X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проблема забруднення природного середовища та стійкості геосистем до антропогенних навантажень

Завантажити презентацію

Проблема забруднення природного середовища та стійкості геосистем до антропогенних навантажень

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація з технологій на тему: ”Проблема забруднення природного середовища та стійкості геосистем до антропогенних навантажень” Виконала: учениця 11-А класу ТБЛ Чернушкіна Діана

Слайд 2

Зміст Що таке забруднення? Класифікація забруднень Основні антропогенні джерела забруднень

Слайд 3

Забруднення — це зміна якості навколишнього середовища, що призводить до негативних наслідків.

Слайд 4

Розрізняють природні й антропогенні забруднення: Природне виникає в результаті природних причин — виверження вулканів, землетрусів, катастрофічних повеней, пожеж. Антропогенне забруднення — результат людської діяльності.

Слайд 5

За масштабами забруднення поділяють на такі види: глобальні (планетарні): озонові дірки, кислотні дощі, парниковий ефект, підвищення рівня радіації і забруднення Світового океану; регіональні: забруднення окремих частин країни, басейну окремої річки, моря; локальні: невеликих масштабів від локальних джерел забруднення (вихлоп на труба конкретного автомобіля, викид газоподібних чи твердих відходів окремого підприємства).

Слайд 6

Основні антропогенні джерела забруднень: Промисловість Енергетика Військова діяльність Транспорт Сільське господарство Комунальні стоки Джерела фізичного забруднення

Слайд 7

Промисловість До основних антропогенних факторів розвитку екологічної кризи в Україні належать передусім великі промислові комплекси — ненажерливі споживачі сировини, енергії, води, повітря, земельних просторів і водночас найпотужніші джерела практично всіх видів забруднень (механічних, хімічних, фізичних, біохімічних). Серед цих об'єктів найнебезпечнішими забруднювачами довкілля є металургійні, хімічні, нафтопереробні й машинобудівні заводи, кар'єри та збагачувальні фабрики, деякі військові підприємства.

Слайд 8

Енергетика Сильно забруднюють довкілля об'єкти енергетики, передусім ТЕЦ і ГРЕС. Поглинаючи величезну кількість нафтопродуктів, газу й вугілля, вони викидають в атмосферу мільйони кубометрів шкідливих газів, аерозолей і сажі, захаращують сотні гектарів землі шлаками й золою. ГЕС вважаються екологічно найбезпечнішими. Та за період свого існування водосховища перетворилися на накопичувачі відходів і забруднень із прилеглих регіонів. Екологічно небезпеку становлять і АЕС. Не тільки зберігається загроза нових аварій на АЕС, а й додається дуже складна проблема поховання ядерних відходів.

Слайд 9

Військова діяльність Багато з військових об'єктів становлять реальну й потенційну небезпеку для населення й довкілля, забруднюючи навколишнє природне середовище хімічними речовинами, зокрема сполуками важких металів, підвищуючи радіаційний фон, спричиняючи деградацію природних комплексів.

Слайд 10

Транспорт Транспортна мережа в Україні доволі густа, кількість та активність автотранспорту в містах великі, до того ж він завдає відчутної шкоди довкіллю. Основні причини цього — застарілі конструкції двигунів, використовуване паливо (бензин, а не газ чи інші, менш токсичні, речовини) та погана організація руху, особливо в містах, на перехрестях. Залізничний транспорт екологічно чистіший, особливо електричний. Та проблемою стало сильне забруднення залізниць нечистотами, що викидаються з вагонних туалетів. Забруднюється смуга завширшки в кілька метрів обабіч колій.

Слайд 11

Сільське господарство Для наших сільськогосподарських районів найхарактернішим є забруднення природних вод і ґрунтів пестицидами й мінеральними добривами. Щорічні надходження їх на поля України сягають за 90 тис. т і 4,5 млн т відповідно.

Слайд 12

Комунальні стоки Дедалі нагальнішою екологічною проблемою міст України, особливо великих і курортних, стає очищення різних комунальних відходів — побутових і промислових — та їх переробка. Щорічно у водойми України скидається близько 4 млрд м3 забруднених стоків.

Слайд 13

Джерела фізичного забруднення До небезпечних забруднювачів довкілля належать об'єкти, які генерують потужні фізичні поля, — електромагнітні, радіаційні, шумові, ультра- та інфаразвукові, теплові, вібраційні (великі радіостанції, теплоцентралі, РЛС, транс форматорні підстанції, ЛЕП, ретрансляційні станції, спеціальні фізичні лабораторії й установки, кібернетичні центри, АЕС та ін.).

Слайд 14

Висновок На сьогодні загальна потужність джерел антропогенного забруднення в багатьох випадках перевершує потужність природних. Природні джерела нітроген оксиду викидають ЗО млн т на рік, а антропогенні — 35—50 млн т; сульфур діоксиду — відповідно, 30 і понад 150 млн т. У результаті діяльності людини свинцю потрапляє в біосферу в 10 разів більше, ніж у процесі природних забруднень. Отже, бережімо природу, адже він неї залежить наше майбутнє!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія