X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розряди займенників

Завантажити презентацію

Розряди займенників

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Особові Я, ти, він,(вона, воно), ми, ви, вони Зворотний Себе Присвійні Мій, наш, твій, ваш, свій, його, її, їхній Питальні Хто? Що? Який? Котрий? Чий? Скільки? Відносні Хто, що, який, котрий, чий, скільки Вказівні Цей, той, такий, стільки Означальні Сам, самий, весь, всякий, кожний, інший Заперечні Ніхто, ніщо ніякий, нічий, нікотрий, ніскільки Неозначені Дехто, дещо, деякий, хтось, щось, абихто, хто-небудь, казна-що, котрийсь

Слайд 3

Усяка травичка на своєму корені. Стільки в небі зірочок, скільки в полі копичок. Гречана каша хвалилась, ніби вона з маслом родилась. Ніщо у світі не пропадає даремно. Не одна у світі криниця, можна з абиякої напитися. Син мій, а розум в нього свій. Про когось іншого в нього промова, а про себе жодного слова.

Слайд 4

Особові займенники вказують на особу або осіб, які говорять або пишуть (я, ми), на особу (осіб), до яких звернене мовлення (ти, ви), на особу чи предмет, про які йдеться (він, вона, воно, вони).

Слайд 5

Особа Однина Множина 1 - а Я Ми 2 - а Ти Ви 3 -я Він, вона, воно Вони

Слайд 6

Особові займенники надають мовленню особливої щирості, схвильованості, задушевності. Найчастіше вживаються у листуванні, у творах художньої літератури.

Слайд 7

Особові займенники змінюються за відмінками та числами. Займенник він змінюється також за родами. У реченні особові займенники виступають в ролі підмета або додатка.

Слайд 8

Перша особа Однина Множина Н. Я Ми Р. Мене Нас Д. Мені Нам Зн. Мене Нас О. Мною Нами М. (на) мені (на) нас