X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Службові частини мови

Завантажити презентацію

Службові частини мови

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Тема уроку: Службові частини мови. Мета уроку: узагальнити знання учнів про службові частини мови, працювати над підвищенням мовної грамотності учнів.

Слайд 3

Хід уроку: І. Організаційна частина. ІІ. Мотивація навчальної діяльності “Можу” Визначте службові частини мови в поданому тексті Слово - найтонше доторкання до серця, воно може стати і ніжною запашною квіткою, і живою водою, що повертає віру в добро, і гострим ножем, і розжареним залізом, і брудом. Мудре і добре слово дає радість, нерозумне і зле, необдумане і нетактовне – приносить біду. Словом можна вбити і оживити, поранити і вилікувати, посіяти тривогу й безнадію і одухотворити, розсіяти сумнів, і засмутити, викликати посмішку і сльозу, породити віру в людину і заронити невіру, надихнути на працю і скувати сили душі...

Слайд 4

Бесіда з учнями. - Які ви знаєте службові частини мови? - Що таке сполучник? Які бувають сполучники? - Що таке частка? Наведіть приклади. - Пригадайте, що таке прийменник? Коли прийменники пишуться разом? - Чому вигук не входить ні до самостійних, ні до службових частин мови?

Слайд 5

ІІІ. Узагальнення й систематизація набутих знань та вмінь. 1. Робота з таблицею. Загальна характеристика службових частин мови.

Слайд 6

2. Вправи на закріплення 1. Перекладіть українською мовою слова. Запишіть їх у чотири колонки (1-прийменники, сполучники, 3- частки, 4-вигуки): Зато, возле, также, только, из-за, в связи, так как, разве, ох, лишь, из-под, вот как, айда, вследствие, тоже, что за, в течение, неужели, эх, пусть, так, что, о.

Слайд 7

2. Знайдіть у реченнях вигуки, проаналізуйте: Ай-ай-ай-ай! Як же це так, що ви не знаєте, що таке крякуха?! Аж ось крякуха різко й тривожно, аж ніби захлинаючись: - Ках-ках-ках! Коли це гусак як закричить – ге-ге-ге-ге! – та по воді крилами ляп-ляп-ляп! Їй-бо, правда! Чи далеко ще, скажіть будь-ласка, до Лохвиці? (З творів Остапа Вишні)