X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
7 чудес світу

Завантажити презентацію

7 чудес світу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сім чудес світу

Слайд 2

Чому саме сім? Сімома чудесами світу вважають творіння, які своєю технічною або художньою досконалістю викликали захоплення людей минулого. У багатьох народів стародавнього світу сім вважалося особливим. Наприклад, у єгипетській і вавилонській філософії й астрономії воно розглядалося як сума двох “життєвих чисел”: три й чотири. Пояснювалося це так: троє людей – батько, мати й дитина – становлять основу життя, а чотири – це кількість сторін світу й напрямків вітру, звідки приходить дощ – живильна волога, що робить землю плодоносною. Також шанував число сім і грецький філософ, математик Піфагор, і давні євреї, і стародавні греки. Отже, число “сім” здавна займало особливе місце в людській уяві, історичній пам'яті та міфології. Мабуть, тому в перших загадках про великі чудеса йшлося саме про сім чудес світу.

Слайд 3

Єгипетські піраміди

Слайд 4

Серед семи чудес світу єгипетські піраміди найстародавніші. Вони мають правильну форму і тягнуться на десятки кілометрів: від сучасного міста Каїра до Фаюмського оазису. Усього пірамід близько вісімдесят. Спочатку їх було більше, але деякі з них були зруйновані часом, інші – стали жертвами піщаних заносів. Першим із єгипетських царів, що спорудив над своєю гробницею піраміду , був фараон Джосер. Піраміда Джосера – найдавніша піраміда: її вік, на думку археологів, сягає 4600 – 4800 років.

Слайд 5

Висячі сади Семіраміди

Слайд 6

Шумний Вавилон, розташований на голій піщаній рівнині, не радував дружину Навуходоносора, яка виросла в гористі і зеленій Мідії. Щоб утішити її, в 600 р. до н. е. Навуходоносор наказав спорудити “висячі сади”. В архітектурному плані “висячі сади” являли собою піраміду, що складалася із чотирьох ярусів-платформ; їх підтримували колони висотою до 25 м. Нижній ярус мав форму неправильного чотирикутника, найбільша сторона якого становила 42 м, найменша – 34 м.

Слайд 7

Храм Артеміди в Ефесі