5 найкрасивіших геологічних Чудес світу
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
На найхолоднішому континенті Антарктиді знаходиться Еребус, вулканічна гора вкрита сотнями крижаних веж. Ці вежі разташовані на висоті 20 метрів та постійно виспускають пару. Коли пара замерзає на холоді, їх внутрішні стіни ростуть та разширюються. Ці земні геологічні утворення подібні на вежі на планеті Марс, на супутниках Сатурну, Юпітера та Нептуна. Цей постійно діючий вулкан є ще одним дивом природи, де зустрічаються крига та полум`я. Останній раз Еребус вивергався в 1978 році.
Печера очеретяної флейти в автономному районі Гуансі у Китаї є відомою геологічною пам`яткою, котру також називають Палацом природного мистецтва. Природні вапнякові печери наповнені дивними та химерними утвореннями схожими на бурульки і кам`яними формуваннями з додатковимм эфектом колоьорового освітлення.
Цей геологічний об`єкт був названий так на честь очерету, який росте біля печери, його використовують для виготовлення музичних флейт. Довжина такої тростини сягає 240 см, зарості займають величезну територію, утворюючи неповторний пейзаж. Об`єкт є древнім, про це свідчать надписи,які збереглися на стінах печери з часів правління династії Танг, що датується 792 р. н. е.
Більше ніж, на 50 км провинції Бохоль на Філіпінах, простяглись Шоколадні горби, дивовижне геологічне утворення. Насправді, на цих горбах нема ніякого шоколаду, але всі горби, яких, нараховується, від 1268 до 1776, виглядають шоколадно-коричневими в сухий сезон. Шоколадні горби є третьою Національною геологічною памяткою на Філіппінах, вони зображені на прапорі провінції Бохоль. Шоколадні горби мають досконалу рівномірну форму, їх висота складає близько 30–50 м. По одній з версій, вони сформувались при саморуйнуванні діючих вулканів. По легенді ж, вони утворились із сліз велетня, котрий втратив своє кохання.
Заповідник Цінжі-Дю-Бемараха на Мадагаскарі є об`єктом Всесвітнього спадку ЮНЕСКО та місцем, де можна побачити Кам`яний ліс. Кам`яний ліс складається з високого та обширного размитого вапняку, вкриваючи площу в 666 кв. км, та утворює вапнякові вежі. Місцеві жителі попереджують, що це місце, де ви не зможете пройти босоніж, бо місцевість досить крута та кам`яниста. В Кам`яному лісі мешкають унікальні види тварин, такі як білий лемур.
В пустелі Сахара в Мавританії знаходиться одне з найдивовижніших геологічних чудес, Око Сахари, його ще називають структура Ришат. Посеред цієї голої пустельної землі можна побачити схоже на око бика геологічне утворення, діаметр якого становить 50 км. Екіпажі космічних кораблів навіть використовують Око Сахари в якості оріентиру. Спочатку вважали, що кратер Око Сахари був утворений падінням метеорита на Землю. Але зараз вчені вважають, що це геологічне диво сформувалось підняттям та ерозією грунтів.
Схожі презентації
Категорії