Сім чудес світу. Множення і ділення дробів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Завдання №1. Розв'язати кросворд і прочитати слово, записане у виділених клітинках. 1. Знак, який відділяє цілу частину від дробової в десятковому дробі. 2. Дріб, який записують за допомогою дробової риски. 3. Звичайний дріб, у якого чисельник менший від знаменника. 4. Число, написане під рискою дробу. 5. Число 0,5. 6. Результатом якої дії є частка. 7. Число, написане над рискою дробу. 8. Як називається дріб, який складається з цілої і дробової частини, причому дробова частина - дріб правильний.
Гробниця була споруджена для Мавсола в ІV ст. до н. е. царицею Артемісією. Галікарнаський Мавзолей - триярусна споруда. Перший ярус оперізувала стрічка рельєфу з білого мармуру. Тут містився заупокійний храм площею в 5000 м² і заввишки близько 20м. Другий ярус утворювала струнка мармурова колонада, а третій - пірамідальна покрівля, теж мармурова. Урочиста споруда сягала 40-50 метрів заввишки. Завдання №2. Класна кімната має довжину 10м і ширину 6,25м. У скільки разів площа Мавзолею більше від площі класної кімнати?
Піраміди - непідвладні часу і найбільш загадкові й таємничі з того, що залишилося нам від предків. Вони піднімаються серед гарячих пісків Лівійської пустелі й тягнуться від сучасного Каїра до Фаюмського каналу. Найдавніша - піраміда фараона Джосера - споруджена біля 5 тис. років тому. Розв'язавши рівняння, ви дізнаєтесь висоту цієї піраміди ( у метрах): (2,4х - 78,6) : 1,2 + 38,16 = 92,66. Завдання №3.
Найбільша піраміда - це піраміда Хеопса, була споруджена 28 ст. до н. е. зодчим Хемуїном. Ще в давнину вона вважалася кам`яною математичною загадкою. Її чотири грані орієнтовані за чотирма сторонами світу, а висота становить одну мільярдну частину відстані від Землі до Сонця. Від основи до вершини ця кам`яна гора має приблизно 137,3м, а сторона її квадратної основи приблизно 240,4м. Знайти відстань, яку треба пройти людині, щоб обійти піраміду. Завдання №4.
За 90км від Багдада знаходяться руїни Вавилона. У VІІ ст. до н. е. Вавилон був найбільшим і найбагатшим містом Давнього Сходу. Багато дивних споруд було у Вавилоні, але найбільше вражали висячі сади царського палацу, сади, що стали легендою. На насипних терасах, які спираються на склепіння, були розбиті висячі сади. Арки підтримували могутні високі колони, розташовані усередині кожного поверху. Платформи терас являли собою складну споруду. Поверхи садів піднімалися уступами і з`єднувалися широкими положистими сходами, вкритими рожевим і білим каменем. Висота поверхів сягала 50 ліктів. Завдання №5. Знайти висоту поверхів у метрах, якщо 1 лікоть ≈ 45см. (Лікоть - це відстань від ліктьового суглоба до кінця середнього пальця).
У VІ ст. до н. е. небувалого розквіту досягло давньогрецьке місто Ефес. Місто було засноване в ХІІ ст. до н.е. на західному узбережжі Малої Азії у Карії. Покровителькою міста була Артеміда - дочка Зевса й Лето, сестра-близнюк золотокудрого Аполлона. Артеміда була богинею родючості, покровителькою тварин і полювання. Городяни вирішили побудувати на честь своєї покровительки величний храм. Будівництво храму тривало 120 років. Святилище було величезне, завдовжки 110м і завширшки 55м. Довкола нього йшли два ряди кам`яних колон заввишки до 18м, їх було 127. Зсередини храм був облицьований мармуровими плитами. У головному залі стояла статуя Артеміди, вкрита золотими прикрасами й коштовностями. Знайти висоту статуї (в метрах): Завдання №6. ∙ 100 - 3,85 : 0,01 0,04
Давньогрецьке місто Олімпія, розташоване у північно-західній частині Пелопоннесу, було релігійним центром, де поклонялися верховному богу Зевсу, і місцем проведення присвячених йому Олімпійських ігор. Тут були зведені чудові храми богів, в одному з яких і знаходилося одне із семи чудес світу – величезна і прекрасна статуя Зевса. Статуя знаходилася у кінці величезного залу, довжина якого складала 64м, ширина - 28м, висота - 20м. 14-метровий Зевс сидів на троні, зробленому із слонової кістки, чорного дерева, дорогоцінних металів і каменів.
Завдання №7. Щоб дізнатися з якого металу була виготовлена статуя Зевса, потрібно виконати завдання і результати записати в таблицю: 5 8,4 70 16 0,9 44,9 Обчислити зручним способом: 1) (0,5 ∙ 7) ∙ 20 = (О) 2) 3,4 ∙ 1,6 + 6,6 ∙ 1,6 = (Т) 3) 4,49 ∙15,2 - 4,49 ∙ 5,2 = (Л) 4) 15 : 10 + 35 : 10 = (З) 5) (840 : 25) : 4 = (О) 6) 91,49 : 100 - 1,49 : 100 = (О)
Острів Родос розташований у східній частині Середземного моря, в архіпелазі Південні Споради. Це один із центрів егейської культури. Численні твори античного мистецтва острова Родос дійшли до наших днів, і одним із них є статуя Геліоса - Колоса Родоського. Це одне із семи чудес світу було споруджене в 292-280 р. до н. е. в честь успішної оборони острова. Якщо кількість чудес світу помножити на 9,5 до знайденого добутку додати 23,5 і результат поділити на 2,5, то отримаємо число, яке показує скільки метрів висоти мала статуя юнака. Завдання №8.
Одним із семи чудес світу є Олександрійський, або Фороський маяк, який світиться, споруджений у 283 р. до н. е. Будівництво цього гіганта зайняло всього 5 років. Маяк складався з трьох веж, поставлених одна на одну. Основа нижньої вежі була квадратною, з довжиною сторони рівною 30,5м. Нижня вежа була складена з кам`яних плит, прикрашених витонченою скульптурною роботою. Середня восьмигранна вежа облицьована біломарму-ровими плитами. Верхня вежа-ліхтар - кругла, із банею, встановленою на гранітних колонах. Маяк був увінчаний величезною восьмиметровою бронзовою статуєю заступника морів Посейдона. Завдання №9. Знайти висоту маяка, якщо середня вежа заввишки 40м в 1,5 рази нижча за нижню вежу і в 0,75 рази вища за верхню вежу.
Схожі презентації
Категорії