлі на міських продовольчих ринках, відмінності між виставками і ярмарками, порядок організації і проведення аукціону, функціонування інфраструктури транспортування і зберігання сільськогосподарської продукції, форми інформаційно-консультативного забезпечення учасників аграрного ринку в Україні та інших країнах, тенденції розвитку аграрного ринку та його інфраструктури.
Після опанування даного курсу студент повинен уміти оцінювати рівень ефективності інфраструктури аграрного ринку, проводити аналіз зміни цін на ринках, здійснювати торгівлю на біржі (на умовах спот, форвард і ф’ючерс), хеджувати цінові ризики через торгівлю ф’ючерсами, формувати цілі участі підприємства у виставці і ярмарку та оцінювати ефективність цих заходів, розрізняти види консультування і інформаційно-консультативної діяльності на аграрному ринку, оцінювати ефективність державного регулювання розвитку аграрного ринку.
Схожі презентації
Категорії