X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Гроші та їхні функції"

Завантажити презентацію

"Гроші та їхні функції"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гроші та їхні функції

Слайд 2

Гро ші — особливий товар, що є загальною еквівалентною формою вартості інших товарів. Гроші виконують функції мірила вартості та засобу обігу. Вони є засобами нагромадження та платежу. Деякі національні гроші виконують функції світових. Що таке “гроші”?

Слайд 3

Гроші як… Гроші як гроші – це гроші, які дають можливість суб’єктам придбати товари та послуги, які забезпечують реалізацію товарів та послуг. Гроші як капітал – ті гроші, які дають можливість суб’єктам отримати додатковий дохід. Формою цінності грошей є їх купівельна спроможність – кількість товарів чи послуг, що можна придбати за одну грошову одиницю. Маса товарів, які можна купити за одиницю грошей, визначається рівнем їх цін: чим ціни вищі, тим менше товарів можна купити на грошову одиницю, і навпаки.

Слайд 4

Раковини каури використовували, як гроші. Наприклад, в області озера Чад раб оцінювався в 20-30 раковин каури. Стародавня історія грошей

Слайд 5

Види грошей : Банкнота – кредитні гроші, що випускаються центральним банком країни. Банківський рахунок — бухгалтерський документ, що ведеться в банку, в якому враховується рух коштів клієнта банку. Електронні гроші – гроші на банківських рахунках, використання яких  є можливим із допомогою електронної техніки. Вексель – письмове безумовне, нічим не обумовлене зобов’язання боржника сплатити певну суму в заздалегідь обговорений термін і у встановленому місці. Чек – вид кредитних грошей, що виступає як грошовий документ встановленої форми, який містить безумовний наказ власника рахунку в кредитній установі виплатити держателю чека зазначену суму.

Слайд 6

Види грошей : Дебетна картка – різновид платіжної картки, за допомогою якої можна сплатити за товари та послуги або отримати готівку в межах залишку на картковому рахунку. Кредитна картка (credit card; кредитная карточка) – спеціальний платіжний засіб у вигляді емітованої в установленому законодавством порядку пластикової чи іншого виду картки, емітований банківською чи іншою кредитно-фінансовою установою, який засвідчує, що у відповідній установі є рахунок власника цієї картки.

Слайд 7

Функції грошей

Слайд 8

Функції грошей: Міра вартості – це функція, в якій гроші забезпечують вираження і вимірювання вартості товарів, надаючи їй форму ціни. Засіб обігу– це функція, в якій гроші є посередником в обміні товарів і забезпечують їх обіг. Гроші повинні бути портативними, економічно подільними й однорідними у всій своїй масі, відносно міцними, дешевими у виготовленні і здатними до швидкого відтворення будь-якої необхідної для обігу їх кількості. Засіб платежу – це функція, в якій гроші обслуговують погашення різноманітних боргових зобов’язань між суб’єктами економічних відносин, що виникають у процесі розширеного відтворення. Гроші передаються від одного суб’єкта відносин до іншого, тобто здійснюють обіг. Світові гроші - це функція, в якій гроші обслуговують рух вартості в міжнародному економічному обороті і забезпечують реалізацію взаємовідносин між країнами.

Слайд 9

Банківська система Банківська система -- сукупність діючих у країні банків та інших кредитних установ і організацій. ЦЕНТРАЛЬНиЙ БАНК Комерційні банки Інші фінансово- кредитні заклади

Слайд 10

Ринкова економіка Ринкова економіка “розмовляє” мовою грошей. Будь-яку інформацію ринку ми сприймаємо тоді, коли вона подається у грошовій формі. Рівень доходів і їх витрачання, розміри угод і боргових зобов'язань, обсяги виробництва і соціальні витрати починають “промовляти” до нас лише за умови, що вони мають грошові вирази.

Слайд 11

Ринкова економіка

Слайд 12

Дякую за увагу! Презентацію підготував учень 11-А класу, Микола Максьома

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Економіка