7 чудес світу
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Полехіна О.Л., вчитель образотворчого мистецтва КЗО “Середня загальноосвітня школа № 27” Дніпропетровської міської ради “ВИСЯЧІ САДИ СЕМІРАМІДИ” з циклу бесід “Сім чудес світу”
“Висячі сади” Семіраміди були збудовані вавілонським царем Навуходоносором ІІ ( 605-562 рр. до Н. Хр.).
7 терас, кожна з яких являє собою самостійний сад, об’єдналися в єдиний ансамбль. “Висячі сади” Семіраміди визнаються першим ботанічним садом
Мандруючи до другого чуда світу, ми попадемо в країну між двома ріками, де за біблійними переказами, був земний рай, у казкову країну, яку ми знаємо з “Тисячі та однієї ночі”
Ми попадемо в її столицю Вавілон, найбільше місто стародівнього світу й набільшу фортецю, у “барліг розбійників” і “найпихатіше царство”, яке зникло з поверхні землі, коли закладалися підвалини Риму, але знову повстало не менш пишне, щоб кінець кінцем перетворитися на предмет археологічних досліджень
Багато змін зазнала ця країна, що має найдавнішу в світі історію, але назва її лишилася незмінною: МЕСОПОТАМІЯ. Назву цю придумали греки, йозначає вона – Мажріччя або Дворіччя, тобто країна між двома ріками – Євфратом і Тігром.
Першим європейським мандрівником, який обійшов і описав ту країну, був Карстен Нібур ( 1733-1815). Подорожуючи навколо світу добувся він до Єгипту, Аравії та “навколишніх країн”, до Персії, де відвідав руїни стародавнього Персеполя ( царського палацу)
Далі археологічні дослідження країни між двома річками розпочав Поль Еміль Ботта ( 1802-1870) Ще більшого успіху, ніж Ботта, добився своїми розкопками Остен Генрі Лейярд ( 1817-1894).
Частину своїх знахідок він показав 1854 року на виставці в Лондоні, де збудував навіть реконструйоване подвір”яасірійського царя з воєнними та мисливськими сценами, картинками облоги замку й життя двору тощо.
Найбільшим відкриттям, яке на той час зробив Лейярд, був палац Ашшурбаніпала ІІ – один з найбільших палаців на берегах Тігру, а в ньому дві кімнати, повні книг. Книги на глиняних табличках. Бібліотека, що мала 20 000 табличок.
Серед вавілонських чудес визначають вавілонські мури та Вавілонську вежу Вавілон, що його відвідав Геродот, був Вавілон царя Навуходоносора ІІ.
Рештки Вавілонської вежі, розкопані Кольдевеєм. Це все, що залишилося від споруди, “вершечок якої торкався неба”
З усіх вавілонських чудес світу за найбільше вважали “висячі сади” Семіраміди. Не мури, що були ведетенські , не вежу, що була колосальна, не Мардуків шлях, що був лише монументальний, - а споруду, що визначалася всіма цими властивостями і крім них, ще й надзвичайною красою.
Знайшов сади Семіраміди Кольдевей. Розгадали призначення відкопаної будівлі завдяки тому, що Кольдевей був не лише археологом, поетом, архітектором, а й глибоким знавцем історії каналізації
Насамперед ставлять камінні стовпи, що приймають на себе вагу усієї будови; оздоблені вони утворюють залу або колонаду. На них лежать пальмові балки, лежать щільно припасовані, так що між ним бувають лише вузенькі шпари, пальма єдине дерево, яке, намокнувши, не набрякає, а коли висохне, знову вирівнюється.
На ті балки насипано товстий шар землі, а в ту землю посаджено шмроколисті й інші дерева, які ростуть в садах, також посаджено найрізноманітніші квіти- коротко сказати, усе, що очам любе, а мові приємне.
Перед тим як садити, усю площу кілька разів переорюють. Таким чином, над головами тих, хто гуляють між стовпами внизу, пролягає зоране поле...
Вода подається або силою воасного спаду, або її піднімають по трубах спеціальні присторої, що використовують силу тиску, а також відповідні механізми, які складаються зі спіральних черпаків. Так піжтримуються вологість грунту, й ростуть там вічнозелені рослини й листяні дерева природної величини й сили з міцним корінням.
“ДІМ РАДОСТІ І КРАСИ”, в якому слухає мелодію флейт і вірші поетів сама Семіраміда в шовкових шатах, а чорні раби з Ефіопії обвівають її опахалами із страусових пер...
Використана література: Замаровський В. Сім чудес світу. Зі словацької переклали Василь та Борис Луцкевичі. Видавництво дитячої літератури “Веселка”,-Київ, 1972
Схожі презентації
Категорії