"Глобалізація економіки"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Глобалізація економіки Роботу виконала Учениця ll-П курсу Скоробагатько Анастасія Рокитнянський районний ліцей Рокитнянської районної ради Київської області
Глобалізація – це сукупність економічних, соціальних, технологічних, політичних і культурних явищ та процесів, спричинених змінами у світовому виробництві, споживанні й торгівлі.
Глобалізація торкається майже всіх сфер людської діяльності. Глобалізаційні процеси охопили політичну й економічну сфери, а також і соціально-культурне життя людства.
Причини формування глобалізаційних процесів: • процес інтернаціоналізації; • науково-технічний прогрес; • загострення проблем, що є загальними для всіх людей і країн світу та важливими з погляду збереження та розвитку людської цивілізації.
Глобалізація на рівні окремої країни характеризується ступенем взаємозв’язку її економіки зі світовою економікою в цілому.
Існують декілька головних показників, що визначають ступінь інтегрованості економік різних держав у глобальну економіку: • співвідношення зовнішньоторговельного обігу і ВВП; • прямі іноземні інвестиції, які спрямовуються в економіку країни і з країни, та портфельні інвестиції; • потік платежів в країну та з країни, що пов’язані з переданням технології.
Глобалізація на світовому рівні визначається економічними взаємозв’язками між країнами, що відбиваються на зустрічних потоках товарів, послуг, капіталу й ноу-хау, що постійно зростають.
Глобалізація поширення нових інформаційних технологій та пов’заних з ними переваг; перехід на ресурсозаощаджувальні технології; посилення уваги до важливих проблем людства. посилення нерівномірності розвитку країн світу; нав’язування сильними країнами своєї волі, нераціональної структури господарства, політичної та економічної незалежності.
Схожі презентації
Категорії