X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Твір-розповідь з елементами опису людини

Завантажити презентацію

Твір-розповідь з елементами опису людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПИСЬМОВИЙ ТВІР - ОПИС ЗОВНІШНОСТІ ЛЮДИНИ ЗА КАРТИНОЮ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

1. З якою метою письменники використовують описи зовнішності героїв у художніх творах? 2. У якому стилі (крім художнього) можна описати зовнішність людини? 3. Чим вони відрізняються від художніх? 4. Які риси обличчя найчастіше аналізуються в художніх описах? 5. Пригадати, які мовні засоби використовує письменник для опису зовнішності своїх героїв.

Слайд 3

Добір робочих матеріалів Пригадати прислів’я, приказки і порівняння, що відбивають опис зовнішності людини. Довідка: уста - тиха молитва; очі як дно криниці; брови як шнурочки; очі як волошки в житі. Скласти 3-5 речень із поданими словосполученнями. Милий та веселий; симпатичний і круглолиций; вродливий хлопчик; великі блакитні очі; охайний одяг; русяве волосся.

Слайд 4

1. Чим приваблює вас хлопчик? Яке враження справляє? 2. Якого він віку, зросту? 3. Поміркувати, про що свідчить його одяг та інвентар. 4. Що можна сказати про характер хлопчика? З чого це видно? 5. Дібрати епітети до слів, які характеризують основні риси обличчя хлопчика: очі — …, брови — …, чоло — …, ніс — …, щоки — …, вуста — … Зразок. Очі — блакитні, сірі, карі, чорні, великі, глибокі, круглі, виразні, усміхнені. 6. Скласти речення зі словами волосся, губи, очі, стан, взуття, одяг, погляд. Описати обличчя хлопчика. Яким воно вам видається?

Слайд 5

Колективна робота з текстами Прочитати уривки текстів. Звернути увагу на особливості опису людей. Визначити стиль і тип мовлення кожного тексту. Аргументувати свою думку. Текст 1 Вона була середнього зросту, не худа, але струнка й тонка, як лозинка. Рівний, блискучий пробор розділяв її русяві, ледь хвилясті коси на дві половини, їхні м’які, шовковисті пасма обрамляли витончено окреслене обличчя з ніжними жіночими рисами, основну чарівність якого становили тонкі соболині брови й великі карі надзвичайно ласкаві очі. Вони дивилися так довірливо, так відкрито, ніби хотіли обійняти весь світ своїм теплим, глибоким поглядом (За М. Старицьким).

Слайд 6

Текст 2 Обличчя в нього сіре й плямисте, як торішнє листя. Губи тонкі й так стулені, мов у роті вода. Очі бе