X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
7 чудес світу

Завантажити презентацію

7 чудес світу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Полехіна О.Л., вчитель образотворчого мистецтва КЗО “Середня загальноосвітня школа № 27” Дніпропетровської міської ради “ВИСЯЧІ САДИ СЕМІРАМІДИ” з циклу бесід “Сім чудес світу”

Слайд 2

Друге чудо світу – “Висячі сади” Семіраміди

Слайд 3

“Висячі сади” Семіраміди були збудовані вавілонським царем Навуходоносором ІІ ( 605-562 рр. до Н. Хр.).

Слайд 4

7 терас, кожна з яких являє собою самостійний сад, об’єдналися в єдиний ансамбль. “Висячі сади” Семіраміди визнаються першим ботанічним садом

Слайд 5

Мандруючи до другого чуда світу, ми попадемо в країну між двома ріками, де за біблійними переказами, був земний рай, у казкову країну, яку ми знаємо з “Тисячі та однієї ночі”

Слайд 6

Ми попадемо в її столицю Вавілон, найбільше місто стародівнього світу й набільшу фортецю, у “барліг розбійників” і “найпихатіше царство”, яке зникло з поверхні землі, коли закладалися підвалини Риму, але знову повстало не менш пишне, щоб кінець кінцем перетворитися на предмет археологічних досліджень

Слайд 7

Багато змін зазнала ця країна, що має найдавнішу в світі історію, але назва її лишилася незмінною: МЕСОПОТАМІЯ. Назву цю придумали греки, йозначає вона – Мажріччя або Дворіччя, тобто країна між двома ріками – Євфратом і Тігром.

Слайд 8

Першим європейським мандрівником, який обійшов і описав ту країну, був Карстен Нібур ( 1733-1815). Подорожуючи навколо світу добувся він до Єгипту, Аравії та “навколишніх країн”, до Персії, де відвідав руїни стародавнього Персеполя ( царського палацу)

Слайд 9

Сходи персепольського палацу VI-V до н.е. Сучасний стан.

Слайд 10

Далі археологічні дослідження країни між двома річками розпочав Поль Еміль Ботта ( 1802-1870) Ще більшого успіху, ніж Ботта, добився своїми розкопками Остен Генрі Лейярд ( 1817-1894).

Слайд 11

Ще більшого успіху, ніж Ботта, добився своїми розкопками Остен Генрі Лейярд ( 1817-1894).

Слайд 12

Частину своїх знахідок він показав 1854 року на виставці в Лондоні, де збудував навіть реконструйоване подвір”яасірійського царя з воєнними та мисливськими сценами, картинками облоги замку й життя двору тощо.

Слайд 13

Зала Хорсабадського палацу. ( Реконструкція за Ботта і Лейярдом).

Слайд 14

Найбільшим відкриттям, яке на той час зробив Лейярд, був палац Ашшурбаніпала ІІ – один з найбільших палаців на берегах Тігру, а в ньому дві кімнати, повні книг. Книги на глиняних табличках. Бібліотека, що мала 20 000 табличок.

Слайд 15

Серед вавілонських чудес визначають вавілонські мури та Вавілонську вежу Вавілон, що його відвідав Геродот, був Вавілон царя Навуходоносора ІІ.

Слайд 16

Серед вавілонських чудес визначають вавілонські мури та Вавілонську вежу

Слайд 17

Рештки Вавілонської вежі, розкопані Кольдевеєм. Це все, що залишилося від споруди, “вершечок якої торкався неба”

Слайд 18

З усіх вавілонських чудес світу за найбільше вважали “висячі сади” Семіраміди. Не мури, що були ведетенські , не вежу, що була колосальна, не Мардуків шлях, що був лише монументальний, - а споруду, що визначалася всіма цими властивостями і крім них, ще й надзвичайною красою.

Слайд 19

Слайд 20

Знайшов сади Семіраміди Кольдевей. Розгадали призначення відкопаної будівлі завдяки тому, що Кольдевей був не лише археологом, поетом, архітектором, а й глибоким знавцем історії каналізації

Слайд 21

Висячими називають сади, які ростуть , піднесені високо над землею...

Слайд 22

Насамперед ставлять камінні стовпи, що приймають на себе вагу усієї будови; оздоблені вони утворюють залу або колонаду. На них лежать пальмові балки, лежать щільно припасовані, так що між ним бувають лише вузенькі шпари, пальма єдине дерево, яке, намокнувши, не набрякає, а коли висохне, знову вирівнюється.

Слайд 23

На ті балки насипано товстий шар землі, а в ту землю посаджено шмроколисті й інші дерева, які ростуть в садах, також посаджено найрізноманітніші квіти- коротко сказати, усе, що очам любе, а мові приємне.

Слайд 24

Перед тим як садити, усю площу кілька разів переорюють. Таким чином, над головами тих, хто гуляють між стовпами внизу, пролягає зоране поле...

Слайд 25

Реконструкція “висячіх садів” Семіраміди ( у розрізі)

Слайд 26

Вода подається або силою воасного спаду, або її піднімають по трубах спеціальні присторої, що використовують силу тиску, а також відповідні механізми, які складаються зі спіральних черпаків. Так піжтримуються вологість грунту, й ростуть там вічнозелені рослини й листяні дерева природної величини й сили з міцним корінням.

Слайд 27

“ДІМ РАДОСТІ І КРАСИ”, в якому слухає мелодію флейт і вірші поетів сама Семіраміда в шовкових шатах, а чорні раби з Ефіопії обвівають її опахалами із страусових пер...

Слайд 28

Використана література: Замаровський В. Сім чудес світу. Зі словацької переклали Василь та Борис Луцкевичі. Видавництво дитячої літератури “Веселка”,-Київ, 1972

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство